Phil Spencer: قصد دارم امکان تجربه بازی‌های Xbox 360 را به PC نیز بیاورم

۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰

امروز آقای Phil Spencer، رئیس بخش سرگرمی‌های کمپانی مایکروسافت، در مصاحبه اخیر خود با وبسایت بریزیلی gizmodo، از علاقه خود برای فراهم کردن امکان تجربه بازی‌های Xbox 360 در پلتفرم PC و همچنین وارد کردن عناوین Xbox به برنامه backward compatibility، خبر داد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

در این مصاحبه آقای Spencer از علاقه فراوان خود برای وارد کردن عناوین اولین کنسول Xbox به برنامه backward compatibility گفته و اعلام کرد تا زمان به وقوع پیوستن این قابلیت، بر روی عملکرد هر چه بهتر برنامه backward compatibility در کنسول Xbox One تمرکز خواهد کرد.
همچنین اگر سخنان ایشان را دنبال کرده باشید، حتما مطلعید که آقای Spencer در اویل امسال از علاقه خود برای ایجاد امکان تجربه بازی‌های Xbox 360 در PC برای کاربران Windows 10 خبر داده بود. حال مجددا ایشان این امکان را یکی از اولویت‌های خود خوانده و مجددا در طول مصاحبه جدیدش بر این موضوع تاکید کرد:

این کاری است که من می‌خواهم انجام دهم و از برخی نقطه نظرات علاقه فراوانی به ایجاد قابلیتی جهت انجام بازی‌های کنسول Xbox 360 در PC دارم. همچنین ایجاد قابلیتی برای انجام بازی‌های Xbox در Xbox One نیز عالی خواهد بود.

وی افزود:

بله، من می‌خواهم این کارها را انجام دهم، اما همچنان کارهای بسیار دیگری نیز باقی مانده است. مردم همچنان سر اینکه Xbox One قابلیت بخش موسیقی پس ضمینه ندارد، با من دعوا می کنند، پس همچنان کارهای بسیاری باقی مانده است.

در ادامه آقای Spencer اعلام کرد که ایجاد قابلیت انجام بازی‌های Xbox 360 در Xbox One نزدیک به هشت ماه قبل از اینکه تیم توسعه بتواند روشی برای اجرای بازی‌ها در معماری x86 را پیدا کند، در حال توسعه بوده تا اینکه در ماه‌های ژانویه و فبریه (مصادف با بهمن ماه سال گذشته)، تیم موفق به آماده سازی این قابلیت جهت رونمایی در نمایشگاه E3 شده بود:

ایجاد قابلیت backward compatibility، یکی از مواردی بود که در صدر جدول درخواست‌های مشتریان ما مشاهده می‌شد. ما هم به عنوان یک تیم، می‌دانستیم که باید این قابلیت را برای مشتریان‌مان فراهم کنیم.

وی افزود:

هنگامی که ما با بازخورد طرفدارانمان روبه‌رو شدیم، به یک جهت استراتژیک مشخص برای توسعه قابلیت backward compatibility دست یافتیم و می‌دانستیم که کدام استراتژی برای توسعه این برنامه مناسب می‌باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • یعنی میشه بازی های انحصاری رو هم بازی کرد؟؟ Question
  اگه اینطور باشه که دیگه Hypnotized Hypnotized

  0
  0
 • با نهایت ادب احترام . اینو به عنوان یه pc gamer عرض میکنم

  حالم ازین کنسول بازایی که از عرضه شدن عناوین انحصاری برای PC ناراحت میشن به هم میخوره

  اخه ادم حسابی بازی که 8 سال پیش فروششو کرده و دیگه جزوی از خاطرات شده .
  چه اشکالی داره دوباره با PC زنده بشه و دوباره مایکروسافت با عرضش در فروشگاه ویندوز 10 هم سود کنه و هم باعث بشه گیمرها بیشتر بیان سمت فروشگاه و خصوصا ویندوز 10 .

  شماها مغز خر خوردید بخدا

  0
  0
  • iRaNson گفت:

   عزیز کاملا ناراحتی شما رو درک میکنم … خوب یا بد چه خوششون بیاد چه نیاد گیمفا از وضع قبلیش به مراتب بدتر شده به طوری که بنده بعد از فقط یک ماه به سایت سر زدم با تعداد کثیر ، بچه سال ، متعصبی بی منطق و صد البته فن بوی مواجه شدم که کم و بیش در بعضی مواقع شاهد خورد شدن اعصاب بچه های خوب گیمفا توسطشون هم بودم ! … نمیشه حرفی زد ، صبر داشته باشین ، اینها بگند نگند حرف هاشون تا دم در خونشونم نمیره چه برسه به اینکه در سطح جهانی ادعا میکنند Smile پس خیالت راحت باشه ، چون تنها قشری که هیچ احتیاجی به تعریف و تمجید الکی یا حرکت بچه گانه سرکوب پلتفرم های دیگه رو به هیچ وجه لازم نداره همان اشنای قدرتمند و رفیق همیشگی : PC است … از زندگی واقعی گیمریت لذت ببر خودتم رو دیگه ناراحت نکن ، یاحق …

   0
   0