قدرت انتخاب به روش مافیایی: با تریلر جدیدی از گیم‌پلی عنوان Mafia 3 همراه ما باشید

۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۴

به‌تازگی استودیوی  Hangar 13، تریلر جدیدی را از گیم‌پلی عنوان جنجالی Mafia 3 منتشر کرده است که در آن شاهد تمرکز بر روی قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری در بازی هستیم. با گیمفا همراه باشید.

هنگامی که به بازی Mafia 3 می‌اندیشید، چه چیزی در ذهن شما تجسم می‌یابد؟ هنگامی که به تریلرهای منتشر شده قبلی می‌نگرید، چه چیزی در نگاه شما مرکزیت می‌یابد؟ آیا به شما، تنها حس “انتقام” القا می‌شود؟ بگذاریم برای یافتن این سؤال به داستان بازی رجوع کنیم! Lincoln Clay، کهنه سرباز ویتنامی و شخصیت اصلی سیاه‌پوست بازی، تنفر عجیبی نسبت به مافیاهای ایتالیایی دارد. این تنفر نیز، ریشه در حوادث گذشته و اقدامات خصمانه گروه‌های مافیای ایتالیایی نسبت به جامعه سیاهان دارد (لزوما، مافیا!)؛ حوادثی که Lincoln Clay درگیرشان بوده و اکنون درصدد است تا انتقام خود را بازپس گیرد!

این‌بار تریلر جدید قصد دارد که مباحث دیگری را در میان بگذارد. در این تریلر علاوه بر نگاهی مختصر به روند طراحی بازی، تلاش‌های استودیو برای قرار دادن المان‌های جدید در Mafia 3 به‌وضوح قابل رؤیت است. همانطور که می‌توانید در قسمت ذیل مشاهده نمایید، تریلر جدید بر آزادی بازی‌بازان در چگونگی به پیش‌بردن بازی با استراتژی خاص خود، تاکید فراوانی دارد. بازی‌کنندگان قادر خواهند بود که برای تسلط بر بخش‌های مختلف شهر و سپردن آن‌ها به معاونین و نمایندگان، خود تصمیم‌گیری کنند و دست آن‌ها در این کار کاملا باز خواهد بود. اکنون شما را به دیدن این تریلر دعوت می‌کنیم:

پخش آنلاین:

دانلود تریلر با کیفیت 1080p (لینک اصلاح شد)

دانلود تریلر با کیفیت 720p (لینک اصلاح شد)

دانلود تریلر با کیفیت 480p (لینک اصلاح شد)

واگذار کردن تصمیمات مهم به خود بازی‌بازان و تأثیر مستقیم انتخاب‌ها بر روند و پایان‌بندی بازی، این روزها به مشخصه رایجی در میان بازی‌های ویدیویی تبدیل و با استقبال قابل قبولی نیز از سوی طرفداران مواجه شده است. اکنون استودیوی باسابقه Hangar 13 سخت در تلاش است تا از قافله عقب نماند و به‌نظر می‌رسد که آن‌ها این ویژگی را به Mafia 3 افزوده‌اند. در بازی با توجه به هر تصمیمی که اتخاذ می‌کنید، عواقب و نتیجه‌های متفاوتی در انتظار شما می‌باشد. البته استودیو هنوز درباره آثار متقابل تصمیمات بر روی داستان بازی چیزی زیادی را فاش نکرده است و باید این مطلب را به فال نیک بگیریم؛ چراکه تمام جنبه‌های مختلف داستان باید در بازی و توسط خود بازی‌باز مشخص شود!

جدا از جنبه‌های رقابتی Mafia 3 با Grand Theft Auto 5، توجه خاصی به “آزادی عمل” در بازی شده است. فراهم آوردن یک شهر پویا با بافتی تطابق‌پذیر و تأثیرات متقابل مسائل و مشکلات روزمره شهر نسبت به شما و اقدام‌هایتان، همه و همه نشان از مکانیزم پیچیده جهان Mafia 3 دارند. از جمله این مسائل، می‌توان به بحث “تبعیض نژادی” پرداخت؛ بحثی که باید با درستی و به شیوه‌ای واقع‌گرایانه (نه با تکیه بر احساسات!) با آن برخورد کرد.

بحث درمورد Mafia 3 و به چالش کشیدن آن، نگاهی انتقادی و عمیق می‌طلبد که چنین امکانی فعلا میسر نیست. اما سؤال مهمی که در این بین به‌وجود می‌آید؛ این است که “آیا Mafia 3 باعث خشنودی طرفداران سری خواهد شد یا خیر؟” برای پاسخ دادن به این سوال، باید تا سال 2016 و روز انتشار بازی صبر کرد و آن هنگام باید “خود شما” بدان جواب دهید!

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید