گیفت کارت
گیفت کارت

سیستم پرداخت درون‌ برنامه‌ای عنوان Halo 5: Guardians باعث برتری شما نمی‌شود

۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۵

تنها دو هفته دیگر تا زمان انتشار Halo 5: Guardians زمان باقی مانده است. این عنوان از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای بهره می‌برد که به افراد اجازه می‌دهد بدون تلاش به آیتم‌های بازی دسترسی پیدا کنند. اما آیا به این معنی است که افرادی که پول پرداخت می‌کنند از شما برتر می‌شوند؟ برای دانستن پاسخ در ادامه با ما همراه باشید.

در طول بازی شما با اتمام یک بازی چند نفره مبلغی را به عنوان جایزه دریافت می‌کنید. شما با این پول داخل بازی، می‌توانید پک‌هایی با اسم REQ را خریداری کنید. هر REQ با توجه به نوع خود دارای سلاح‌ها، لباس‌ها، وسایل نقلیه‌ و چندین آیتم دیگر است. REQ ها تنها با واحد پولی بازی قابل خرید نیستند بلکه با استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای و استفاده از پول واقعی می‌توانید بدون تلاش به این آیتم‌ها دسترسی داشته باشید اما آیا کسانی که پول واقعی خرج می‌کنند به آیتم‌های خاصی دسترسی پیدا می‌کنند که تنها در پک‌های پولی قرار دارد؟ همانند بسیاری از بازی‌های تلفن‌های هوشمند که با استفاده از پول واقعی شما آیتم‌های خاص‌تری می‌گیرید. حال Kevin Franklin کارگردان طراحی این عنوان از طریقه کارکرد سیستم پرداخت درون برنامه‌ای Halo 5: Guardians می‌گوید. او به این نکته اشاره می‌کند که کسانی که با پول واقعی آیتم‌ها را خریداری می‌کنند هیچ‌گونه برتری نسبت به بقیه بازیکنان نخواهند داشت.

هرچیزی که در سیستم REQ وجود دارد، برای تمامی افراد است. چه پول واقعی خرج کنید یا از تلاش خود پک بخرید فرقی نخواهد داشت. یعنی کسانی که پول واقعی در بازی خرج می‌کنند به آیتم خاصی دسترسی پیدا نخواهند کرد. شما می‌توانید با بازی کردن در بخش‌های Arena یا Warzone پول بسیاری برای خرج کردن بدست بیاورید.

بازهم این سوال پیش ‌می‌آید که شخصی با پول واقعی چندین پک خریداری می‌کند پس او طبیعتا می‌تواند تعداد بالایی scorpion (تانک‌های خاص جهان Halo) را در بازی بیاورد و تمام تیم خود را مجهز کند پس طبیعتا برنده بازی خواهد بود. اما 343i برای جلوگیری از این اتفاق سیستم انرژی را در آن پیاده کرده است.

Halo 5 بازی‌ای همانند عناوین Free To Play نمی‌باشد که هرکس پول بیشتری خرج کرد پس باید برتر باشد. ما اطمینان حاصل کردیم که اگر شخصی پول زیادی را در بازی خرج کرد نتواند مثلا پنج scorpion را در بازی رها کند و به راحتی پیروز میدان شود. شما هنوز هم برای استفاده از هر وسیله باید امتیاز لازم را با بازی کردن بدست بیاورید. ما در واقع یک سیستم انرژی را در بازی پیاده کرده‌ایم که مراقب است بازی از حالت بالانس خود خارج نشود پس بازهم توانایی‌های شما باعث پیروزی یا باخت‌تان خواهد شد نه پول‌هایتان. ما می‌خواهیم یک بخش چندنفره جذاب ارائه دهیم نه یک عنوان پول بده و پیروز شو (Pay To Win) در غیر این صورت دیگر حس Halo در بازی وجود نداشت.

Halo 5: Guardians در تاریخ 5 آبان به‌صورت انحصاری برای کنسول Xbox One عرضه می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید