Microsoft میان‌ افزار فیزیک Havok را بدست آورد

۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۵

اگر تنها دانش اندکی درباره بازی‌های رایانه‌ای داشته باشید، حتما با نام Havok و آن نشان زرد رنگ معروف‌اش، آشنایی دارید. Havok نام توسعه دهنده‌ای است که به‌وسیله یک میان افزار، فیزیک اجسام و اشیاء بازی‌های ویدیویی را طراحی می‌کند و بسیار نیز پرکار است. برای خواندن ادامه خبر با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

حال، شرکت مایکروسافت امروز اعلام کرده است که این میان افزار فوق‌العاده و مفید را از صاحب پیشین آن، یعنی شرکت Intel دریافت کرده است و از این به بعد از این میان افزار استفاده می‌کند. مایکروسافت که اخیرا با فعالیت‌های نرم‌افزاری خود به‌شدت مورد توجه قرار گرفته، سعی دارد تا با کمک نرم‌افزار‌ها(مانند Windows 10) و میان‌افزار‌ها‌(مانند فیزیک Havok) سطح کیفی کنسول خود، یعنی Xbox One را بالا ببرد و به‌نوعی، ضعف نسبی سخت‌افزاری را جبران نماید که به‌نظر می‌رسد تا اینجا، موفق هم شده است. باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت چه برنامه‌های دیگری برای آینده‌ Xbox One دارد.

Havok یک میان‌افزار ساخت فیزیک در بازی‌های ویدیویی است که در سال 2007 توسط شرکت Intel، طی یک تفاوقق‌نامه، خریداری شد. این میان‌افزار که در بیش از 400 بازی از آن استفاده شده و برای طراحی فیزیک اشیاء و اجسام از آن استفاده می‌شود، جایزه‌های زیادی را در جشنواره‌های مختلف مانند Emmy دریافت کرده است. امروز بود که شرکت بزرگ مایکروسافت اعلام کرد که از این میان‌افزار استفاده خواهد کرد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید