صدا… دوربین… اکشن / ۱۵ عنوان مورد انتظار اکشن (ماجرایی) در سال ۲۰۱۶

10 فروردین 1395 - 17:12

به جان خودم نمی‌دانم چگونه است که اصلا وقتی این کلمه اکشن را می‌شنویم، مخصوصا وقتی که یکی بلند می‌گوید اکشنننننن! آدم احساس می‌کند الان باید بزند یکی را از وسط نصف کند، با ماشین از روی سکو بپرد و بزند به هلیکوپتر، یک‌تنه ۳۰-۴۰ نفر را از پا درآورد، در اتاق را با لگد باز کند و صحنه آهسته شود و ۵ نفر را هدشات کند و … خلاصه این که اصلا تلفظ این کلمه جوری است که آدم را جو‌گیر می‌کند و درمواقعی دیده شده جو طرف را گرفته و …..! (مشغول‌زمبه هستید اگه برداشت بد کنید!). به هر حال تقصیر ما نیست تقصیر این کلمه اکشن است که انگار جادویی است. تازه این فقط خود کلمه بود، وای به روزی که یکی بگوید صدا… دوربین… اکشننننن! اینجا که دیگر نگو نپرس، سریعا در قالب خامس رودریگز، ببخشید ریکو رودریگز فرو می‌رویم و به تنهایی می‌شویم Just Cause 4 و در صورت وجود بودجه، بلکه هم بالاتر! تازه این‌ها که گفتم بدون جلوه‌های ویژه بود و اسپانسر هم نداریم! خلاصه جو است دیگر آقا، می‌گیرد، گاهی ول می‌کند و گاهی فقط ….! (مدیونید بازم!). خب حالا شاید بگویید این همه اکشن اکشن کردی و از مزایای اکشن و جوگیری و برادر ریکو و Die Hard و … این‌ها گفتی که چی؟ اینها که نوشتم اثرات جوی بود که وقتی نام مقاله را نوشتم گریبان مرا گرفت. با خود گفتم الان که کسی نیست فینیشینگ بزنم روش، ماشین هم که بنزین نداره بریم دو تا هلیکوپتر بندازیم پایین، از این بمب‌ها هم تمام کردم که بذارم روی در و Breach کنم و برم داخل هدشات کنم. از شما چه پنهان که آخرین بمب را دیشب موقع رفتن در نیمه‌های شب به داخل آشپزخانه روی در آشپزخانه گذاشتم و Breach کردوم و رفتم داخل ولی کسی نبود هدشات کنم! خلاصه دیدم هیچ امکاناتی برای خالی کردن جوگیری‌ام فراهم نیست گفتم جو را در مقدمه مقاله خالی کنم! حالا متوجه شدید دلیل این همه اکشن اکشن گفتن چیست؟ از قدیم گفته‌اند وصف‌العیش، نصف‌العیش! آره اینجوریاست!

خب از این مقدمه شوخی‌وار که در حالی که جو گریبانم را گرفته بود نوشتم که بگذریم حتما متوجه شده‌اید که موضوع مقاله هر چی هست به اکشن یه ربطی داره. احسنت! درست حدس زدید. می‌خواهیم در مورد برترین و مورد انتظارترین عناوین اکشن-ماجرایی که خوشبختانه در همین سال جاری میلادی در اختیارمان قرار خواهند گرفت صحبت کنیم و ببینیم که به راستی وضعیت امسال بازی‌های این سبک برای طرفداران چگونه است و آیا عناوین خوب زیادی داریم یا خیر. بگذارید از همین اکنون بگویم که خیالتان راحت باشد. امسال عناوین بی‌نظیری خواهیم داشت. حالا بگذارید که کمی در مورد سبک اکشن-ادونچر یا همان اکشن-ماجرایی خودمان صحبت کنیم. یکی از ژانرهایی که از روزهای آغازین صنعت بازی‌های رایانه‌ای همراه ما بوده است و بدون شک یکی از جذاب‌ترین سبک‌های بازی‌ها نیز محسوب می‌شود Action-adventure یا همان اکشن-ماجرایی خودمان است که توانسته است با تلفیق المان‌های جذاب و نفس‌گیر اکشن با داستان‌گویی و روایت ماجراهایی جذاب و دراماتیک، دل گیمر‌ها را به دست آورد و برخی از برترین خاطرات ما در دنیای بازی‌های رایانه‌ای را برایمان رقم بزند و این‌گونه تبدیل به یکی از ژانرهای پیشرو و پر طرفدار این صنعت شود.

سال ۲۰۱۶ میلادی که هنوز در ۳ ماهه نخست آن به سر می‌بریم سالی بسیار غنی از لحاظ انتشار عناوین سبک Action adventure خواهد بود و عنوان‌هایی فوق‌العاده جذاب و شگفت‌انگیز در این سال منتظر ما خواهند بود و شاید بهتر است بگوییم ما منتظر آن‌ها هستیم! با عناوینی دارای اکشن سریع و  نفس‌گیر ، داستان‌هایی جذاب و پرکشش و دنیاهایی عظیم و وسیع برای گشت و گذار و اکتشاف، سازندگان و ناشر‌ان مختلف، سالی بسیار پربار و با‌کیفیت را از لحاظ عناوین این سبک برای ما تدارک دیده‌اند.

a2ef548ae16e445fc11476db6b7783f4b85d52ec

Horizon را هم می‌شد به نوعی اکشن ادونچر محسوب کرد ولی بهتر اسیت در لیست نقش‌آفرینی‌ها قرار گیرد…

در این مقاله قصد داریم تا ۱۵ عنوان از برترین و مورد انتظار‌ترین عناوین سبک Action adventure که قرار است در سال جاری یعنی ۲۰۱۶ میلادی در سراسر جهان منتشر شوند را برشماریم تا هر چه بیشتر با آن‌ها آشنا شوید و از هم‌اکنون لیست خرید بازی‌های خود را در این سبک بسته به پلتفرم و سلیقه خود تنظیم و برای خرید آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. کاری که قطعا با این لیست از بازی‌های شگفت‌انگیز بسیار سخت است و شاید اگر دست خودمان باشد ترجیح دهیم تا هر ۱۵ عنوان را بخریم و تجربه نماییم اما خواب دیدیم خیر است! البته شاید تنها برای عده  بسیار محدودی این کار شدنی باشد اما جامعه هدف ما عموم بازی‌بازان هستند که باید از بین عناوین مختلف برخی را انتخاب نموده و از برخی دیگر چشم‌پوشی کنند. بیش از این وقتتان را نمی‌گیرم و شما را دعوت می‌کنم تا در ادامه با لیست ۱۵ عنوان مورد انتظار اکشن(ماجرایی) در سال ۲۰۱۶ با من همراه باشید. لیستی که به ترتیب و بر اساس سلیقه  نویسنده نگارش شده است و بسیار خوشحال خواهم شد تا نظراتتان را در مورد ترتیب انتخابی شما برای این لیست بدانم و از این که به نظر شما چه عناوین دیگری می‌توانستند در این لیست جای بگیرند آگاه شوم. پس نظرات خود را در این مورد از ما دریغ نکنید و با گیمفا همراه باشید.

۱۵ – Sea of Thieves

دزدان دریایی...

دزدان دریایی عجیب و غریب…

استودیو Rare در سال های اخیر حسابی چسبیده بود به عناوین مبتنی بر کینکت اما گویا بالاخره با عنوان Sea of Thieves قصد دارند به دنیای عناوین کلاسیک بازگردند. Sea of Thieves یک بازی دریانوردی اکشن ماجرایی جهان آزاد MMO است که در آن بازی‌بازان می‌توانند دزد دریایی خود را خلق کنند، یک کشتی برای خود به دست آورند و با افراد و خدمه کشتی خود به هفت دریا سفر کنند و بادزدان دریایی و دیگر راهزنان و هیولاهای شناور در امواج خروشان دریا روبرو شوند و مبارزه کنند. هرچند که هنوز اطلاعات بسیار زیادی از این عنوان زیبا منتشر نشده است ولی با وجود استودیو Rare در هیبت سازنده بازی قطعا Sea of Thieves یکی از عناوین عظیم مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

بازی Sea of Thieves همان‌طور که گفته شد توسط استودیو Rare و به وسیله Unreal Engine 4 در حال ساخت است و در تاریخی نامعلوم در سال ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت برای Xbox One و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۱۴ – Recore

عنوانی پر امید و زیبا...

انرژی هسته‌ای… در کمر سگ ماست!

Recore یک عنوان دوست‌داشتنی از خالق سری محبوب مگامن یعنی Keji Inafune و خالقان Metroid Prime است. به غیر از این نام‌های بزرگ که ساخت بازی را بر عهده دارند تنها اطلاعات دیگری که از بازی داریم فقط یک تریلر CG است و بس، اما به پشتوانه همین نام‌ها نیز می‌توان این بازی را در لیست عناوین مورد انتظار سال ۲۰۱۶ قرار داد. در این تریلر دختری را می‌بینیم که در حال پیمودن یک بیابان آخرالزمان گونه به همراه سگ رباتیک خود می‌باشد. در مرکز بدن این سگ یک دایره نورانی آبی‌رنگ قرار دارد که همان هسته است و بر اساس این تریلر این هسته‌ها قابلیت برداشته شدن و قرار گرفتن در یک بدن مکانیکی دیگر را دارا هستند. گیم پلی بازی به نظر حول و حوش حل کردن پازل‌های مختلف و انجام مبارزات گوناگون و جابجایی هسته‌ها بین بدنه‌های مختلف می‌چرخد و امیدواریم که این عنوان بتواند به یک بازی زیبا و یک فرنچایز قدرتمند تبدیل شود، چیزی که با وجود سازندگان توانمند بازی اصلا دور از انتظار نیست.

بازی Recore که توسط استدیو های Comcept و Armature Studio در حال ساخت می‌باشد در در تابستان ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت برای کنسول Xbox One و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۱۳ – Crackdown 3

یکی از عناونین مورد انتظار مایکروسافت

نمای دوربین پشت بازو!

شماره نخست سری Crackdown که در سال ۲۰۰۷ برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شد یک عنوان بسیار زیبا در سبک اکشن-ماجرایی و در قالب شوتر سوم شخص جهان آزاد بود که بسیار سرگرم‌کننده و جذاب از کار در آمده بود. به شما به عنوان یکی از مامورین برتر Agency، یک لیست از مجرمینی داده شده بود که باید با آن‌ها مقابله می‌کردید و در این راه که چطور با آن‌ها روبرو شوید آزادی کامل داشتید. نسخه سوم این سری که ماجراهای ۶ سال بعد از نسخه دوم (که سال ۲۰۱۰ منتشر شد) را دنبال می‌کند در دنیایی بسیار بزرگ‌تر اتفاق می‌افتد و به شما آزادی عمل بیشتری را نسبت به نسخه‌های قبلی سری می‌دهد اما نکته اصلی که ما را هر چه بیشتر به این بازی جذب می‌کند سیستم پرش از ساختمان‌ها و جمع آوری Orb در بازی است که تمایل ما را به عضویت در Agency بیش از پیش می‌کند.

این عنوان توسط استودیو انگلیسی Reagent Games که توسط رئیس سابق استدیو Realtime Worlds که خالق این سری نیز هست یعنی David Jones اداره می‌شود، بر پایه Unreal Engine 4 در حال ساخت است و توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ انحصارا برای کنسول Xbox One منتشر خواهد گردید.

۱۲ – Yakuza 6

و باز هم ماجرایی جدید از گروه خوفناک یاکوزا...

دیدن یاکوزاها فقط در بازی قشنگ است!

با این که هنوز مطمئن نیستیم که ششمین نسخه اصلی از سری محبوب یاکوزا در غرب هم انتشار خواهد یافت یا نه، اما این دلیل نمی‌شود که آن را جزو برترین و مورد توجه‌ترین عناوین اکشن ماجرایی سال آینده به حساب نیاوریم و به آن اشاره نکنیم. هیچ شکی نیست که عنوان یاکوزا ۶ که در مراسم توکیو گیم‌شو ۲۰۱۵ معرفی گردید بار دیگر خواهد توانست با مخلوطی از داستان دراماتیک و اکشن منحصر به فرد خود همگان را شگفت زده کند و سگا قطعا برای این بازی برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارد. متاسفانه سری یاکوزا از نسخه ی اصلی چهارم تاکنون هیچ نسخه ی شماره‌دار دیگری را در غرب نداشته است ولی ما منتظر و امیدواریم که در نسخه ششم بار دیگر به دنیای تبهکاران و جنایتکاران مخوف ژاپن بازگردیم.

بازی Yakuza 6 که توسط سگا در حال ساخت است در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ توسط این شرکت برای کنسول PlayStation 4 به صورت انحصاری منتشر خواهد شد.

۱۱ – Gravity Rush 2

جاذبه را برده ی خود کنید...

جاذبه را برده ی خود کنید…

عنوان اصلی و نخست Gravity Rush (در ژاپن با نام Gravity Daze شناخته می‌شود) یک عنوان بسیار زیبا و یکی از برترین و محبوب‌ترین عناوین کنسول دستی قدرتمند سونی یعنی PS Vita بود که اخیرا نسخه بازسازی شده آن برای کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ نیز منتشر شد. در این عنوان بازی‌باز کنترل دختری به نام Kat را در دست داشت که حافظه خود را از دست داده بود و در ابتدای بازی از طریق یک گربه اسرار آمیز و مرموز به نام Dusty قدرت دست‌کاری کردن نیروی جاذبه زمین را به دست آورد. هنوز اطلاعات زیادی از نسخه دوم این عنوان در دست نیست اما در تریلری که از آن به نمایش در آمده است شاهد این هستیم که همچنان باید از قدرت خاص Kat برای تغییر جهت جاذبه زمین در اطراف وی استفاده کنیم تا وی بتواند به هر سمتی که می‌خواهد سقوط کند و مسیرهای مختلف را بپیماید. با سیستم مبارزات و اکشن باورنکردنی خاص و زیبا، گرافیک خوش‌رنگ و لعاب و چشم‌نواز الهام گرفته شده از انیمه‌ها و دنیایی فوق‌العاده زیبا برای گشت و گذار با قدرت‌های سرگرم‌کننده، Gravity Rush 2 یکی از مورد انتظار‌ترین عناوین سال آینده برای سونی و طرفدارانش خواهد بود.

بازی Gravity Rush 2 در سال ۲۰۱۶ توسط سونی انحصارا برای کنسول PlayStation 4 منتشر خواهد شد.

۱۰ – Ratchet and Clank

این دو یار محبوب و جدایی ناپذیر...

این دو یار محبوب و جدایی ناپذیر…

آماده ماجراجویی بر روی پلی‌استیشن ۴ باشید زیرا که Ratchet and Clank سر انجام پای به نسل هشتم بازی‌های رایانه‌ای و ماشین نسل جدید سونی می‌گذارند. این عنوان بر پایه فیلم سینمایی جدید این سری که خود بر پایه نسخه اول این بازی است قرار دارد و درواقع در این نسخه شاهد ملاقات اولیه Lombax (همان Ratchet خودمان) با دوست مکانیکی عزیزش (Clank) خواهیم بود که یک نسخه Remake یا بازسازی کاملا جدید از عنوان اصلی سال ۲۰۰۲ بر روی پلی‌استیشن ۲ می‌باشد. با توجه به نمایش‌هایی که تاکنون از این بازی دیده‌ایم می‌توانیم مطمئن باشیم که گیم‌پلی بازی به همان جذابیت و سرگرم‌کنندگی همیشه است. با همان لیست عجیب و غریب و تیپیکال از اسلحه‌ها و گجت‌های خاص این فرنچایز و گرافیکی زیبا که به مانند یک فیلم انیمیشن فوق العاده است، می‌توانیم مطمئن باشیم که این نسخه یک شروع بی نظیر برای این فرنچایز محبوب در نسل هشتم خواهد بود.

بازی Ratchet and Clank که توسط سازنده اصلی این سری یعنی Insomniac Games در حال ساخت می‌باشد در ۱۲ آپریل سال ۲۰۱۶ برابر با ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ به همراه فیلم سینمایی این سری، توسط سونی انحصارا برای کنسول PlayStation 4 منتشر خواهد شد.

۹ – mirror’s edge catalyst

لذت ناب پارکور...

لذت ناب پارکور…

نسخه ی اصلی بازی Mirror’s Edge پس از چندین سال هنوز هم یکی از محبوب‌ترین و خاص‌ترین بازی‌های رایانه‌ای در این صنعت به شمار می‌رود و طرفداران زیادی دارد. این بازی با گیم‌‌پلی سریع و تاکتیکی و جذاب خود و با دنیای بی‌رحم ولی پر زرق و برق و تمیز خود بلافاصله در یاد هر گیمری که آن را انجام داده است ماندنی شد. نسخه جدید این سری که بالاخره پس از مدت‌ها انتظار معرفی گردید و mirror’s edge catalyst نام دارد اتفاقات به وقوع پیوسته قبل از نسخه اصلی سری را بازگو می‌کند. در حالی که نسخه اصلی سری مراحلی نسبتا خطی ولی بزرگ داشت، این نسخه جدید دارای دنیای کاملا آزاد برای گشت و گذار است و یک دنیای وسیع و جذاب در دسترس شما و در واقع زیر پای شماست. خلق یک دنیای وسیع و کاملا آزاد در قالب یک بازی پارکور اول‌شخص وعده‌ای بسیار شیرین ولی سخت برای سازندگان است اما ما امید زیادی به این بازی داریم تا بار دیگر ما را با یک گیم‌پلی سریع و هیجان انگیز شگفت‌زده کند و لذت ناب حرکات پارکور را برای ما به ارمغان بیاورد.

بازی  mirror’s edge catalyst توسط استودیو EA Digital Illusions CE و بر پایه ی انجین Frostbite 3 در حال ساخت است و توسط کمپانی EA در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۶ برابر با ۴ خرداد ۱۳۹۵ برای پلتفرم‌های PlayStation 4 ،Xbox One و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۸ – Hellblade

مگر می شود سازندگان Heavenly Sword و Enslaved بازی بسازند و منتظر آن نبود؟

مگر می شود سازندگان Heavenly Sword و Enslaved و DMC: Devil May Cry بازی بسازند و منتظر آن نبود؟

استودیو Ninja Theory تاکنون سابقه ساخت عناوین بی‌نظیری مثل DMC: Devil May Cry, Heavenly Sword و Enslaved را در کارنامه دارد و عنوان جدید آن ها که Hellblade نام دارد نیز امضای خاص عناوین این استودیو را به همراه خود دارد که شامل مبارزات بسیار سریع و مرگبار بر پایه کمبوهای مختلف می‌باشد. این استودیو در بازی Hellblade سعی کرده است تا بازی خود را بر اساس ۳ ستون استوار نماید که شامل مبارزات melee و نینجا مانند، داستان‌گویی قوی با مرکزیت شخصیت اصلی و استایل هنری منحصر به فرد و خاص می‌باشد. این عنوان یکی از عناوین مورد انتظار سال ۲۰۱۶ می‌باشد که از زمان معرفی تاکنون طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرده است.

بازی Hellblade همان طور که گفته شد توسط استودیو Ninja Theory و به وسیله ی Unreal Engine 4 در حال ساخت می‌باشد و توسط همین کمپانی در سال ۲۰۱۶ برای PlayStation 4 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۷ – For Honor

یوبیسافت برای افتخاری دیگر می جنگد...

یوبیسافت ۳ قومی که هیچ جنگی با هم نداشته‌اند به جان هم انداخته!

فرنچایز جدید یوبیسافت یعنی For Honor عنوانی است که اصلا فکرش را نمی‌کردیم توسط این سازنده فرانسوی ساخته و منتشر شود. یک اکشن سوم شخص چند نفره که در آن هر گروه و کلاس شامل مبارزانی از دوره‌های تاریخی مختلف است یعنی سامورایی‌ها، وایکینگ‌ها و شوالیه‌ها. For Honor بر مبارزاتی سریع و نفس‌گیر و عطیم همراه با مبارزات نزدیک خونین و مرگبار تمرکز دارد. بازی‌بازان با اسکن میدان مبارزه می‌توانند مبارزان اصلی حریف را پیدا کنند و به نبرد با آن‌ها بروند و در این مبارزات نزدیک است که بازی به معنای واقعی می‌درخشد و با ارائه سیستمی به نام “هنر جنگ” مبارزات را برای شما بسیار نفس‌گیر و پر استرس و البته هیجان‌انگیز می‌کند. تنها تاکتیک، اعتماد به نفس، دقت و سرعت عمل است که می‌تواند جان شما را در این مبارزات نجات دهد و پیش بینی حرکات و حملات حریف نقشی اساسی در پیروزی در این کارزار بر عهده دارند و حرف اول را در روند پیروزی یا شکست خوردن شما ایفا می‌کنند.

بازی For Honor که توسط Ubisoft Montreal و با انجین AnvilNext در حال ساخت می‌باشد سال ۲۰۱۶ توسط یوبیسافت برای پلتفرم‌های Xbox One, PlayStation 4 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد تا ما را به نبردی خونین هدایت کند. باشد که رستگار شویم!

۶ – Dishonored 2

بار دیگر در مسیر بازگرداندن آبروی از کف رفته...

چند بار باید آبروریزی‌های تو رو جمع کنم کوروو جان؟!

بازی Dishonored هنگام انتشار دنیای گیم را با یک شگفتی و سورپرایز روبرو کرد و موفق شد تا تحسین همگان را برانگیزد. یک دنیای استیم‌پانک با طراحی بی‌نظیر، گیم‌پلی استوار بر مخفی‌کاری (و البته اکشن) و استفاده صحیح از قدرت‌های ماوراء الطبیعه دست به دست هم داده بودند تا یک پکیج خیره‌کننده و جذاب را در قالب بازی Dishonored برای ما به ارمغان آورند. سازندگان و ناشر بازی بسیار امیدوار هستند تا با عرضه نسخه دوم بازی نیز بتوانند همان موفقیت را حتی در ابعادی وسیع‌تر تکرار نمایند. در Dishonored 2 تنها کنترل شخصیت محبوب و قدرتمند Corvo را به دست نمی‌گیریم و این بار به همراه او می توانیم شاهزاده خانم Emily Caldwin که دختر the empress در نسخه قبلی بود واکنون تبدیل به دختر جوانی شده است را نیز کنترل نماییم و با او نیز بازی کنیم. در این نسخه حملاتی جدید و مرگبار به همراه تعدادی قدرت‌های ماوراء‌الطبیعه جدید نیز در بازی حضور خواهند داشت تا گیم‌پلی بازی رنگ و بوی تکراری شدن را به خود نگیرد. قطعا بسیاری از بازی‌بازان در سراسر دنیا منتظر انتشار این بازی زیبا در سال جاری هستند تا بار دیگر آبرو و شرف از دست رفته Corvo را بازگردانند.

بازی Dishonored 2 که توسط سازندگان نسخه اصلی یعنی Arkane Studios در حال ساخت می‌باشد در سال ۲۰۱۶ توسط  Bethesda Softworks برای پلتفرم‌های Xbox One, PlayStation 4 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۵ – Gears of War 4

چرخ های این جنگ را دیگر مارکوس نمی چرخاند...

چرخ های جنگ را این بار مارکوس نمی چرخاند…

چرخ دنده‌ها بار دیگر بازگشته‌اند و به نظر بازگشت پر‌قدرتی نیز داشته‌اند. با این که ویدئوهای خیلی زیادی از این بازی مشاهده نکرده‌ایم ولی استایل کلی سری همچنان محکم و استوار به نظر می‌رسد. با شخصیت‌های اصلی جدید و وجود یک تهدید جدید، رازهای زیادی در مورد این شماره از بازی وجود دارند. قطعا بسیاری از بازی‌بازان و دارندگان کنسول ایکس‌باکس‌وان منتظر هستند تا در Gears of War 4 دوباره به پشت کاور ها بخزند و پناه بگیرند، سرک بکشند و شلیک کنند و اره برقی lancer خود را با لذت و خشونت تمام در جای‌جای بدن دشمنان فرو کنند و آن‌ها را با خونسردی جر‌ وا جر کنند! هنوز باید مدتی صبر کنیم تا اطلاعات بیشتری از این بازی به دست آوریم ولی با توجه و عشقی که از سازندگان بازی در نسخه ریمستر شده بازی اول دیدیم می‌توانیم مطمئن باشیم که ساخت بازی در دستان توانایی قرار گرفته است.

عنوان Gears of War 4 که توسط استودیو The Coalition و به وسیله Unreal Engine 4 در حال ساخت است در سال ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت انحصارا برای کنسول نسل هشتمی Xbox One منتشر خواهد شد و البته شایعات احتمال انتشار آن برای رایانه‌های شخصی نیز به گوش می‌رسد.

۴ – the legend of zelda Wii U

نینتندو و کلیک بر روی لینک موفقیت Wii U...

نینتندو و کلیک بر روی لینک موفقیت Wii U…

نینتندو در یک سال اخیر در مورد این بازی بسیار کم‌حرف و بی سر و صدا عمل کرده است ولی این از امیدهای ما کم نمی‌کند و بسیار خوشحال هستیم که باز هم خواهیم توانست در سرزمین Hyrule گشت و گذار کنیم و لذت ببریم. اطلاعات منتشره در مورد بازی بسیار پراکنده هستند ولی تا اینجا می‌دانیم که بازی به ما یک دنیای فوق‌العاده وسیع برای گشت و گذار می‌دهد با تعداد زیادی سیاهچال‌های جذاب برای اکتشاف. با توجه به اطلاعات و ظاهر بازی می‌توان گفت نینتندو قصد دارد تا این سری فوق‌محبوب و بسیار پرفروش را به ریشه‌های خود بازگرداند، آن هم با در اختیار بازی‌باز قرار دادن یک دنیای وسیع و جادویی برای اکتشاف و چندین عامل موثر دیگر در جهت هر چه کلاسیک‌تر کردن این بازی زیبا. عنوان فوق العاده A Link Between Worlds در سال ۲۰۱۳ این مسیر را در جهت بازگرداندن بازی به ریشه‌های خود آغاز کرد و امسال the legend of zelda wii u این تفکر را به سطحی بالاتر ارتقا خواهد داد و آن را تکامل می‌بخشد. بی‌شک تمامی طرفداران نینتندو و این سری بی‌نظیر در انتظار تجربه ماجرایی دیگر از لینک شجاع و پرنسس زلدای محبوب هستند.

عنوان the legend of zelda wii u که توسط Nintendo EPD در حال ساخت می‌باشد در سال ۲۰۱۶ توسط نینتندو انحصارا برای کنسول Wii U منتشر خواهد شد.

۳ – Quantom Break

برخی عناوین از قبل از انتشار معلوم است فوق العاده اند...

من اگه می‌تونستم زمان رو نگه دارم اول می‌رفتم بانک!!

Quantom Break بدون شک تاکنون برترین و مورد انتظارترین عنوان کنسول ایکس باکس وان و مایکروسافت می‌باشد که البته در ابتدا قرار بود تا یک بازی انحصاری برای ایکس‌باکس وان باشد ولی اخیرا نسخه رایانه‌های شخصی آن نیز معرفی شد و بازخوردهای مختلفی را نیز دریافت کرد. تعدادی از طرفداران مایکروسافت با این اعلام و آگاهی از این که انحصاری بودن موردانتظارترین عنوان خود را از دست داده‌اند بسیار ناراحت شدند و در مقابل، پی‌سی‌بازان و طرفداران سونی خوشحال شدند از این که اکنون می‌توانند به این بازی فوق‌العاده زیبا دسترسی داشته باشند. Quantom Break توانسته است با نمایش‌های فوق‌العاده و البته خوش‌نامی سازندگانش تحسین همگان را برانگیزد و تبدیل به یکی از مورد‌انتظارترین عناوین اکشن-ماجرایی سال آینده گردد. در بازی شما مبارزات را از دید سوم‌شخص دنبال می‌کنید و قابلیت جذاب متوقف کردن زمان را نیز به دست می‌آورید که باعث می‌شود در برابر دشمنان تا دندان مسلح خود دست بالا را بگیرید. داستان بازی کشمکش‌ها و مشکلات قهرمانان بازی را دنبال می‌کند و پس از پایان هر فصل، بازیبازان یک اپیزود از شوی تلویزیونی Quantom Break را آزاد می‌کنند که درگیری‌ها و مسائل شخصیت‌های منفی سری را دنبال می‌کند. بازی جدید Remedy و سم لیک دوست داشتنی در هر دو زمینه داستان دراماتیک قوی و اکشن جذاب و فوق‌العاده، موفق عمل می‌کند و از آن دست بازی‌هایی است که انتظار کشیدن برای آن کار سختی است به خصوص با تاخیرهایی که بازی با آن مواجه شده است.

بازی Quantom Break که توسط استودیو Remedy در حال ساخت است در تاریخ ۵ آپریل ۲۰۱۶ برابر با ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ توسط مایکروسافت برای کنسول Xbox One و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

۲ –  The Last Guardian 

Shadow of The Colussos, ICO و اکنون تکمیل 3 گانه ی شاهکار Famito Ueda...

Shadow of the Colossus , ICO و اکنون تکمیل ۳ گانه‌ شاهکار Famito Ueda…

پسرک معصوم و موجود عجیب پرنده – سگ او سرانجام در E3 سال ۲۰۱۵ حاضر شدند و همگان را خوشحال و شگفت‌زده کردند. همان گیم‌پلی احساسی و قدرتمند در نمایش بازی نمایان بود و امضای کلاسیک و استایل هنری نوابغ Team Ico و Fumito Ueda در جای‌جای نمایش بازی به چشم می‌خورد. هنوز رازها و موارد روشن نشده زیادی در مورد این عنوان زیبا وجود دارند که باید در آینده منتظر روشن شدن برخی از آن‌ها باشیم. گیم‌پلی بازی به نظر تلفیقی از دو شاهکار قبلی این استدیو یعنی Ico و Shadow of the Colossus می‌رسد که ترکیب جذاب و یک‌پارچه ای را شکل داده‌اند. قطعا سورپرایز بزرگ مراسم E3 جدا از تایید وجود و ساخت این عنوان، این بود که بازی سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد و این خبری عالی برای طرفداران این بازی بود. عنوانی که هر لحظه تحمل برای انتشار آن کاری سخت و ظاقت‌فرساست مخصوصا با آن همه تایید و تکذیب و تاخیر و اخبار ضد و نقیضی که طی این سال‌ها از این بازی شنیدیم. اما در یک نکته شکی نیست و آن این است که این انتظار بسی ارزشمند است زیرا شاهکاری در راه است…

بازی The Last Guardian همان گونه که گفته شد توسط استودیو Team Ico در حال ساخت است در سال ۲۰۱۶ توسط سونی انحصارا برای کنسول PlayStation 4 منتشر خواهد شد.

۱ – Uncharted 4 A Thief’s End

شاهکاری در صدر تمام شاهکارها...

آخرین شاهکار از ماجراجویی‌های خوشتیپ بذله‌گو…

این خصوصیت نوابغ ناتی‌داگ و شاهکار‌های آن‌هاست که هر بار و در هر لیستی که قرار بگیرند به کمتر از صدرنشینی رضایت ندهند و با تصاحب جایگاه اول تحسین همگان را برانگیزند. کاری که دیگر برای این استدیو تبدیل به یک امر روتین و عادی شده است و اگر خلاف آن را دیدیم باید تعجب کنیم. پس از انتظاری طولانی بالاخره Nathan Drake محبوب بار دیگر باز می‌گردد تا یک اکشن ماجرایی شاهکار دیگر را در قالب نسخه چهارم این سری با نام Uncharted 4 A Thief’s End برای ما به ارمغان آورد و همگان را شگفت زده کند. عنوانی که به تازگی در نظرسنجی وبسایت گیمفا نیز موفق شد جایزه مورد انتظارترین بازی سال ۲۰۱۶ را کسب کند. سری Uncharted که برای اولین بار پای به کنسول نسل هشتمی و قدرتمند پلی‌استیشن ۴ می‌گذارد به نظر توانسته است از پتانسیل بالای این کنسول استفاده بهینه کند و شاهد گرافیکی خیره‌کننده و بی‌نظیر در نمایش‌های این عنوان تاکنون بوده‌ایم. با گرافیکی چشم‌نواز، مبارزات و درگیری‌های بسیار داینامیک‌تر از قبل و set piece هایی نفس‌گیرتر از همیشه، Nate و Sully با تمام قدرت بازگشته‌اند. در این نسخه برادر Nate که مدت زیادی گم شده بود نیز به گروه آن‌ها می‌پیوندد و هنرنمایی Troy Baker در نقش صداگذار او، بازی را از همیشه برای ما جذاب‌تر می کند. این پایان ماجراهای Nathan Drake افسانه‌ای خواهد بود و شاید آخرین نسخه این سری باشد که ساخته می‌شود… شاید این آواز قویی برای سری Uncharted است، پایانی فوق‌العاده و قدرتمند برای یک سری شاهکار و بی‌نظیر…

عنوان  Uncharted 4 A Thief’s End که توسط ناتی‌داگ در حال ساخت است بالاخره و پس از دو سه مرتبه تاخیر در تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۶ برابر با ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ توسط سونی انحصارا برای کنسول PlayStation 4 منتشر خواهد شد… بدرود Nathan Drake… تو در تاریخ این صنعت جاودانه خواهی شد…

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • daud گفت:

  بیشتر از همه منتظر lg و dishonored2هستم.
  Hellbladeم که ببینیم نینجا تئوری چه اشی برامون پخته
  دم اقاسعیدم گرم

 • عالیه با همه موافقم
  حالا آنچارتدو بیخیال، من برا بازی بعدی ناتی داگ هایپم :pain:
  ممنون بابت مقاله :yes:

 • Carmine گفت:

  خوب بود ولی gears باید دوم می شد یا اول از نظر من :inlove: :inlove: :yes: :yes:

  • قطعا کسی که دوستدار مایکروسافت و ایکس باکس هست باید چنین نظری داشته باشه و غیر از این عجیبه. مرسی که نظرتون رو در میون گذاشتید.

   • Amir Hiden گفت:

    مقاله بسیار عالی و زیبا بود دستتون درد نکنه
    ولی فک نمیکنم لست گاردین از گرز و زلدا بهتر باشه :-))
    چون هر دو بازی سابقه خیلی بهتری دارن

    • cv@ گفت:

     گویا شما شاداف کلوسوس وایکو رو باز نکردین فکر کنم سوال احمقانه ای پرسیدم کسی که حاظره سونی شکشت بخوره بعد بیاد این دورو بازی کنه

     • tedy گفت:

      گویا شماهم از تاخیر های پیاپی این بازی خبر ندارین

     • Amir Hiden گفت:

      من هر دو رو بازی کردم درسته شاهکار های بسیار عالی بودن ولی فک کنم از نظر متا هم تراز یا کمتر از گرز بودن :
      در ضمن زلدا تو کارنامش یه بازی با متای 99. داره که همه چیو ثابت میکنه البته این مقاله نظر شخصی شماست و سلیقه هر شخص متفاوته .
      در کل آرزوی موفقیت همشون رو دارم از همه بیشتر هم منتظر آنچارتد 4 هستم …

      • daud گفت:

       داداش قبول دارم سلیقه ی نویسنده هم مهمه(که استاد سعیده و مسلما انحصاری های سونی یا عناوین خاص رو بیشتر میپسنده).فقط من اونجا داشتم گیرز و soc و ایکو رو مقایسه میکردم که اینم بهت بگم داداش امیر ایکو و soc چیزی فراتر از متا هستن.بازی هایی هستن که گوتی نمیگیرن و افتخارات زیادی کسب نمیکنن ولی توو بهترین های تاریخ قرار میگیرن همون طور که هر دو در لیست ign و بقیه ی لیست ها که دیدم حضور دارن ولی گیرز اصلا توو لیست ign نیست.همین soc از دید ۲۲ سایت بهترین بازی تاریخ شده.یعنی فقط ۲ سایت از هف لایف ۲ که از دید ۲۴ سایت انتخاب شده کمتر داره

       • ممنون از شما. لطف دارید به بنده. در مورد مقایسه گیرز و ایکو و شدو من باهاتون کاملا موافقم که این دو بازی چیزی فراتر از متا هستن. این دو بازی هنر محض هستن و بس. بازی اوکامی یا اوکامیدن هم اصلا خوب نفروختن و موفق نبودن ولی شاهکارهای بی نظیری بودن واقعا. متا اصلا شرط کافی نیست. شرط لازم شاید باشه ولی شرط کافی نیست.

    • خیلی ممنونم ازتون امیر جان. قطعا نظرتون محترمه و منطقی. اما خب به عقیده من که هم گیرز رو بازی کردم و هم زلدا رو (از هر کدوم یه شماره) لست گاردین چیزی هست که مثلش وجود نداره و فقط دو بازی رقیبش هستن و اون هم ایکو و شدو اف کولوسوس هستن که ساخته خود تیم ایکو هستن. من بازی های خاص رو به بازی های همه پسند و شدیدا عمومی ترجیح می دم. خیلی متشکرم که نظرتون رو مطرح کردید.

  • MLGGamer گفت:

   دوم امكان داره اما او…
   بهتره نگم چون تنها رقيب جدي انچارتد كوانتومه نه گيرز 😐
   ولي بازم انچارتد اوله

 • و باز هم استاد و باز هم یک مقاله استادانه :yes: :yes:
  از بین اینا منتظر انچارتد هستم.
  با اینکه مافیا توی این سبک نیست ولی از همه بیشتر منتظرشم

 • Y PS گفت:

  متن خیلی زیبایی بود…تشکر از استاد آقابابایی 😉
  بهترین ها دور هم جمع شدن تا یه سال شگفت انگیز رو برامون درست کنن :yes:

 • unreal engine گفت:

  خیلی ممنون بابت مقاله خوبتون واقعا عناوین مورد انتظاری هستند فقط یه چیزی که یه مقدار به نظرم درست نیست قرار دادن Gears 4 توی این لیسته! اون عناوینی،که شما لیست کردید یا به طور کامل action adventure بودن یا به نوعی زیر شاخه حساب میشدن اما گیرز یه شوتر سوم شخص sci-fi هست!
  ولی در کل خیلی ممنونم!

 • teimor گفت:

  خیلی ممنون اقای اقابابایی.از وقتی سرپرست تحریریه شدید مقالات بیشتری رو شاهد هستیم و البته باکیفیت تر.ترتیب لیست هم که عالیه و به عنوان طرفدار پلی استیشن انچارتد 4 برام موردانتظارترین بازی 2016 هست. برای عناوین انحصاری مایکروسافت هم ارزوی موفقیت میکنم چون به عنوان یک دارنده ps4 از شکست عناوین انحصاری اکس باکس وان هیچ چیزی عاید من نمیشه بلکه هم به ضررم هست اگه رقابت از بین بره.در کل امیدوارم امسال صنعت گیم بترکونه :inlove:

  • خیلی متشکرم از شما. چنین نظری باعث دلگرمیه بنده و تیم تحریریه هست. مرسی که این موراد رو منتقل می کنید به م تا ما بفهمیم داریم راه درست رو می ریم. نظرات منفق و انتقاداتتون رو هم به دیده منت می پذیریم.
   واقعا اگر این دید شما رو همه ما داشتیم دیگه این جوری گاها به جان هم نمی افتادیم و واسه 4 تا بازی حرمت شکنی نمی کردیم. قطعا در هر بخشی و در هر قشری از طرفداراها هم ادم های منطقی هستند و هم غیر منطقی. من دوستی دارم که فن ایکس باکس هست و ساعت ها می شینیم با هم در مورد هیلو و انچارتد و .. صحبت می کنیم و واقعا لذت می بریم. قشنگیش به همینه. اگر من و شما که هر دو یه چیز رو دوست داریم به نظر هم احترام بذاریم که کار شاقی نکردیم. وقتی من ببینم دوستم یه چیز دیگه رو دوست داره و. منم از خوشحالی اون خوشحال بشم اسمم دوست اون شخص هست. کنسول ها و نسل ها میان و میرن ولی اسم ما عوض نمیشه. ما همیشه گیمریم. هیچ وقت اسممون رو جدا نمی نویسن که گیمر ایکس باکس یا گیخمر پلی استیشن. میگن گیمر.
   خیلی از شما ممنونم.

 • console and pc گفت:

  برای من خیلی انچارتد و miror edge catalyst مورد انتظار است

 • 2K.Firaxis گفت:

  عالی خسته نباشید هر چی به e3 2016 نزدیک تر میشیم حجم مقالات و اخبار بیشتر میشه واقعا خسته نباشید.
  برای دیگر سبک ها مثل نقش افرینی هم لیست مورد انتظار ترین تشکیل بدین هرچند نقش افرینی های 2016 مثل 2015 مورد انتظار نیستن

 • cv@ گفت:

  گویا شما شاداف کلوسوس وایکو رو باز نکردینفکر کنم سوال احمقانه ای پرسیدم کسی که حاظره سونی شکشت بخورهبعد بیاد این دورو بازی کنه

 • Alimj گفت:

  فقط uncharted 4 بقیه رو ولش 😀

 • پرویز گفت:

  چی میشود گفت عالی بود سعید جان
  من بیشتر منتظر For Honor هستم و امیدوارم به بخش تکنفره هم توجه شده باشد چون بازی قرار است هم بخش تکنفره داشته باشه هم چند نفره ولی گفتند بیشتر روی چند نفره تمرکز داریم و من میترسم بخش تکنفره زیاد جالب نباشه یعنی بهش توجهی نشه با توجه با سابقه ی درخشان یوبی سافت بعید هم نیست

 • Mobin-Vip گفت:

  http://m.ign.com/top/games-of-a-generation/1 اینم لینک ۱۰۰ بازی برتر تاریخ‌ از نظر Ign لینک سایت اینه ناتی داگ‌ سه تاش تو لیست هست دو تاشون رتبشون خیلیی پایینه لست اف اس سوم هست انچارتد ۲ یازدهم هست ببینید

  • daud گفت:

   بابا برادر بفهم تاریخ نیست زده نسل بفهم بابا عزیز دلم بفهم.ای خدا سواد انگلیسی در حد کشک 😐 😐 😐 اخه من چی بگم به این ملت.خدا خودت خلاصمون کن ناموسا.ده ها قرنه دارم میگم این لیست مال نسل هفته.هنوز افرادی هستن که میگن این مال تاریخه.ای خدااااااا.این ملت حتی دقت نمیکنن ببینن چرا زلدا نیست.چرا عناوین تاپ نسل شیشی در این لیست وجود نداره :reallypissed: :reallypissed: :reallypissed:
   Top 100 games of a generationو هنوز نمیتونن ترجمه کنن.ای خدا

  • daud گفت:

   خدایا به خودت قسم من در راه فهموندن به این عده که فرق نسل و تاریخو نمیدونن پیر شدم 😐 😐 😐

  • daud گفت:

   http**//m*ign*com/top/top#100#games
   به این لینک که تیترش(صد بازی برتر تاریخه)میگن اشتباه
   ولی به اونی که صد بازی برتر نسل هفته میگن(لیست بهترین بازی های تاریخ) 😐 😐 😐
   اخه خدا من به چه جور به اینا یه چیزی رو بفهمونم در حالی که خودشون نمیخوان بفهمن؟!!!!
   داداش برو توو همون پست اونجا جوابتو دادم اینجارو اسپم بارون نکنیم
   جان ما هم برو دو کلوم زبان انگلیسی بیاموز 😐 😐 😐
   به خدا حالا میفهمم داداش لیان اوج منطق بود 😐 😐 😐

 • Mobin-Vip گفت:

  انچارتد‌۴ باید جزو‌ 5 اول اون لیست باشه

 • joel گفت:

  :yes: بابت مقاله امید وارم به قولات مثل همین الان عمل کنی سعید جان 😀

 • tedy گفت:

  آقا سعید خسته نباشی مقاله خیلی خوبی بود به شخصه نظرم با شما یکی نیست اما رتبه بندی کاملا به حق بود 😉

 • Mobin-Vip گفت:

  من منظورم این بود که انچارتد ۴ باید‌جزو‌ ۵ بازی برتر تاریخ باشه :-/

 • v9 گفت:

  تقریبا منتظر همشون هستم با این که بیشتریاشو نمیتونم تجربه کنم ولی اگه بخوام بینشون موردانتظار ترین بازیمو انتخاب کنم،mirror’s edge catalyst انتخاب میکنم.
  خیلی ممنون آقای اقابابایی بابت مقاله فوقالاده ای که نوشتید،خسته نباشید.

 • اقا سعید اقابابایی فوق العاده بود من خب چون فن مایکروسافت هستم به طبع منتظر انحصاری های خودمون هستم اما امیدوارم انحصاری های ps4 هم امسال موفق باشن و طرفداراشون رو حسابی سرگرم کنن

 • big heart گفت:

  انچارتد و لست گاردین و یاکوزا بازی هایی است که دلم می خواهد اما نمی توانم بزی کنم چون پی اس ندارم. اما خوش حالم حداقل هل بلید هست .

 • mohamadp88 گفت:

  به به عجب مقاله ای… hellblade خیلی بازی مشکوکیه. حس و حال ترسناک داره. فضاسازیش منو یاده nioh میندازه. بیاد ببینیم چی میگه این دختر خانم! 😀

  • خیلی ممنونم. کلمه مشکوک خیلی عالی بود در مورد این بازی. ولی یه چیزی رو همین جا میگم وقتی بازی منتشر شد بگین راست گفتم یا دروغ. این بازی از اون بازیا خواهد بود که منتقدا منتظرن یه بلایی شبیه اردر 1886 سرش بیارن ولی بازی خیلی عالی خواهد بود و نباید به حرف منتقدا گوش داد همونطور که من اردر رو بازی کردم ولذت بردم واقعا. اگر منتقدا این بازی رو بدجوری نکوبیدن بگید بهم الکی گفتی.

   • daud گفت:

    اقا سعید یعنی شما میگی اوردرو الکی کوبوندن؟

    • این که کاملا الکی بود یا نه یه بحث نسبیه. اوردر بازی بود که ضعف بزرگش کوتاه بودنش بود ولی واقعا داستانش، اسلحه های عجیبش، تیراندازیش و وزن شخصیت و سلاح ها، گرافیک بی‌همتا به معنای واقعیش که دمو و بازی هیچ فرقی با هم نداشتن، موسیقیش همه و همه عالی بودن و از قبل بازی معلوم بود بد بلایی می خوان سرش بیارن. اگه همین بازی رو یه استودیوی گنده و اسم و رسم دار ساخته بود داشتان فرق می کرد و خیلی مهربونتر می شدن باهاش. یه استودیوی تازه کار بر روی کنسول خانگی رو تا جایی که می تونستن کوبیدن فقط به خاطر یه ایراد کوتاه بودن. امیدوارم بازم بازی بسازن چون تیمی که اولین بازیش این باشه قطعا می تونه به بعد موفق تر باشه. خدا شاهده که وقتی نشستم اوردر رو شروع کردم به قدری دیدم بد بود که منتظر بودم تنها چیز منفی ببینم باز رو خاموش کنم و هر چی از دهنم در میاد نثارش کنم ولی الحق و الانصاف اینجوری نبود و دلم سوخت به حال سازنده هاش.
     ایراد اوردر کم بودن محتواش برای یه قیمت 60 دلاری بود و نبود بخش انلاین. این نکته منفی بزرگ بازی بود ولی نه در حد کوبیدن مرگباری که بازی مواجه شد باهاش. حالا این نظر من بود که واقعا لذت بردم از بازی. حس می کنم هل بلید هم همینطور می کوبونن./

     • daud گفت:

      پس فکر کنم شما هم فردی هستید که برای متا خیلی ارزش قائل نیستید

      • من برای خودم یه قانون دارم برای متا. بازی که متاش بالاست حتما بازی خوبیه ولی بازی که متاش پایینه حتما بازی بدی نیست.

      • daud گفت:

       اقاسعید به خدا این قدر باهات بحث میکنم فقط برای اینه بدونم استادی مثل شما چه تفکراتی داره منم یاد بگیرم.با اجازه یه سوال دیگه بپرسم.شما بازی که متاش ۹۴ شده رو بالاتر و بهتر میدونید یا بازی که ۹۵ شده(لزوما دو بازی هم سبک نیستن)

       • اختیار دارید اتفاقا لذت می برم که با هم در مورد بازی ها صحبت کنیم. مگه برای همین اینجا نیستیم؟ والا به نظر من اصلا نمیشه گفت کدوم بهتره. نمره متا یه چیز نسبیه مخصوصا وقتی که اختلاف اینقدر کم باشه. این یک نمره ممکنه با یه رای منتقد مغرض عوض بشه و الکی مثلا یکی بره بالاتر از اون یکی. شاید هم همین الان این اتفاق افتاده که یکی بالاتره. به نظر من دو تا بازی که متای بالای نود دارن یعین عالی هستن بدون شک. من در مورد متای پایین با متا مخالفم. وقتی من خودم عقل و چشم و گوش دارم خب بازی می کنم بفهمم بازی خوبه یا بده. چرا منتقد ای جی ان که شاید مثلا 18 سالشه و 5 ساله گیمر شده باید از من که 22 ساله بازی می کنم و سالهاست که می نویسم از اون کمتر بدونم. قطعا من نظر خودم رو بیشتر قبول دارم. مگه اونا بازی رو جور دیگه ای می بینن؟ نه والا. مگه اونا بازی دیگه ای رو بازی می کنن؟ نه. پس چرا حرف اونا رو گوش بدم که مثلا گفته اردر بده. خب خودم بازی میکنم می بینم نه اتفاقا خیلی هم خوبه. فقط همینه که مهمه. نظر خودمون نه نظر بقیه. ما می خوایم بازی کنیم و لذت بریم نه بقیه. باور کنید چون منتقدای ای جی ان توی امریکا هستن عقلشون از من و شما بیشتر نیست . فقط امکانات و اعتبار سایتشون بالاتره.

      • daud گفت:

       کاملا حرف شما رو قبول دارم ولی شما سالهاست که مینویسید ولی من اصلا نقاد نیستم برای همین به حرف ign اتکا میکنم ولی باز هم تجربه ی خودم از همه چی برام مهمتره.حرف شمارم کاملا قبول دارم که یکی از مهمترین عوامل پرطرفدار بودن ign اعتبار و قدمت فعالیتشه وگرنه اصلا دلیلی نداره که منتقدش از شما استاد بیشتر بدونه.کاملا هم موافقم چون یارو توو امریکاست دلیلی بر با عقل تر بودنش نیست.واقعا متشکرم از پاسخ گوییتون.

       • تشکر میکنم از شما. قطعا درستش اینه که به تجربه خودتون اتکا کنید. لازم نیست حتما منتقد باشید و در مورد نورپردازی بازی بنویسید. در حدی منتقد هستید که بدونید از بازی خوشتون میاد یا نه و همین کافیه. متشکرم که با حرفام موافقت کردید. خیلی لذت بردم از صحبتی که با شما داشتم و همیشه در خدمتم.

     • cv@ گفت:

      اوردر ایراداش بیش از ایناس ولی حس خیلی سینماتیکی بهم دست میداد انگار دری فیلم بازی میکنی مخصوصا کاور گیری هاش با گرافیک وصداگزاریش

      • daud گفت:

       نظر اقاسعید محترمه ولی اقاسعید مطمئن باش منتقدای فوق العاده خبره ای مثل ign الکی به هیچ بازی ۶.۵ نمیدن.همون طور که به تلو ۱۰ داده باید پذیرفت که لیاقت اوردر هم در حدود ۶.۵.در ضمن این حرفتونو نفهمیدم.اگه یه استدیوی بزرگ بود مهربون میشدن منتقدا؟مگه سانتا مونیکا کوچیک و بدبخته؟

       • مسئله سانتامونیکا نبود مسئله سازنده اصلی بازی یعنی ready at dawn هستش که اولین بازی رو برای کنسول خانگی ساخت. قطعا هر منتقدی نظرش محترمه و کلا هر شخصی نظرش محترمه و دلایل خودش رو داره. من به عنوان کسی که یکم از بازی ها سر در میارم به نظرم ایراد دیگه ای توی بازی به غیر از کوتاه بودن بیش از حد و نبود بخش چند نفره که در کل میشن کمبود محتوا به نسبت قیمت بازی ندیدم. حالا ممکنه کسی دیده باشه ولی من ایراد فنی توی بازی ندیدم و طراحی هنریش هم که عالی بود. این بازی لیاقت نمره 7.5-8 رو داشت چون به خاطر اون یه ایراد که البته کوچک هم نیست که نهایتا 2 یا 2.5 نمره کم بشه کافیه. درحالی که از بازیای خیلی معروف و بزرگ اگه مقداری باگ و افت فریم و … هم داشته باشن منتقدا میگذرن و گاهی چشماشون یکم می بیندن و زیر سیبیلی رد می کنن ولی برای این بازی ها مبافت به چون بازی و بدبختش می کنن. حالا هر کس نظری داره. بازی کنید ببینید نظر شما چیه. فکر نکنم بازی کرده باشید.

      • از نظر من ایراد دیگه ای نداشت. خوشحال میشم بگید ایرادات فنیش رو.

      • daud گفت:

       من کی باشم که روو حرف شما حرف بزنم استاد؟!!!
       ولی مسلما ign یه چیزی میدونه دیگه.خدایی این حرف منو قبول ندارید؟الکی بهترین سایت گیم حال حاضر نیست که قربونتون برم

      • daud گفت:

       نه اقاسعید من بازی نکردم وحتی خبر نداشتم بازیو ready at dawnساخته!!!!فک میکردم سانتا ساختتش.من خودم خیلی وقتا شده که بازی مورد علاقم متای پایینی داشته و خودم راضی بودم ولی چون منتقد نیستم با خودم میگم اونا چیزی بیشتر از من میبینن که من ندیدم.حتما به خاطر حرف شما استاد تجربش میکنم

       • شما لطف دارید نسبت به بنده. خیلی متشکرم ازتون. باور کنید که شما هم به اندازه ای بازی کردین منتقد هستین. همون طور که الان کسایی که فوتبال می بینن خودشون شاید اندازه یه کارشناس یا داور بلد باشن فقط توی اون جایگاه نیستن. من ازتون می خوام با توجه به این که الان خیلی هم ارزونه بازی اردر بگیرید و بازیش کنید بدون غرض و بعد نظرتون رو بگید. به حرف کسی فکر نکنید. فکر کنید یه بازی جدیده که نمی دونید چیه. باور کنید تحت تاثیر بازی قرار خواهید گرفت و برای دلسوزی می کنید. در این حد کوبیده شدن ظلم بود به بازی. حالا نظر شما رو هم بعد از بازی خوشحل می شم بشنوم. البته پلی استیشن 4 دارید یا پلتفرم دیگه ای؟

       • دقیقا همین طور که میگین بعضی وقتا بازی متای پایینی داشته ولی شما ازش لذت بردین ممکنه بازیای دیگه ای هم همینطور باشن. ممکنه شما یه بازی رو دوست داشته باشید و منتظرش باشید بعد که اومد ببینید همه دارن بد میگن. به نظر من دلیلی نیست که شما هم بد بگین و تجربه نکنین. شاید برای شما بر عکس باشه

      • daud گفت:

       من هر دو رو دارم وتاجایی که بتونم سعی میکنم متعصب نباشم.از نسل ششم هم هر دو پلتفرم رو تهیه میکردم.هم مال ماکرو هم مال سونی.شما چه طور؟میدونم که pc و ps4و دارید فقط نمیدونم ایا xbox one دارید یا نه

 • مقاله ی بسیار پر باری بود دکتر سعید :yes: از شروع طنز اش بگیر تا لیست و رده بندی اش :yes: واقعا من هم میخواستم اینو بگم از وقتی شما سرپرست تحریریه شدین گیمفا شد همون گیمفایی که روزی حداقل یدونه مقاله منتشر میکرد و بروز ترین سایت ایران بود :yes: یه خسته نباشید و خداقوت به شما و تیمتون میگم 😉

  • سلامت باشید. خیلی ممنونم از دلگرمی و حمایتتون. خودتون هم نمی دونید که چقد راین حمایت ها به من و تیم تحریریه روحیه می ده. امیدوارم رضایت شما رو همیشه بتونیم جلب کنیم. سعی کردم توی عید حداقل روزی 2 مقاله داشته باشیم و بچه های تحریریه و خبرنگار هم که ترکوندن توی عید واقعا.
   ممنون که مقاله رو خوندید. خودم هم شروعش رو خیلی دوست دارم چون همینجوری هر چی اومد توی ذهنم نوشتم.

 • 20.MILAD گفت:

  بنظرم از بین اینا ، آنچارتد ، for honor ، TLG ، ratchet and clank خیلی خوبن :yes:

 • Mobin-Vip گفت:

  چرا میزنی خوو نخوندم تیترشو !!!!! 😥 😥 😥 اخه. یذره لیستش غیر منطقیه !!!

  • daud گفت:

   داداش بازم ببخشید.نمیدونم چرا این قدر زود عصبی میشم و بد برداشت میکنم.مخلصتیم به خاطر دوتا بازی مسخره ازم چیزی به دل نگیریا!!!!ببین اون تفکر شماست و همین طور سلیقه ی شماست که باعث میشه یک بازی در نظر شما شاهکار شه یا نشه.توو مواردی که میخوایم بحث کنیم بهتره به منابع رجوع کنیم تا سلیقه ی خودمون چون اگه با سلیقه ی خودمون پیش بریم هیچ کس تا ابد قانع نمیشه مثلا من میتونم سال ها بیام از بینظیر بودن اوردر تعریف کنم.وقتی منابع معتبر چیز دیگه ای میگن خب مسلما حرف من تاثیر گذاری و قانع کنندگی لازمو نخواهد داشت

 • Mobin-Vip گفت:

  نه داداش چه دلخوری ☺☺ چاکرتم‌هستیم

 • oculus rift گفت:

  بیشتر از همه اول quantum break بعدش gears 4 در صورتی که برای pc تایید شه dishonored 2 و سپس uncharted 4 من میتونم uncharted رو فقط مراحلشو تو یوتویوب ببینم چون ps 4 ندارم

 • Ramsay گفت:

  بيشتر از همه منتظر last guardian هستم..اين كارگردان مثل الفرد هيچكاك در دنياى سينماست.يه شاهكار بدون افتخارات زياد.ببينيم يودا چيكار ميكنه.
  تشكر از شما.

 • بدون شک جایگاه اول حق انچارتد هست و بس :yes: اینو به عنوان یه فن متعصب pc میگم این بازی واقعا شاهکاره :yes:
  رفیق من تازه ps4 گرفته چند وقت پیش رفتم پیشش ی نیم ساعت انچارتد 3 رو بازی کردم فهمیدم بازی یعنی چی :yes:
  مثل همیشه اقا سعید ترکوندی دمت گرم

  • تشکر از شما که منطقی هستید و لطف دارید به من. تازه شما 3 رو بازی کردید. من همین تازگی دوباره بعد از سالها نسخه اول رو روی 4 بازی کردم باورم نمی شد که این بازی واسه 7-8 سال قبله. از بازیای الان هم بهتر بود. جادوی ناتی داگه دیگه

  • daud گفت:

   داداش سیلوستر حتما اگه میتونی انچ ۲هم برو خونه رفیقت بازی کن.مراحلی که توو نسخه ی دوم هست توو هیچ کدوم از نسخه هاش نیست(اصلا کسی نبوده که انچ ۲ بازی کنه و با دیدن طراحی مراحل کف و خون قاطی نکنه) و از نظر خودم هیجانش از تمام نسخه های سری بیشتره و از همشون شاهکارتره.حتما نسخه ی دومو تجربه کن.واجبه به خدا