اختصاصی‌گیمفا: نگاهی به موارد اضافه‌شده و بهبود‌یافته در عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection

۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰

مطمئناً هر شخصی که کنسول نسل هشتمی 4 PlayStation را داشته باشد، بی‌صبرانه منتظر عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection که یک عنوان تمام عیار از تمامی نسخه‌های این سری در زمینه بازسازی می‌باشد. بنابراین تصمیم بر این شد در طی یک مقاله اختصاصی از سوی گیمفا به موارداضافه‌شده و بهبود‌یافته در این نسخه بازسازی شده بپردازم، با ما در ادامه همراه باشید…

——————————————————————————————————————-

کاور رسمی عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection

نام: Uncharted: The Nathan Drake Collection

ناشر: Sony Computer Entertainment

سازنده: Naughty Dog، Bluepoint Games

تاریخ انتشار: چهارشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۴

امتیاز این نسخه تا به این لحظه: 86


بدون هیچ شکی نسخه Uncharted: The Nathan Drake Collection یکی از بهترین بازسازی‌هایی می‌باشد که تاکنون منتشر شده است. به طور کلی این مقاله به 2 بخش تقسیم شده است در بخش اول به موارد اضافه‌شده به این نسخه بازسازی شده می‌پردازیم، بخش دوم مربوط یه موارد بهبود‌یافته در این نسخه است.

بخش اول: موارد اضافه‌شده

مطمئنا بزرگترین بهبود این نسخه افزایش فریم‌ریت آن می‌باشد. میان پرده‌ها، منو‌ها و خود بازی همگی با فریم‌ریت 60 اجرا می‌شود و به خصوص این مورد در نسخه بازسازی شده Uncharted: Drake’s Fortune به مراتب بیشتر به چشم می‌آید زیرا در نسخه اصلی در بسیاری از صحنه‌ها با کاهش بسیار بد فریم رو‌به‌رو بودیم که خوشبختانه همگی آن‌ها در این نسخه رفع و بهبود یافته‌اند. پس از انجام تمامی نسخه‌های این سری با فریم‌ریت ثابت 60 نهایت لذت ببرید.

——————————————————————————————————————-

تمامی کنترل‌های بازی با بهبود بسیار چشمگیری همراه بوده‌اند هم‌اکنون نشانه گرفتن و شلیک کردن به مراتب سریع‌تر از نسخه‌های گذشته می‌باشد و همین موضوع باعث شده تا کنترل نیتن دریک به مراتب لذت‌بخش تر از نسخه‌های اصلی باشد. همچنین سیستم پرتاپ نارنجک در نسخه Uncharted: Drake’s Fortune کاملا تغییر کرده است.

——————————————————————————————————————-

با این که میان پرده‌های بازی به صورت کامل از قبل پردازش شده‌اند ولی استودیو Bluepoint Games زحمت فراوانی را کشیده و تمامی میان پرده‌های این سری را با کیفیت 1080P و با فریم‌ریت 60 ار دوباره بازسازی کرده است و به همین دلیل کیفیت کلی میان پرده‌ها به مراتب بهتر از نسخه‌های اصلی بر روی کنسول PS3 می‌باشد.

——————————————————————————————————————-

بله! بالاخره بنا‌به درخواست فراوان طرفداران استودیو Bluepoint Games از افکت Motion Blur را در این نسخه بازسازی استفاده نمود و عملکرد این افکت نیز در بازی کاملا تحسین برانگیز می‌باشد. مورد جالب دیگر این است که شما می‌توانید در بخش تنظیمات داخل منوی Display نوع Motion Blur را تنظیم کنید یعنی شما می‌توانید این افکت را بر تنها بر روی اجسام یا شخصیت‌ها و در صورت علاقه می‌توانید بر روی هر دو قرار دهید و مطمئن باشید که این افکت زیبایی بیشتری را به جلوه‌های بصری بازی اضافه خواهد نمود.

نحوه تغییر نوع Motion Blur در منوی Display

——————————————————————————————————————-

مطمئنا یکی از بزرگترین مشکل‌های نسخه اصلی Uncharted: Drake’s Fortune، سیستم پردازش بافت‌‌های آن بود که اکثرا به صورت ناقص پردازش شده یا در برخی از صحنه‌ها بافت‌ها به صورت کامل محو می‌شد که این موضوع در صحنه‌های که در داخل جنگل اتفاق می‌افتاد به مراتب بیشتر به چشم‌می‌آید. خوشبختانه باید بگویم که این مشکل به صورت کامل در نسخه بازسازی شده این عنوان حل شده است و دیگر شاهد این مورد عجیب نخواهید بود و مطمئنا زمانی که شروع به انجام نسخه Uncharted: Drake’s Fortune بپردازید، لذت به مراتب بیشتری نسبت به نسخه اصلی خواهید برد.

——————————————————————————————————————-

مطمئنا یکی از مواردی که ارزش یک نسخه بازسازی شده را بالاتر می‌برد، وجود قابلیت Photo Mode می‌باشد که خوشبختانه در عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection شاهد یک Photo Mode بی‌نقص و عالی می‌باشیم که به هیچ هنوان نمی‌توان به آن نقصی را وارد نمود. Photo Mode این عنوان از تمامی استانداردهای این ویژگی بهره می‌برد و به شما اجازه می‌دهد تا از صحنه‌های ناب سری بازی‌های Uncharted که کم نیستند تصاویر بسیار عالی و بی‌نقصی را تهیه نمایید.

منوی Photo Mode در عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection

  • بر روی تصاویر کلیک کنید تا با کیفیت بیشتر مشاهده نمایید.

نمونه تصاویر گرفته شده به‌وسیله قابلیت Photo Mode | نسخه Uncharted Drake’s Fortune

نمونه تصاویر گرفته شده به‌وسیله قابلیت Photo Mode | نسخه Uncharted 2: Among Thieves

——————————————————————————————————————-

استودیو Naughty Dog همیشه به تنظیمات صدا در عناوین خود اهمیت بالایی داده است، خوشبختانه این وسواس استودیو به این نسخه نیز راه پیدا کرده است و شما با تنظیمات بسیار متنوعی روبه‌رو هستید که مطمئنا به لذت شما از این عنوان کمک شایانی می‌نماید.

——————————————————————————————————————-

تمامی منوهای بازی کاملا از نوع طراحی شده است و بابت این موضوع باید استودیو Bluepoint Games را تحسین نمود، حرکت بین منوها بسیار روان و سریع می‌باشد و طراحی بسیار زیبای تک تک آن‌ها چشمگیر و زیبا می‌باشد.

منوی کلی تنظیمات بازی

منو شروع بازی

منو تنظیمات مربوط به کنترل بازی

——————————————————————————————————————-

منو شروع عنوان Uncharted: Drake’s Fortune

منو شروع عنوان Uncharted 2: Among Thieves

منو شروع عنوان Uncharted 3: Drake’s Deception

——————————————————————————————————————-

بخش دوم: موارد بهبود‌یافته

در طی دو سال اخیر شاهد عناوین بازسازی شده بسیاری بر روی دو کنسول نسل هشتمی 4 PlayStation و Xbox One بوده‌ایم ولی باید بدون هیچ شکی عنوان Uncharted: The Nathan Drake Collection را گل سرسبد آن‌ها دانست. باید گفت که استودیو Bluepoint Games یک شاهکار را خلق کرده و تنها به افزایش رزولوشن و فریم‌ریت بسنده نکرده و با تغییر موارد بسیاری زبادی از جمله سیستم‌جدید کنترل‌های بازی و تغییر کلی منو‌ها یک نسخه بازسازی‌ شده تمام‌عیار را به ما تحویل داده است.

تغییرات نسخه Uncharted: Drake’s Fortune

تنها عنوانی که بیشترین تغییر را در آن احساس خواهید کرد، نسخه Uncharted: Drake’s Fortune می‌باشد. اگر نسخه اصلی بازی را بر روی کنسول PS3 بازی کرده باشید در هنگام انجام این بازی تک تک تغییرات را احساس خواهید نمود. مورد اول فریم‌ریت ثابت بر روی 60 می‌باشد که در شلوغ ترین صحنه‌ها تنها به 55 فریم افت می‌کند، کیفیت کلی عوامل محیطی از جمله آب، دود و درختان نیز کاملا نسبت به نسخه اصلی افزایش داشته است.

جزئیات بهبود یافته در نسخه Uncharted: Drake’s Fortune بیداد می‌کند.

مورد بعدی مربوط به سیستم کنترل بازی می‌باشد، دیگر نشانه گرفتن و شلیک کردن به سمت دشمنان نسبت به نسخه اصلی خسته‌کننده و عذاب آور نیست و در نسخه بازسازی شده با یک سیستم نشانه‌گیری بی‌نقص طرف هستیم که کاملا لذت بخش‌تر از آن چیزی می‌باشد که در نسخه اصلی مشاهده کردیم.

image_uncharted_the_nathan_drake_collection-29744-3248_0001

قدرت استودیو Bluepoint Games در بازسازی نسخه Uncharted: Drake’s Fortune مشخص می‌شود.

تغییرات نسخه Uncharted 2: Among Thieves

تغییرات در این نسخه بر خلاف نسخه Uncharted: Drake’s Fortune آنچنان چشمگیر نیست ولی باز هم تغییرات خوب و قابل قبول می‌باشد. بازهم شاهد یک فریم‌ریت ثابت بر روی 60 هستیم و سیستم نورپردازی و کیفیت عواملی از جمله آب، آتش و … با افزایش کیفی خوبی همراه هستند.

maxresdefault (1)

نرخ فریم ثابت 60 در نسخه Uncharted 2: Among Thieves

مورد بعدی مربوط به وجود افکت Motion Blur می‌باشد که در بازی سریعی مانند Uncharted بیشتر به چشم می‌آید و همانطور که اشاره کردم این افکت در این نسخه یک مورد قابل تنظیم می‌باشد و خوشبختانه در نسخه اول این سری نیز می‌توان از این افکت به صورت کامل استفاده نمایید در تست‌ها نیز این افکت به شکل بسیار خوبی ظاهر شده است و پردازش های مربوط به بازی را سنگین‌تر نکرده است.

Uncharted

به جزئیات محیط و نقاط دور دست دقت نمایید.

تغییرات نسخه Uncharted 3: Drake’s Deception

image_uncharted_the_nathan_drake_collection-29744-3248_0009

انگشت به دهان ماندید؛ اینطور نیست؟!

شاید تنها نسخه در این سری که تغییرات آن نسبت به نسخه‌های دیگر چندان چشمگیر نباشد عنوان Uncharted 3: Drake’s Deception می‌باشد. بازهم نسبت به دیگر نسخه‌ها شاهد یک فریم ریت ثابت بر روی 60 هستیم ولی در برخی از صحنه‌ها متوجه تغییرات کوجکی نسبت به نسخه PS3 هستیم برای مثال در یکی از صحنه‌های ابتدایی بازی که در تونل های تاریک شهر لندن جریان دارد شاهد این هستیم که نوری که از چراغ قوه دشمنان خارج می‌شود بر روی نورپردازی کلی محیط تاثیر می‌گذارد حتی در کنار نور چراغ قوه‌ها شاهد گرد و غبار هستیم که یکی از نکات قابل توجه بازی می‌باشد. شاید این موضوع بیشترین تغییر را نسبت به نسخه اصلی داشته باشد.

maxresdefault

حتی در شلوغ‌ترین صحنه‌ها نیز شاهد فریم‌ریت ثابت هستیم.

جمع بندی

به انتهای این بخش اختصاصی رسیدیم، امیدوارم در این مقاله به خوبی توانسته باشم تمام تغییرات به وجود آمده در این نسخه بازسازی شده را به شما نشان دهم. باید از استودیو Bluepoint Games نهایت تشکر را نمود که چنین نسخه بازسازی را به دارندگان کنسول ۴ PlayStation هدیه داده است. مدت زمان زیادی هم تا انتشار این عنوان باقی نمانده پس خود را آماده کنید تا یک نسخه بازسازی شده به تمام معنا را تجربه کنید و از کنترل نیتن دریک و تجربه ماجراجویی‌های او نهایت لذت را ببرید.

UNCHARTED-The-Nathan-Drake-Collection

این مقاله اختصاصی سایت گیمفا و شخص نویسنده می‌باشد و هر‌گونه کپی‌برداری از آن بدون ذکر نام منبع و نویسنده ممنوع است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید