بسته مخصوص عناوین Xbox One با نام Greatest Hits امروز در ژاپن منتشر شد

۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۶

حضور و گذراندن تجربه‌ای موفق در بازارهای سنتی ژاپن، همواره برای کنسول‌های مایکروسافت یک چالش جدی محسوب شده و شرایط برای Xbox One نیز، تاکنون چندان قابل قبول نبوده است. تدبیر جدید مایکروسافت برای بهبود شرایط فروش کنسول نسل هشتمی خود در ژاپن با نام Greatest Hits شناخته می‌شود که درواقع مجموعه‌ای از عناوین انحصاری این کنسول با قیمتی ویژه است که امروز اولین شماره آن منتشر شد. با گیمفا همراه باشید.

عناوینی که در اولین بسته Greatest Hits گنجانده شده‌اند، از انحصاری‌های نسبتا ناموفق Xbox One محسوب می‌شوند. Ryse: Son of Rome ،Sunset Overdrive و Dead Rising 3 اکنون به سبب این پیشنهاد ویژه مایکروسافت، تنها با قیمت 2,900 ین؛ معادل 25 دلار (به استثنای مالیات) قابل تهیه هستند.

هنوز معیارهای انتخاب عناوین مجموعه روشن نشده‌ است؛ اما همگی بازی‌های مذکور در شمار انحصاری‌های درجه دوم Xbox One قرار می‌گیرند! بنابر آمار Media Create (شرکتی ژاپنی که وظیفه جمع‌‌آوری اطلاعات مربوط به فروش بازی‌های رایانه‌ای را برعهده دارد) Dead Rising 3 در هفته اول عرضه در بازارهای ژاپن، تنها موفق به فروش 7786 کپی شد و در چارت‌های  هفتگی نیز به‌سرعت سقوط کرد. این آمار برای دو عنوان دیگر به مراتب کمتر است؛ به‌طوری که Ryse حتی نتواست به جمع 20 بازی پرفروش هفته بپیوندد و با رقمی معادل 4437 کپی، کار خود را در هفته اول به پایان رساند و Sunset Overdrive نیز با وضعیتی مشابه، تنها 3534 واحد را در هفته اول انتشار به‌فروش رسانید.

اما اگر بسته Greatest Hits بتواند تأثیر مثبتی بر فروش این سه بازی داشته باشد، قضیه جالب خواهد شد و این‌بار باید منتظر بسته بعدی مایکروسافت باشیم. اما در هر صورت فعلا باید تا چهارشنبه هفته بعد و انتشار فهرست 20 بازی پرفروش هفته، شکیبا بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید