Phil Spencer به مشکلات اخیر Xbox Live پاسخ داد

۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰

پس از چندین ماه ارائه سرویس بدون قطعی، Xbox Live دیروز به مدت چند ساعت از دسترس خارج شد. این قطعی پاسخ‌های تندی از سوی طرفداران دریافت کرد. حال مدیر بخش Xbox به طرفداران پاسخ داده است. با ما در ادامه همراه باشید.

زمانی که اسپنسر در حساب رسمی توییتر خود در رابطه با عرضه Minecraft: Story Mode نوشت، یکی از کاربران در پاسخ به او اینطور نظر داد:

تبلیغ کردن برای عنوانی موقعی که بخش آنلاین‌تون قطعه عمل اشتباهیه.

اسپنسر در جواب او گفت:

بازخورد عادلانه‌ایست.

سپس اسپنسر به طرفداران قول داد که مشکل به‌زودی حل می‌شود و آن‌ها از این مشکل با خبر بودند. یکی از کاربران برای اسپنسر نوشت که طرفدارن به او اعتماد دارند که سیستم به زودی آنلاین می‌شود. اسپنسر در پاسخ به او گفت:

ما همیشه درحال تلاش هستیم تا اعتماد شما را به دست بیاوریم و من می‌دانم که این قطعی به اعتماد شما لطمه زده‌است.

Tom Warren خبرنگار The Verge در پاسخ به قطعی موقتی Xbox Live برای اسپنسر نوشت:

Xbox One یک دستگاه سرگرمی است. به نظر من یک مشکل در سیستم Xbox Live نباید باعث شود که کاربران نتوانند از دیگر امکانات این کنسول استفاده کنند. سرویس‌هایی مثل YouTube یا Netflix هیچ ارتباطی با Xbox Live ندارند پس بهتر است این سری برنامه‌ها از Xbox Live جدا باشد تا در مواقع به وجود آمدن این مشکلات، سرویس‌های دیگر لطمه نبینند.

اسپنسر در جواب او گفت:

به نظرم حرفت کاملا درسته. وابستگی سرویس‌ها به Xbox Live باید به حداقل برسه.

در گذشته نیز شاهد چنین تغییراتی بوده‌ایم. برای مثال قبلا برای استفاده از سرویس‌هایی نظیر Netflix یا HBO به Xbox Live Gold نیازمند بودید اما هم‌اکنون این برنامه‌ها بدون نیاز به اکانت Gold قابل استفاده هستند. سرویس Xbox Live هم‌اکنون قابل استفاده است و مشکلات پس از چند ساعت به پایان رسیدند.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید