طرح استفاده از بازی‌های رایانه‌ای در برنامه کمک درسی مدارس اجرا می‌شود

تفاهم نامه همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای و سرای ربات سازان پارسی به منظور طرح استفاده از بازی های رایانه ای در برنامه کمک درسی مدارس، منعقد شد.


به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این تفاهم نامه به منظور ایجاد دپارتمان مشترک در زمینه تولید فکر جهت خلق بازی های مناسب و فعالیت در زمینه اجرای بازی های آنلاین برای دانش آموزان سراسر کشور به امضا رسیده است.
این تفاهم نامه بر اساس طرح ایده استفاده از بازی های رایانه ای در برنامه کمک درسی مدارس که پیشتر وزارت آموزش و پرورش به عنوان یکی از برنامه های آتی این وزارتخانه اعلام کرده، منعقد شده است.
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد از ابتدای مهرماه امسال تعدادی بازی کوچک خلاقانه آنلاین بر روی سایت www.schgame.com که به همین منظور طراحی شده است، جهت استفاده دانش آموزان قرار گیرد.
همچنین یکی از ویژگی های منحصربه فرد این سایت امکان تبدیل ایده دانش آموزان به بازی رایانه ای است. برای این کار دانش آموزان ایده ها و داستان بازی هایی را که در ذهن دارند نوشته و به schgameارسال می کنند. در صورت دارا بودن قابلیت تولید، این ایده ها به بازی رایانه ای تبدیل شده و به نام خود دانش آموز در این سایت قرار می گیرد.
یکی دیگر از امکانات در نظر گرفته شده طبق این تفاهم نامه، کارت هوشمند ویژه بازی های رایانه ای مدارس است .این کارت که مشخصات فردی دانش آموز روی آن حک شده ،دارای اعتبار قابل شارژ است و هر بار که دانش آموز در بازی های در نظر گرفته شده برنده شود به اعتبار این کارت افزوده می شود . دانش آموزان می تواند با ارایه این کارت هوشمند از تفریحات و سرگرمی های دیگر مانند سینما و استخر بهره مند شوند.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید