شایعه: از این پس کونامی بازی AAA نمی‌سازد

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰

کونامی از این پس بازی AAA نخواهد ساخت و به جز سری PES بر روی بازی AAA دیگری کار نخواهد کرد و احتمال آن نیز می‌رود که درصورت تکرار عدم موفقیت های چندسال اخیر این سری، کونامی دست از ساخت PES نیز بردارد! با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

این خبر با توجه به گزارش های یک وبسایت فرانسوی به نام Gameblog در فضای مجازی پخش شده است که ادعا کرده است آقای Julien Merceron، کارگردان تکنولوژی بین المللی کمپانی کونامی، به همین دلیل کونامی را ترک کرد و دیگر در این کمپانی به فعالیت نخواهد پرداخت. Merceron مهم ترین کارمند کونامی بود و در برابر تصمیمات تکنیکی کمپانی مسوول بود و به همین دلیل نقش بزرگی در ساخت و توسعه موتور FOX داشته است.

شاید این خبر برای بسیاری از کسانی که آن را می‌خوانند شوک آور باشد اما اصلا نباید اینطور باشد؛ زیرا با نگاهی گذرا به فعالیت های چند وقت اخیر کمپانی به راحتی می‌شد در مورد پایان کار کونامی با بازی های درجه یک و سطح بالا نظر داد. از مهم ترین مشکلات کونامی در چند وقت اخیر می‌توان به کنسل کردن عنوان P.T، مشکلات و دعواهایش با Hideo Kojima و پایین آمدن نرخ بورس کمپانی در نیویورک اشاره کرد. لازم به یادآوری نیست اما همین امسال بود که آقای Hayakawa Hideki، مدیرعامل کونامی، اعلام کرد که از این پس تمرکز کمپانی بیشتر بر روی بازی های موبایلی خواهد بود.

شاید در آینده Metal Gear Solid ،Castlevania و دیگر عناوین بزرگ و IP های پرطرفدار ساخته شوند، اما امید زیادی برای انتشار یک بازی AAA از طرف کونامی بسیار کم شده است، اما بهرحال می‌توانیم از تداوم انتشار سری Pro Evolution Soccer خوشحال باشیم. آخرین عنوان از این سری PES 2016 می‌باشد که به صورت جهانی برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 3، اکس باکس وان، اکس باکس 360 و رایانه های شخصی منتشر شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید