13 نفر که هم بازی را باختند، هم جانشان را! (قسمت اول)

۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸

بازی یک صنعت است. یک صنعت بزرگ با طرفدارانی بی‌شمار. همه ما از طرفداران این صنعت هستیم. عاشق بازی هستیم و بازی کردن؛ اما، وقتی چیزی از حد خودش خارج گردد، قطعا فاجعه به بار می‌آورد. بازی کردن هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه همراه ما باشید.

ما بازی می‌کنیم تا تفریحی سالم داشته باشیم تا یاد بگیریم تا شاد باشیم تا هیجانات خود را به روشی درست تخلیه کنیم و در کنار همه این‌ها عاشق بازی کردن هستیم. از آن لذت می‌بریم؛ اما حاضریم به قیمت جان خود از بازی لذت ببریم؟ آیا بازی کردن را بیشتر از جان خودمان دوست داریم؟ در اینجا می‌خواهیم به 13 مورد از اتفاقات تلخ و ناگوار در صنعت بازی اشاره کنیم. حقایقی تلخ که پشت زرق و برق این صنعت گم شده‌اند. افرادی که تا پای جان به بازی کردن ادامه داده‌اند. افرادی که بازی‌ها را بیش از حد جدی گرفته‌اند.

1 . مرد 33 ساله کره‌ای که پس از 650 ساعت بازی فوت کرد

یک شخص کره‌ای 33 ساله که در چین زندگی می‌کرد، پس 650 ساعت بازی (حدود 27 روز) فوت کرد. این شخص در طول این مدت بدون وقفه به بازی کردن مشغول بود و خیلی‌کم از مواد غذایی استفاده می‌کرد و اغلب هم غداهای مورد استفاده توسط او از ارزش غذایی لازم برای تامین مواد مورد نیاز بدنش برخوردار نبود. بدین ترتیب وی پس از 27روز بازی کردن، شاید در نهایت به عاقبت کاراکترهای داخل بازی دچار شد؛ اما، دیگر راهی برای لود کردن زندگی خود نداشت.

 2 . مرگ یک شخص کره‌ای پس از بازی کردن StarCraft به مدت 50 ساعت

StarCraft یک بازی جهانی است که میلیون ها نفر آن را بازی می‌کنند و میلیاردها ساعت پشت این بازی زمان صرف می‌شود. در سال 2005 یک مرد کره‌ای به نام Lee Seung Seop به طرز عجیبی معتاد به این بازی شد. تا حدی که به خاطر این بازی از کارش برکنار شد اما همچنان به بازی کردن ادامه داد. پس از این اتفاق وی تصمیم گرفت تا برای بازی کردن به یک گیم‌نت مراجعه کند. آقای Lee Seung Seop پس از دور روز بازی، به مدت 50 ساعت، در حالی از گیم‌نت خارج شد که جنازه‌اش از روی صندلی به زمین افتاده بود.

3 . قتل یک انسان به خاطر یک جایزه‌ درون بازی

پس از یک جستجوی عظیم الجثه در بازی Legend of Mir 3 که 750000 در آن حضور دارند، به‌طور اتفاقی دو دوست برنده یک جایزه یا آیتم درون بازی می‌شوند. این دو نفر که با نام‌های Qui و Zhu شناخته شده بودند. درحالی که هنوز این دو در مورد اینکه درباره این جایزه چه تصمیمی بگیرند، صحبتی نکرده بودند، Zhu به فروش این آیتم به قیمت بالایی اقدام می‌کند و آیتم نیز به فروش می‌رسد. در چنین شرایطی که Qui اصلا از این کار راضی نبود Zhu دوست قدیمی خود را با ضربات متعدد چاقو به قتل می‌رساند.

4 . وقتی Wii Fit سبب حمله قلبی می‌شود

همه ما ورزش کردن را امری خوب و مفید برای بدن می‌دانیم. حال فرقی ندارد که ورزش کردن در یک محیط باز با یک مربی انجام گیرد یا همراه با بازی محبوب Wii Fit انجام شود؛ اما، وقتی Tim Eves در حال تجربه این بازی بود به شکل عجیبی فوت کرد. این شخص 25 ساله که در حال دویدن به طور آهسته روی تخته مخصوص بازی بود، به یکباره روی زمین می‌افتد. خبرها حاکی از آن است که این شخص قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده بود. احتمال داده می‌شود که علت فوت ناشی از اختلال قلبی به وحود آمده به دلیل تحرک زیاد بوده است.

5 . پسری که تحت تاثیر بازی World Of Warcraft خودکشی کرد

بدون شک برای سال‌ها World of Warcraft بزرگترین بازی آنلاین در سبک MMO در کل جهان بود. بازیکنان زیادی در این بازی شکست خوردند و پیروز شدند. باختند و بردند. اما وقتی داستان تکان‌دهنده می‌شود که پسری 13 ساله به نام Xaio Yi تحت تاثیر این بازی زندگی‌ خود را می‌بازد. این پسر بچه فکر می‌کرد که اگر بمیرد با کاراکترهای خود در بازی متحد می‌شود. او پس از اینکه چهار خط یادداشت از زبان کاراکترهای داخل بازی روی یک کاغذ می‌نویسد، خود را از بالای یک ساختمان 24 طبقه به زمین می‌اندازد که منجر به فوت او می‌شود.

6 . Diablo III در روز انتشارش منجر به مرگ یک مرد تایوانی شد

Diablo III قطعا یکی از شاهکارهای صنعت بازی است که بسیاری از افراد را شیفته خود ساخته است. اغلب افراد پس از انتشار بازی درنگ نکردند و به سرعت آن را خریداری کرده و شروع به تجربه این عنوان کردند. در همین زمان یک مرد تایوانی که به نام Chuang، به یک گیم‌نت مراجعه کرده و پس از 40 ساعت بازی کردن، ناگهان با حالتی بی‌هوش سرش روی کیبورد رایانه می‌افتد. شخصی که در آنجا کار می‌کرده به کمک او می‌شتابد و اورا به هر ترتیبی بود به هوش می‌آورد. Chuang پس از به هوش آمدن پس از تنها طی دو قدم به زمین می‌افتد و می‌میرد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید