سینما+ | قسمت دوازدهم

۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳

سینما+ این هفته را به هیچ عنوان از دست ندهید! با تحلیل کامل فیلم محمد رسول الله در خدمتتان هستیم به هیچ عنوان نگاه ویژه ما به Emmy 2015 را از دست ندهید. بخش خبری این هفته نیز به شدت جنجالی است از حضور Cristiano Ronaldo در فیلم جدید Martin Scorsese تا انتشار تصویر و اخبار جدید از فصل ششم سریال The Walking Dead، نمرات دو فیلم The Martian و Steve Jobs منتشر شده است و این‌طور که به نظر می‌رسد با دو شاهکار تکرار نشدنی طرف هستیم. بخش موسیقی ماندگار نیز مانند همیشه حضور دارد، پس منتظر چه هستید با ما در ادامه همراه باشید.

تحلیل و بررسی کامل فیلم محمد رسول الله

محمد رضا صحرایی

در طی هفته گذشته، طبق درخواست بالای کاربران سایت مبنی بر ارائه تحلیل و نقدی کامل از فیلم محمد رسول الله بر آن شدم تا با ارائه نقدی کامل شما را بیشتر با ارزش های این فیلم آشنا کنم. در ادامه با ما همراه باشید.

پوستر رسمی فیلم محمد رسول الله

نام فیلم : محمد رسول الله ( ص )  

کارگردان : مجید مجیدی

مدیر فیلمبرداری: ویتوریو استورارو

فیلمنامه : مجید مجیدی ، کامبوزیا پرتوی

تهیه کننده : شرکت نور تابان

بازیگران : علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، ساره بیات، رعنا آزادی ور، مینا ساداتی، محسن تنابنده و…

مجیدمجیدی کارگردانی است که بسیاری از ما او را با فیلم های بچه های آسمان، رنگ خدا، آواز گنجشک ها و باران می‌شناسیم. حال این کارگردان مطرح ایرانی، دست بر روی پروژه ای بزرگ و بسیار مهم به اسم “محمد رسول الله” دست گذاشته است.

مطمئنا ساخت فیلمی براساس زندگی خاتم انبیا و نشان دادن چهره حقیقی از ایشان در روزگاری که همه نوع اثری  علیه ایشان ساخته می‌شود، امری ضروری و غیرقابل انکار است. مجید مجیدی با آگاهی از این موضوع، دست به ساخت اثری بسیار پرخرج یا اصطلاحا Big Production تا بتواند در مقابل آماری از این اثرات ایستادگی کند اما متاسفانه محصول نهایی چندان شایسته نبوده و حتی از لحاظ کیفی از فیلم “رسالت” به کارگردانی مصطفی عقاد ضعیفتر است.

درست است که فیلم محمد رسول الله چندین تن از بهترین سینماگران دنیا را در پشت صحنه دارد ولی مشکل اصلی این است که هنوز سینمای ایران مفهوم یک محصول Big Production را درک نکرده است که بتواند در حد سینمای جهانی حرف های خود را بزند. فیلم محمد رسول الله در نگاه اول فیلم بسیار خوش رنگ و لعاب با داشتن گنجینه از بهترین ها به نظر می‌رسد ولی وقتی شروع به دیدن فیلم می‌کنید متوجه می‌شوید که فیلم از مشکلات بسیار بزرگ و بدون بخششی رنج می‌برد که با توجه به این که این فیلم یک اثر Big Production این موارد بیشتر نمود پیدا می‌کنند.

مطمئنا بزرگترین مشکل این فیلم فیلمنامه نگارش شده آن توسط مجید مجیدی و کامبوزیا پرتوی است. فیلم نامه این فیلم به هیچ عنوان نمی تواند ارادتی در مورد دوران کودکی زندگی پیامبر را نشان دهد به طور کلی داستان فیلم از دوران شعب‌ابی‌طالب شروع شده و سپس با یک بازگشت به گذشته شروع به روایت زندگی پیامبر از دوران کودکی تا نوجوانی می‌کند و از این نقطه به بعد است که صف طویلی از مشکلات بر سر راه فیلمنامه این اثر و نحوه روایت آن قرار می‌گیرد.

اولین مشکل روایت فیلم مجیدی شلخته بودن و چندپارگی در روایت داستان آن است. فیلم تنها سعی دارد آن چیزی که در روایت شنیده ایم را به تصویر بکشد و به هیچ عنوان سعی بر پیوند دادن آن‌ها به یک دیگر نمی‌کند. مطمئنا یکی از نکات قدرتمند فیلم “رسالت” روایت بسیار جذاب و گیرای آن از یکی از مهم ترین دوران های زندگی پیامبر است ولی فیلم محمد رسول الله تنها از چندین قسمت تشکیل شده که حتی نمی توان برای آن ترتیب مشخصی را تعریف کرد؛ در حالی که دورانی که این فیلم از زندگی پیامبر (دوران کودکی و نوجوانی)  به تصویر می‌کشد، توانایی بسیار بالایی بر روایت یک داستان حقیقی و گیرا را دارد که متاسفانه مجیدی از این موقعیت به خوبی استفاده نکرده است.

متاسفانه ضعف بعدی این فیلم عدم پرداخت به شخصیت های داستان است. اکثر شخصیت های داستان که مجیدی و پرتوی نوشته اند از شخصیت پردازی خاصی بهره نمی‌برند و اکثرا شخصیت های تک بعدی را در داستان شاهد  هستیم، این مورد را خیلی راحت می‌گویم در داستان شخصیتی وجود ندارد که بتوان آن را “شخصیت” خواند. برای مثال به مادر پیامبر گرامی اشاره می‌کنم در داستان مجیدی این بانو شخصیتی متصور شده که در همه حال در حال لبخند می‌باشد حتی در شرایط خطرناک که مربوط به گرسنگی پیامبر گرامی در گهواره می‌باشد، بازهم ایشان در این شرایط بحرانی لبخند به لب دارد!

از آنجایی که در اکثر فیلم ها مذهبی شاهد یک شخصیت منفی می‌باشیم، مجیدی در این فیلم شخصیتی به اسم ساموئل (شخصیتی یهودی با بازی محسن تنابنده) را در خط داستانی خود راه داده است. ساموئل به عنوان شخصیتی یهودی حیله گری معرفی می‌شود که همه جوره حاظر است خود را به پیامبر رسانده و ایشان را به قتل برسانند. متاسفانه این شخصیت که بار تعلیق داستان را به دوش می‌کشد، چنان بی‌پرداخت و خنثی می‌باشد که فرد تعجب می‌کند که این شخصیت توسط دو فیلمنامه نویس حرفه ای خلق شده است.

شخصیتی ساموئل با بازی محسن تنابنده

ساموئل بیش از ده سال از زندگی خود را صرف پیدا کردن پیامبر و کشتن ایشان کرده است ولی درست در دقایق انتهایی فیلم به یکباره متحول شده و تماما از این مورد صرف نظر می‌کند و تنها تماشاگر این فیلم را در این فکر فرو می‌برد که در طی سه ساعت گذشته این شخصیت قرار بوده نقطه تعلیق این فیلم باشد، حال چگونه و به یکباره از تصمیم خود منصرف شده است.

حتی مجیدی در نشان دادن دوران کودکی پیامبر گرامی هم چندان عملکرد درخشانی نداشته تا جایی که بعضی از اشکالات آن در فرم سینمایی نیز جای نمی‌گیرند. برای مثال به صحنه ای اشاره می‌کنم که پیامبر به شفای داعه خود حلیمه می‌پردازد که در وضعیت بد بیماری به سر می‌برد ولی وقتی مادر گرامیشان در بستر بیماری است توانایی انجام این کار ندارند. حال سوالی که مطمئنا در ذهن تک‌تک‌تان پیش می‌آید این است که چرا پیامبر نتوانست مادر گرامیشان را شفا دهد در حالی که هردو شرایطی یکسان داشتند!

فیلم در بخش دیگری صحنه ای نشان می‌دهد که با معجزه پیامبر گرامی دریا خروشان شده و ماهی را به ساحل می‌آورد تا فقرای آن ناحیه بتوانند خود را سیر کنند. ولی مجیدی به این فکر نبوده که با این کار تنها در ادامه سوالات بیشتری در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که مهم ترین آن این است که چرا پیامبر در زمان شعب ابیطالب باز هم به همین شکل معجزه دیگری را انجام نمی‌دهد؟ این مورد زمانی بحرانی‌تر می‌شود که بدانید این فیلم برای مخاطب خارجی نشان داده می‌شود که آشنایی چندانی با پیامبر گرامی ندارد و تنها معجزه ایشان را قران کریم می‌داند در حالی که مجیدی به جای آن که به مهم ترین معجزه پیامبر بپردازد، سعی در نشان دادن سایر معجزات ایشان دارد.

استفاده از محیط هایی حقیقی در ساخت فیلم یکی از نکات مثبت آن محسوب می‌شود.

حتی جلوه ای که از پیامبر در این فیلم نشان داده می‌شود نیز بسیار به آثار مذهبی کلاسیک هالیوودی شباهت دارد، برای مثال مجیدی در یک نما پیامبر گرامی را بر روی تخته سنگی نشان می‌دهد که بادی در حال وزیدن به جامه و لباس های ایشان می‌باشد که این مورد را بارها در فیلم های مذهبی هالیوودی دیده ایم.

متاسفانه مجید مجیدی و کامبوزیا پرتوی، زبان شیرین و فاخر فارسی را از یاد برده اند و با استفاده از ادبیات‌عربی در نگارش دیالوگ ها بیشتر بر این موضوع دامن می‌زنند. در طی یک دهه گذشته آثار فاخر تلوزیونی از جمله “امام علی (ع) ” در نوشتن دیالوگ های خود به ریزترین نکات ادبی و نگارشی دقت کرده اند. در حالی که این موضوع در فیلمنامه نگارش شده توسط مجیدی و پرتوی جای ندارد و گاهی اوقات شخصیت های داستان از کلماتی استفاده می‌کنند که تنها مخاطب را در تعجب فرو می‌برد برای مثال “قیمت کالایت را بگو”. متاسفانه این موضوع نیز باعث ناراحتی من شد که چرا این دو شخص در نگارش این فیلمنامه از ادبیات کهن و فاخر فارسی استفاده نکرده اند.

مطمئنا پرداخت به موعظات در یک فیلم مذهبی جزو مهم ترین نکات می‌یاشد در حالی که موعظات جاودان، آموزنده و شیرین پیامبر به خودی خود می‌تواند یک سر گردن یک فیلم را به بالا بکشاند ولی مجیدی به شکل بسیار عجیب و ناشیانه به این موضوع می‌پردازد تا جایی که کاربر فرض می‌کند که تنها در حال دیدن یک سری کلیپ تبلیغاتی می‌باشد. برای مثال به صحنه زنده به گور شدن بک دختر توسط یک جاهل اشاره می‌کنم که به قدری موعظه پیامبر در این صحنه ضعیف پرداخته شده که تنها تاسف من را به دنبال داشت در حالی که این صحنه می‌توانست خیلی راحت یک شخص غیرمسلمان را تفکر عمیقی در مورد عظمت پیامبر ببرد. ضعف بعدی این فیلم این است که مجیدی سعی داشته تا تمام صفات پیامبر را در این فیلم جای دهد ولی متاسفانه آن قدر به این موضوع بد پرداخته شده است که حتی سعی بر ذکر آن نیز نمی‌کنم تنها برای مثال به سکانس بازار برده فروشان اشاره می‌کنم که قرار است صفت “امین” بودن پیامبر را نشان دهد ولی نتیجه نهایی چیز دیگریست!

به بخش فنی می‌رسیم، از آنجایی که فیلم بودجه عظیمی (35 میلیون دلار!) را در اختیار داشته توانسته در بخش فنی از تمامی فیلم های ایرانی بهتر باشد و از استانداردهای آن فراتر برود ولی باز هم در این بخش مشکلات به نسبت زیادی وجود دارد که تمامی آن ها به آشنا نبودن سینمای ایران به ساخت یک اثر Big Production و از همه مهم تر نبود اثری فاخر در کارنامه کارگردان آن می‌باشد. مجیدی با بودجه فراوانی که در دست خود داشته است، نتوانسته فیلمی را بسازد که بتواند او را به مانند فیلم ساز بزرگی به اسم “اصغر فرهادی” بین المللی بکند. فیلم در حالی که می‌توانست از جلوه های ویژه به نفع خود استفاده کند ولی متاسفانه این موضوع را محدود به دو صحنه حمله ابرهه به مکه و سکانس دریا محدود کرده است. خیلی راحت می‌گویم که جلوه های ویژه استفاده شده در این دو صحنه از بسیاری از فیلم های هالیوودی روز دنیا بهتر است ولی باز هم عدم کارگردانی مناسب ضربه شدیدی به این صحنه ها وارد کرده است.

سکانس هایی که جلوه های ویژه عظیمی در آن به کار می‌رود، می‌تواند فرصتی خوبی برای نشان دادن قدرت و وسواس یک فیلم ساز باشد که مجیدی هیچ کدام یک از این دو را به خرج نداده و این صحنه ها را به بطالت گذرانده است. برای مثال به صحنه حمله ابرهه به مکه اشاره می‌کنم به جای آن که در این صحنه یک نمای حماسی و بی نظیر را داشته باشیم، تنها به یکسری سیاه لشگر بر می‌خوریم که دائما در حال فریاد زدن و چرخیدن به دور خودشان می‌باشند. این مورد را واضح می‌گویم این صحنه به جای آن که  بتواند من را در عظمت این واقعه غرق در خود کند، تنها موجب خنده من شده بود.

البته فیلم عاری از نکات مثبت نیست از نکات مثبت این فیلم که برای من هم قابل تحسین بود، موسیقی بسیار زیبای آن با این که در اکثر اوقات به موسیقی عربی شباهت ندارد و فیلم برداری خارق العاده آن که این موضوع هم به لطف حضور ویتوریو استورارو کاملا قابل قبول می‌باشد.

به دیدن فیلم محمد رسول الله بپردازید ولی انتظارات خود را تنها به سینمای ایران و دیدی که از آن دارید محدود کنید، محمد رسول الله فیلمی است که وقتی به نقد آن بپردازیم باید آن را از لحاظ Big Production و با استاندارد های سینمای جهانی بررسی کنیم. زیرا بازار اصلی این فیلم سینمای جهانی می‌باشد نه سینمای ایران!

نمایی از پشت صحنه فیلم محمد رسول الله

در نهایت تاسف، محمد رسول الله فیلمی بود که از آن انتظارات فراوانی می‌رفت ولی محصول نهایی به هیچ عنوان به آن چیزی که از آن انتظار داشتم نزدیک نبود. فیلم کاملا فراتر از استاندارد های سینمای خاک خورده کشورمان می‌باشد ولی زمانی که مجیدی این فیلم را بین المللی و زبان آن را سینمای جهانی می‌داند باید این فیلم را از ابعادی که خود ادعای آن را می‌کند نقد کرد. مطمئنا زندگی پرفراز و نشیب پیامبر نکات بسیاری را برای پرداخت دارد ولی مجیدی نتوانسته از این فرصت ناب به خوبی استفاده کند، فیلم محمد رسول الله بیشتر شبیه به چند تکه مذهبی می‌باشد که قرار گیری آن ها در کنار یک دیگر تشکیل اثری به نام محمد رسول الله را داده اند. شاید اگر محمد رسول الله فیلمنامه نویس و کارگردانی که به زبان بین المللی فیلم سازی آشنا بودند را بر مسند خود می‌‎نشاند به هیچ عنوان تا این حد ضعیف و دور از انتظار عمل نمی‌کرد.

همین چند ساعت پیش متوجه شدم که این فیلم از سوی فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی به عنوان نماینده سینمای کشور برای جشنواره اسکار انتخاب شد. آیا به نظر شما با تفاسیر بالا باز هم این فیلم می‌تواند نماینده درخشانی برای سینما کشورمان در این جشنواره مهم باشد!


نگاهی ویژه به Emmy 2015

محمد رضا صحرایی

نگاه ویژه گیمفا به Emmy 2015

از آن به عنوان اسکار تلوزیونی یاد می‌شود! 67 مراسم Emmy یکشنبه هفته گذشته با مجموعه از بهترین های صفحه کوچک (تلویزیون) برگزار شد بالاخره با هزاران حدس و گمان در مورد برندگان بخش‌های مختلف در نهایت مراسم Emmy 2015 شروع‌ می‌شود تا همگان به جواب های خود برسند پس بر روی صندلی های خود نشسته و با آرامش ما را دنبال کنید

مجری این مراسم Andy Samberg

مجری این مراسم Andy Samberg، کمدین و ستاره سریال Brooklyn Nine-Nine، مراسم را با یکسری جوک و گرفتن ایراد به قوانین ایالات متحده شروع می‌کند با این حال ایشان به خوبی توانست از عهده این مراسم دربیاید.

بیش از این در مورد این مراسم صحبتی نمی‌کنیم زیرا بعد از بخش ابتدایی مراسم تمرکز بر روی اهدای جوایز به سریال های مختلف می‌رود. در بخش ابتدایی به یک جمع بندی کلی از برندگان اصلی و سپس پرداخت به تک تک بخش های مهم به همراه کاندید‌ها و برندگان اصلی می‌پردازیم.

سریال Game of Thrones، توانست 4 امی اصلی از جمله : بهترین سریال درام، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای پیتر دینکلیج، بهترین کارگردانی برای فینالی فصل پنجم و بهترین فیلمنامه را از آن خود کند. این سریال پیش از این در مراسم کلاس هنری امی نیز 8 جایزه‌ی امی کسب کرده بود تا مجموع جوایزش را به تعداد 12 رسانده و رکورد شکنی کند.پیش از این، سریال West Wing در سال 2000 توانسته بود مجموعا 10 جایزه ی امی را مختص خود کند و حالا بازی تاج و تخت رکورد این سریال را با فصل پنجم خود شکست و بار دیگر نشان داد که به نگاه بسیاری، بهترین سریال نسل فعلی تلوزیون محسوب میشود.

همچنین مینی سریال الیو کیتریج که محصول شبکه‌ی HBO می باشد هم توانست 6 جایزه‌ی امی اصلی را در بخش های مختلف از آن خود کند و به درخشان ترین اثر تلوزیونی 67امین جشنواره‌ی امی تبدیل شود.

به این ترتیب، شبکه‌ی HBO توانست با کسب 43 جایزه‌ی امی، برای بار دیگر رتبه‌ی اول جوایز را از آن خود کند. در رتبه‌ی دوم هم شبکه‌ی NBC با 12 جایزه‌ی امی قرار گرفت. از نکات جالب توجه دیگر هم میتوان به اعطای جایزه‌ی بهترین بازیگر زن سریال درام به وایولا دیویس اشاره کرد. دیویس که برای سریال How to Get Away with Murder این جایزه را کسب کرده، تبدیل به اولین بازیگر سیاهپوست زنی شد که این امی را به خانه میبرد.

لیست کاندید‌ها به همراه برندگان هر بخش

  • در هر بخش برنده اصلی با رنگ سبز و به صورت پررنگ مشخص شده است.

بهترین مجموعه تلویزیونی درام

Better Call Saul
Downton Abbey
Game of Thrones
Homeland
House of Cards
Mad Men
Orange Is The New Black

بهترین مجموعه‌ تلوزیونی کمدی

Louie
Modern Family
Parks & Recreation
Silicon Valley
Transparent
Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep

بهترین مجموعه تلوزیونی کوتاه

American Crime
American Horror Story: Freak Show
Olive Kitteridge
Honorable Woman
Wolf Hall

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در مجموعه درام

Kyle Chandler, Bloodline
Jeff Daniels, Newsroom
Jon Hamm, Mad Men
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan
Kevin Spacey, House of Cards

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در مجموعه درام

Claire Danes, Homeland
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Taraji P. Henson, Empire
Tatania Maslany, Orphan Black
Elisabeth Moss, Mad Men
Robin Wright, House of Cards

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در مجموعه کوتاه تلوزیونی یا فیلم

Adrien Brody, Houdini
Ricky Gervais, Derek
Timothy Hutton, American Crime Story
Richard Jenkins, Olive Kitteridge
David Oyelowo, Nightingale
Mark Rylance, Wolf Hall

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در مجموعه کوتاه تلوزیونی یا فیلم

Maggie Gyllenhaal, The Honourable Woman
Felicity Huffman, American Crime
Jessica Lange, American Horror Story
Queen Latifah, Bessie
Frances McDormand, Olive Kitteridge
Emma Thompson, Sweeney Todd

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در مجموعه کمدی

Anthony Anderson, Black-ish
Louis C.K., Louie
Don Cheadle, House of Lies
Will Forte, The Last Man on Earth
Matt LeBlanc, Episodes
William H. Macy, Shameless
Jeffrey Tambor, Transparent

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در مجموعه کمدی

Edie Falco, Nurse Jackie
Lisa Kudrow, The Comeback
Julia Louis Dreyfus, Veep
Amy Poehler, Parks & Recreation
Amy Schumer, Inside Amy Schumer
Lily Tomlin, Grace and Frankie

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مجموعه درام

Jonathan Banks, Better Call Saul
Ben Mendelsohn, Bloodline
Jim Carter, Downton Abbey
Peter Dinklage, Game Of Thrones
Alan Cumming, The Good Wife
Michael Kelly, House of Cards

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در مجموعه درام

Joanne Froggatt, Downton Abbey
Lena Headey, Game Of Thrones
Emilia Clarke, Game of Thrones
Christine Baranski, The Good Wife
Christina Hendricks, Mad Men
Uzo Aduba, Orange Is The New Black

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مجموعه کمدی

Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
Adam Driver, Girls
Keegan-Michael Key, Key & Peele
Ty Burrell, Modern Family
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Tony Hale, Veep

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در مجموعه کمدی

Mayim Bialik, The Big Bang Theory
Niecy Nash, Getting On
Julie Bowen, Modern Family
Allison Janney, Mom
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Gaby Hoffmann, Transparent
Jane Krakowski, Unbreakable Kimmy Schmidt
Anna Chlumsky, Veep

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در مجموعه کوتاه یا فیلم تلوزیونی

Richard Cabral, American Crime
Denis O’Hare, American Horror Story: Freak Show
Finn Wittrock, American Horror Story: Freak Show
Michael Kenneth, Bessie
Bill Murray, Olive Kitteridge
Damian Lewis, Wolf Hall

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در مجموعه کوتاه یا فیلم تلوزیونی

Regina King, American Crime
Sarah Paulson, American Horror Story: Freak Show
Angela Bassett, American Horror Story: Freak Show
Kathy Bates, American Horror Story: Freak Show
Mo’Nique, Bessie
Zoe Kazan, Olive Kitteridge

بهترین فیلم تلوزیونی

Agatha Christie’s Poirot: Curtain, Poirot’s Last Case
Bessie
Grace Of Monaco
Hello Ladies: The Movie
Killing Jesus
Nightingale

 

 

 مراسم Emmy امسال نیز با تمام حدس و گمان ها به پایان رسید و در نهایت برندگان نهایی هر بخش مشخص شدند. امیدوارم از پوشش گیمفا از این مراسم مهم نهایت لذت را برده باشید.

سریال Game of Thrones توانست با مجموع 12 جایزه لقب بهترین سریال نسل فعلی را بگیرد.


اخبار سینما

الوند فایقی

(با تشکر از معین کلهری)

Minion ها عنوان دومین انیمیشن پرفروش تاریخ را ازآن خود کردند!

Minions

سال 2015، سال کمپانی یونیورسال بود؛ از موفقیت‌های انکار نشدنی “Jurassic World” گرفته تا محبوبیت شگفت‌انگیز “Minion ها”. اکنون به‌نظر می‌رسد که این موفقیت‌های شیرین برای یونیورسال تمامی ندارد و کوچولوهای زرد رنگ پس از اینکه که 99.9 درصد تمام انیمیشن ها اکران شده در تاریخ سینما را از لحاظ آمار فروش پشت سر نهادند، با اکران در سینماهای کشور چین، “داستان اسباب بازی ها 2” را نیز از جایگاه خود پایین کشانده و لقب دومین انیمیشن پرفروش تاریخ را ازآن خود کرده است! هفته گذشته که پویانمایی Minions برای اولین بار در چین به روی پرده سینما ها رفت، در همان روز اول بیش از 20 میلیون دلار فروش کرد و با فروش 26 میلیون دلاری در 57 کشور، هفته گذشته را نیز سپری کرد. Minion ها در مجموع با فروش جهانی 1.08 میلیارد دلاری (که 2 میلیون دلار بیش‌تر از فروش کلی “داستان اسباب بازی های 2” می‌باشد) یک پله پایین‌تر از پویانمایی Frozen (با فروش کلی 1.28) قرار گرفته است. پشت سر نهادن Frozen و تجربه فروش 200 میلیون دلار دیگر، آن هم که فقط در یونان اکران نشده است، کمی به دور از واقعیت است. اما بهرحال رکوردفروش افسانه‌ای Frozen به این زودی‌ ها شکسته نخواهد شد و آنطور که دیدیم، Minionها نیز نتوانستند از سد ساخته موزیکال کمپانی Walt Disney گذر کنند.

انتظار می‌رود که در فصل جوایز نیز، این پویانمایی بیش‌تر جایزه ها را درو کند!

كريستيانو رونالدو، ستاره فیلم بعدی مارتين اسكورسيزی!

كريستيانو رونالدو در برابر دوربین مارتين اسكورسيزی!

بله تیتر خبر را درست خوانده‌اید! به نقل از روزنامه های ورزشی اسپانیا، “كريستيانو رونالدو” اسطوره مسابقات فوتبال، بزودی شانس خود را در مقابل دوربین سینما، آن هم دوربین “مارتين اسكورسيزی” خواهد آزمود!

مارتين اسكورسيزی که کارنامه‌ای درخشان در ساخت فیلم های تکرارنشدنی تاریخ سینما دارد، قرار است که اینبار توپ كريستيانو رونالدو را به صحنه سینما بیاورد! گفته می‌شود که رونالدو در این فیلم که با نام “متقلب” شناخته می‌شود در نقش شخصیتی عجیب در مقابل Channing Tatum به ایفای نقش خواهد پرداخت. متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی از تیم بازیگری، داستان فیلم و تاریخ انتشار یا معرفی آن در دسترس نیست اما به احتمال زیاد، مکان فیلکبرداری پروژه شهر نیویورک خواهد بود.

این اولین باری نیست که ستاره های میادین فوتبال به ایفای نقش در فیلم های سنمایی می‌پردازند. چندی پیش بود که خبر اولین ایفای نقش “دیوید بکهام” در فیلمی به کارگردانی “گای ریچی” در صدر اخبار قرار گرفت؛ همچنین اسطوره فوتبال فرانسوی، “اریک کانتونا” نیز مدت مدیدی است که پا به عرصه سینما گذاشته است و او را چندین بار در فیلم های خوش‌ساختی دیده‌ایم . اما اینکه صرفا یک بازیکن فوتبال معروف می‌تواند به یک بازیگر موفق نیز تبدیل شود، فرضیه‌ای کاملا اشتباه است و اینگونه خبر ها نیز همیشه باعث ایجاد بحث و جدل در فضای رسانه‌ای شده‌اند. شاید اسكورسيزی اینبار به سکوی پرتاب رونالدو به دنیای پر زرق و برق هالیوود تبدیل شود!

Jurassic World، موفق‌ترین فیلم یا پر اشتبا‌ه‌ترین فیلم سال؟

Jurassic World امسال با قروش شگفت‌انگیز خود، سود فراوانی را برای Universal Studios کسب کرد

شاید بتوان فیلم Jurassic World را بهترین فیلم سل 2015 در گیشه‎ دانست؛ اما این فیلم به همان اندازه که موفق عمل کرد، پر اشتباه ظاهر شد!. به‏‎تازگی سایتی با مضمون “Movie Mistake” فیلم “دنیای ژوراسیک” را که یک دنباله رسمی از فیلم‌های Jurassic Park به کارگردانی Colin Trevorrow به حساب می‎آید، با 19 اشتباه عمده و جزئی به عنوان پراشتباه‌ترین فیلم سال معرفی کرد.
بر طبق گفته‎های این وبسایت، اشتباهات این فیلم شامل مشکلاتی در داستان و ایرادهای حقیقی می‎شود. از جمله این اشتباهات می‎توان به تلفنی اشاره کرد که خود به خود تعمیر می‎شود، “Chris Pratt” بدون تکان خوردن لب‌هایش با بازیگر دیگر صحبت می‌کند و همچنینی جیپی که پس از 20 سال دوباره به کار می‎افتد، اشاره کرد. البته این فیلم در مقایسه با فیلم Jurassic Park ساخته Steven Spielberg با 10 اشتباه در مقابل 156 اشتباه، عملکرد بسیار خوبی به جای گذاشته است.

رکورد پراشتباه‌ترین فیلم تاریخ سینما را می‎توان به فیلم معروف “Apocalypse Now” (اینک آخرالزمان) ساخته Francis Ford Coppola، محصول سال 1979 میلادی تعلق داد که در مجموع 561 اشتباه داشت.

نقش‌آفرینی Penélope Cruz در فیلم بعدی اصغر فرهادی

Penélope Cruz

“Penélope Cruz” (پنه‌لوپه کروز) بازیگر مطرح اسپانیایی که برای بازی در فیلم تحسین شده “Vicky Cristina Barcelona” جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرده بود، در فیلم بعدی اصغر فرهادی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

فیلمبرداری این فیلم که هنوز نام مشخصی ندارد، پاییز امسال در اسپانیا و با تهیه‌کنندگی Pedro Almodóvar، از مشهورترین کارگردانان اسپانیا آغاز خواهد شد. اصغر فرهادی، کارگردان نامدار ایرای که با خلق فیلم معروف  “جدایی نادر از سیمین” و کسب جایزه‌ی اسکار و گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان، اکنون می‌خواهد که با بهره‌گیری از استعداد Penélope Cruz باری دیگر شانس خود را برای ساخت فیلمی موفق آزمایش کند.

هنوز تاریخ اکران، داستان و لیست کامل بازیگران فیلم اعلام نشده است.

Rachel McAdams برای ایفای نقش در فیلم Doctor Strange به Marvel پیوست

Rachel McAdams

“Rachel McAdams”، ستاره مشهور سریال معروف True Detective که در این اواخر نیز وی را با درخشش در فیلم Southpaw مشاهده نمودیم، اکنون به جمع بازیگران فیلم Doctor Strange پیوسته است. در این فیلم تخیلی، وی قرار است که نقش مقابل بازیگر اصلی؛ یعنی “Benedict Cumberbatch” (در نقش Doctor Strange) را ایفا کند. از جمله افراد حاضر در تیم بازیگری؛ می‌توان به “Tilda Swinton” و “Chiwetel Ejiofor” اشاره کرد. فیلمنامه این فیلم توسط Thomas Dean Donnelly و Joshua Oppenheimer با اقتباس از داستان مصوری از Steve Ditko تدوین شده است. همچنین وظیفه کارگردانی Doctor Strange نیز بر عهده کارگردان معروف ژانر وحشت، Scott Derrickson، می‌باشد و فیلمبرداری پروژه در شهر نیویورک آغاز شده است.

فیلم سینمایی Doctor Strange که در واقع دومین قسمت از فاز سوم پرونده سینمایی Marvel می‌باشد، در تاریخ 4 نوامبر 2016 (14 آبان 1395) به روی پرده های سینما خواهد رفت. Stephen Vincent Strange که با نام مستعار Doctor Strange شناخته می‌شود، از شخصیت های جهان کتاب های کامیک Marvel است که برای اولین بار در سال 1963 ظاهر شد.

اولین جزئیات از داستان Prometheus 2 توسط Ridley Scott فاش شد

Prometheus Cast

درست است که “Ridley Scott” در حال نهایی سازی و اتمام کار های فیلم فیلم مورد انتظار “The Martian” می‌باشد، اما این امر وی را از فاش نکردن جزئیات فیلم بعدی خود باز نداشته است! “Prometheus 2” دنباله قسمت اول فیلم بسیار موفق Prometheus که بزودی جزئیات بیش‌تری از آن منتشر خواهد شد، نام پروژه بعدی Ridley Scott است. در هنگام مصاحبه‌ای در جریان برگزاری جشنواره “Toronto Film Festival” کارگردان Scott در کمال تعجب و ناباوری، خود شخصا اولین جزئیات داستانی Prometheus 2 را فاش کرد! طبق صحبت های ایشان، قسمت دوم به کشف راز و رمز های مربوط به “سازندگان مرموز” و انگیزه های آن ها در پشت کارهایشان در قسمت اول خواهد پرداخت. وی در این باره گفته است:

همه چیز با یک ایده بزرگ شروع می‌شود؛ یا در واقع با یک سوال بزرگ! آن ها (سازندگان) چه کسانی هستند و چرا این چرخه زیستی و میکروبی شیطانی را بوجود آورده‌اند؟ خود را در برابر چه چیزی محافظت می‌کنند؟ این سوالات در آنجا پاسخ داده شده‌اند، یا شاید ترجیحا در Prometheus 2 جواب داده شوند!

سازندگان (Engineers) که در قسمت اول Prometheus از آن ها به عنوان خالق انسان ها یاد می‌شد!

در طی هفته های گذشته شایعاتی مبنی‌بر احتمال ساخت قسمت دوم Prometheus وجود آمده بودند و فضای رسانه ای نیز مملوء از این شایعات شده بود تا اینکه Ridley Scott در نهایت ساخت دنباله فیلم را تایید کرد و اکنون پس از اشاره وی به جزئیات داستانی قسمت دوم، باید منتظر انتشار خبرهای بیش‌تر و اولین تصاویر از Prometheus 2 باشیم.

قسمت اول فیلم که در سال 2012 منتشر شد با سکانس قرار دادن سر انسان ربات‌نما (با بازیگری که Michael Fassbender) به درون یک کیف ساده توسط آخرین انسان بازمانده از سفینه Prometheus (با ایفای نقش Noomi Rapace) و سپس گریز از مهلکه بوسیله سفینه “سازندگان” پایان یافت. طبق وعده های Ridley Scott، این دو بازیگر در قسمت دوم فیلم نیز حضور خواهند یافت و باید دید که انتهای ماجراجویی آن ها به چه چیزی ختم خواهد شد؟

نوشتن فیلمنامه بر عهده نویسنده معروف، Michael Green، است. عملیات ساخت و آغاز فیلمبرداری دنباله Prometheus به محض پایان یافتن امور مربوط به فیلم مورد انتظار The Martian، آغاز خواهد شد. Prometheus 2 قرار است که در تاریخ 30 مه 2017 (9 خرداد 96) بر روی پرده سینما های آمریکا قرار گیرد.

Ridley Scott را همیشه با اشتیاق سیری ناپذیرش به ساخت آثار علمی-تخیلی شناخته‌ایم؛ هرچند که گاهی هم سرکی به ژانر تاریخی-حماسی زده می‌شکد و تاکنون اثری جاودانه به نام “Gladiator” را خلق کرده است. “Alien” و Prometheus از بهترین آثار علمی-تخیلی این کارگردان به شما می‌روند و جدیدترین ماجراجویی Scott، اکنون پا به مریخ گذاشته است! The Martian (مریخ) با بازیگری Matt Damon و Jessica Chastain در تاریخ 2 اکتبر 2015 (10 مهر) منتشر خواهد شد.

تصاویر بسیار زیبایی از فصل ششم سریال The Walking Dead منتشر شد

The Walking Dead Season 6

تا شروع فصل ششم سریال The Walking Dead نمانده است و از همین رو به‎تازگی تصاویری جدید از این سریال جذاب و پرطرفدار منتشر شده که نشانگر این است زامبی ‎ها، زمان خوبی را برای آزار و اذیت ریک و گروهش انتخاب کرده‎اند! فصل ششم “مردگان متحرک” قرار است در تاریخ 11 اکتبر 2015 (19 مهر) از شبکه AMC در آمریکا و از شبکه FOX انگلستان پخش شود. شایان به ذکر است آقای “Xander Berkeley” که سابقه حضور در سریال‎ های 24 و Nikita را نیز دارد، چندی پیش به‎صورت رسمی به جمع بازیگران این سریال پیوست. در ادامه شما را به دیدن این تصاویر زیبا دعوت می‎نماییم:

تصویر شماره 1

تصویر شماره 2

5bb9d778d096b11844575b216ec9689e7b2337d2.jpg__620x465_q85_crop_subject_location-304,153_upscale

تصویر شماره 3

0766d039e720ec138d4ddb11fb8eb4ff8dac0e32.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 4

c60847e4af609d40d7b4285f5dc20ce6bfae11e5.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 5

260a0e6dc7073089477758a98db40ff95b51a1c3.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 6

d3307a2b3b7fbac50b4c7d5df3670d4f476520ab.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 7

9e05752079c97e8e2cb85e685a8c91b7548963a2.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 8

f648b52117f3382cda66065df182290470bb92e5.jpg__620x465_q85_crop_upscale

تصویر شماره 9

اولین پوستر ها از فیلم جدید Michael Fassbender با عنوان Macbeth منتشر شد

c3ffb0236f4a50f31de70f3637887cb95c2c3060.jpg__940x420_q85_crop-smart_subject_location-905,356_upscale

Michael Fassbender در فیلم Macbeth بر اساس نمایشنامه معروف ویلیام شکسپیر

به‌تازگی پوستر های زیبایی از فیلم جدید “Macbeth” منتشر شده که در آن شاهد حضور “Michael Fassbender” به عنوان ژنرال مکبث؛ نقش اصلی فیلم، هستیم.

فیلم Macbeth که در واقع اقتباسی است از نمایشنامه اسکاتلندی “ویلیام شکسپیر” با همین عنوان، با کارگردانی “Justin Kurzel” (ایشان ساخت فیلم Assassin’s Creed را نیز که سال آینده منتشر خواهد شد، بر عهده دارند)  و هنرنمایی “Michael Fassbender” و “Marion Cotillard” در دست ساخت است. این فیلم روایتگر بلند پروازی های یک ژنرال اسکاتلندی است که درنهایت به سرنوشت شوم خود دچار شده و وارد بیراهه سیاهی ها می‌شود. داستان آز آنجا شروع می‌شود که ژنرال مکبث با تکیه بر پیش‌گویی 3 جادوگر که در او آینده پادشاه اسکاتلند خواهد شد، پیش‌دستی کرده و پادشاه را با تشویق همسرش (Marion Cotillard) به قتل می‌رساند. پس از آن به تدریج مکبث به پرانویا دچار شده و عقلانیت و انسانیت وی دچار لغزش می‌شود.

درست است که Justin Kurzel کارگردان تازه‌کاری محسوب می‌شود اما فیلم Macbeth را متفاوت با تمام آن چیز هایی که در صحنه تئاتر دیده‌اید، ساخته است. در فیلم شاهد صحنه های خشونت آمیز، خونین و احساسی فراوانی خواهیم بود که وجه تشابه های فراوانی با سریال محبوب “Game Of Thrones” دارد. Kurzel در رابطه با شخصیت مکبث گفته است:

به نظر من مکبث شخصیت جالبی دارد. با وجود تمام امیال وی به نابودی و جنگ طلبی، وقار و کرامت یک ژنرال بلندمرتبه را نیز دارا می‌باشد که به لطف Michael این امر محقق شد. او همان بازیگری است که هر وقت اراده کند، شما را در پای نمایشگر میخکوب خواهد کرد!

Macbeth در تاریخ ۲ اکتبر 2015 (۱۰ مهر) در انگلستان و ۴ دسامبر (۱۳ آذر) در آمریکا اکران خواهد شد. اکنون شما را به دیدن این پوستر های زیبا که در آن ها تم تراژدی کاملا محسوس است، دعوت می‌کنیم:

cf463ae1726c7db08a9716dece0fc65f172cc5ab.jpg__620x918_q85_crop_upscale

پوستر شماره اول

deca50f060b24640b427cfaf30753d4e291376b3.jpg__620x918_q85_crop_upscale

پوستر شماره دوم

اولین تریلر از فیلم The Jungle Book منتشر شد

The Jungle Book 2016 movie

The Jungle Book 2016 movie

چند روز پیش کمپانی Walt Disney بالاخره اولین تریلر از فیلم مورد انتظار The Jungle Book را منتشر کرد. فیلم The Jungle Book ترکیبی است از تکنیک های فناوری CGI و اکشن زنده که به کارگردانی آقای Jon Favreau (سازنده سری فیلم های ابر قهرمانی Iron Man) در دست ساخت است.

اگر شما نسخه کلاسیک سال 1967 فیلم را با همین نام دیده باشید، پس باید با داستان “کتاب جنگل” آشنایی داشته باشید؛ چراکه این فیلم جدید نیز اقتباسی است از همان داستان که به قلم آقای “Rudyard Kipling” خلق شده بود. داستان فیلم روایتگر ماجرای احساسی پسربچه کوچکی به نام “Mowgli” (با هنرمندی Neel Sethi) است که از کودکی در جنگل توسط خانواده‌ای از گرگ ها پرورش یافته است. اکنون باید برای حفظ جان خود و فرار از تهدید های Shere Khan همان ببر شرور جنگل، تمام خاطرات و علایق خود را ترک گوید و کتاب جنگل را ببندد!

تیم صداگزاری The Jungle Book متشکل از صداپیشگان و بازیگران نام‌آشنای هالیوودی است. از آن ها می‌توان به “Christopher Walken” در نقش King Louie، هنرپیشه معروف “Idris Elba” در نقش Shere Khan و “Scarlett Johansson” در نقش Kaa اشاره کرد. اکنون شما را به دیدن تریلر فیلم دعوت می‌نماییم:

[jwplayer mediaid=”268689″]

دانلود تریلر با کیفیت 720p

دانلود تریلر با کیفیت 480P

در تمام طول تریلر بالا، واقعی به‌نظر رسیدن همه آن مناظر پرپشت و شخصیت های متنوع است که بیش از هر چیز دیگری خودنمایی می‌کند! البته جای تعجب ندارد که بپندارید سکانس های تریلر واقعی هستند؛ چراکه در The Jungle Book برای نمایش حرکت تمام حیوانات حاضر در فیلمه از جمله شخصیت مار،”Kaa”، از تکنولوژی Motion-Capture استفاده شده است!

فیلم The Jungle Book در تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۶ (۲۷ فروردین ۹۵) به صورت جهانی بر روی پرده سینما ها برود.

اولین تصاویر از پشت‌صحنه عنوان عنوان فرعی Star Wars: Rogue One منتشر شد

فیلم‎برداری قسمت فرعی سری Star Wars تحت عنوان Rogue One چندی پیش در لندن آغاز شد. همان‎طور که از تصاویر زیر قابل مشاهده است، انفجاری مهیب سربازان امپراتوری را به خاک و خون کشیده است. Star Wars: Rogue One اولین قسمت فرعی از سری Star Wars به‎حساب می‎آید که وقایع شخصیت ‎های ناشناخته این سری بسیار زیبا را در داستانی متفاوت با شش قسمت اصلی روایت می‎کند؛ ماجرای به‌چنگ آوردن نقشه “ستاره مرگ” در اپیزود چهارم سری توسط شورشیان که بعد ها “Luke Skywalker” آن را نابود کرد. این فیلم موردانتظار در تاریخ 16 دسامبر 2016 (26 آذر 1395) اکران خواهد شد. در ادامه می‎توانید این تصاویر جالب از پشت‌صحنه فیلم را مشاهده کنید:

EXCLUSIVE: A downed ship and dead Storm Troopers and Rebels litter a near by lake as filming for Star Wars Rogue One gets underway. Felicity Jones, Donnie Yen, Jonathan Aris, Diego Luna can be seen in costume. Photos taken on September 9th 2015 Ref: SPL1119655 150915 EXCLUSIVE Picture by: James Jenkins / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York:212-619-2666 London:870-934-2666 photodesk@splashnews.com

تصویر 1

EXCLUSIVE: A downed ship and dead Storm Troopers and Rebels litter a near by lake as filming for Star Wars Rogue One gets underway. Felicity Jones, Donnie Yen, Jonathan Aris, Diego Luna can be seen in costume. Photos taken on September 9th 2015 Ref: SPL1119655 150915 EXCLUSIVE Picture by: James Jenkins / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York:212-619-2666 London:870-934-2666 photodesk@splashnews.com

تصویر 2

EXCLUSIVE: A downed ship and dead Storm Troopers and Rebels litter a near by lake as filming for Star Wars Rogue One gets underway. Felicity Jones, Donnie Yen, Jonathan Aris, Diego Luna can be seen in costume. Photos taken on September 9th 2015 Ref: SPL1119655 150915 EXCLUSIVE Picture by: James Jenkins / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York:212-619-2666 London:870-934-2666 photodesk@splashnews.com

تصویر 3

 


باکس آفیس

میثم علی حسنی

هفته پر ستاره

box office 2

جدول فروش این هفته

در این هفته باکس آفیس میزبان عناوین بزرگی بود هرچند آن‌طور که باید شاید فروش در این هفته افزایش محسوسی نسبت به هفته گذشته نداشته است. دومین قسمت از سری Maze Runner با نام The Scorch Trail توانست با فروشی 30 میلیون دلاری جایگاه اول را به دست آورد این فیلم در نسخه اول خود هم توانسته بود با فروشی 102 میلیون دلاری سوددهی خوبی برای سازندگان خود داشته باشد. در ادامه فیلم تحسین‌شده Black Mass با بازی زیبای Johnny depp که در مورد یک خلاف‌کار معروف و بر اساس داستان واقعی فیلم‌نامه آن نوشته‌شده است بافاصله‌ای 7 میلیونی در مکان دوم قرار گرفت. هرچند این فیلم امتیازات بالایی از منتقدان دریافت کرد اما انگار تقریباً به سرنوشت عنوان MAD MAX دچار شد و در فروش نتوانسته خوب عمل کند. هفته پیش فیلم The Visit در رده دوم و The Perfect Guy مکان را کسب کرده بودند اما این هفته به ترتیب جایگاه‌های سوم و چهارم را از آن خود کردند. مکان پنجم باکس آفیس به فیلم Everest ساخته Baltasar Komakur که اکرانی محدود در 545 سینما داشته است رسید.

در این هفته مبلغ 109,834,363 میلیون دلاری تمام فیلم‌های در حال اکران فروش داشته‌اند که نسبت به هفته پیش 7% افزایش داشته است
اما در هفته بعد شاهد اکران قسمت دوم انیمیشن زیبا Hotel Transilvania خواهیم و با توجه به فروش 148 میلیون دلاری نسخه اول این پویانمایی زیبا احتمال جای‌گیری آن در مکان اول باکس آفیس زیاد خواهد بود. دیگر فیلم در نوبت اکران هفته بعد The Intern با نقش‌آفرینی Robert DeNiro و Anne Hathaway است که باید دید این دو بازیگر می‌توانند مردم را به سمت سینماها بکشانند یا خیر.


 

نمرات فیلم ها

معین کلهری

با نمرات سه فیلم The Martian ،Steve Jobs ،Everest و انیمیشن Hotel Transylvania 2 همراه ما باشید

 

martian2015

پوستر رسمی فیلم The Martian

کمتر از ۱۳ روز به اکران جدیدترین اثر کارگردان محبوب Ridley Scott یعنی «The Martian» مانده است. از همین رو منتقدین ذره بین‎های خود را بر روی این فیلم برده‎اند و به بررسی کامل این فیلم پرداخته‎اند. به‎نظر می‎رسد این فیلم توانسته همچنان انتظارات خوش بدرخشد و از ۱۱ نقد منتشر شده در سایت Metacritic متای ۷۶ را از آن خود کرده است. البته باید خاطر نشان کرد که تا اکران این فیلم ۱۳ روز مانده و می‎توان انتظار داشت که شاهد افزایش و یا کاهش نمرات این فیلم باشیم. همچنین The Martian توانسته با ۹۷۱ رای از سوی سایت IMDb نمره ۸٫۷ از ۱۰ را به خود اختصاص دهد که بسیار عالی است. میانگین نمرات این فیلم در وبسایت Rotten Tomatoes نیز نشان از محبوبیت این اثر دارد. این فیلم توسط Ridley Scott کارگردانی شده و نکته قابل توجه این است که آهنگساز فیلم مذکور Harry Gregson-Williams می‎باشد که همگی ما او را از Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots می‎شناسیم.

1111111111

—————————————————————————————-

StevejobsposternewfullsizeimageSV8

حضور مایکل فسبندر در نقش Steve Jobs

در وهله دوم، ما به بررسی فیلم بسیار تحسین شده Steve Jobs با حضور مایکل فسبندر می‎پردازیم.

dsasadsa

این فیلم نیز توانسته با دریافت ۷ نقد به متای ۸۴ دست یابد که عالی به‎نظر می‎رسد. شایان به ذکر است که بازی بسیار خوب مایکل فسبندر چشم منتقدان را گرفته است به طوری که بعضی از آن‎ها او را یکی از اصلی ترین شانس‎های دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد، خطاب می‎کنند. از سوی دیگر به‎نظر می‎رسد این فیلم طوری که توانسته نظر منتقدین را جلب کند در جلب نظرات مردم، ناکام مانده است. نمره ۷ از ۱۰ در وبسایت IMDB که همین را می‎گوید! این اثر در وبسایت Rotten Tomatoes نیز بسیار موفق بوده است. فیلم Steve Jobs توسط Danny Boyle کاگردانی شده و نوشتن فیلنامه فیلم مذکور برعهده Aaron Sorkin که در کارنامه خود فیلم The Social Network را دارد، بوده است.

—————————————————————————————-

hotel_transylvania_two_ver4_xlg

پوستر رسمی انیمیشن Hotel Transylvania 2

هتل ترانسیلوانیا را که به یاد دارید؟ دراکولای دوست‎داشتنیمان را چطور؟ مهمانی  بسیار بزرگ هیولاهای عجیب که بییننده بیشتر از  حرف‌ها و حرکت‎هایشان خنده‌اش می‌گیرد تا اینکه از «هیولا» بودن آن‎ها بترسد! حال، این انیمشین کمدی امروز اکران شده است و از همین رو نمرات آن نیز منتشر شده است که نوید یک انیمیشین رده متوسط را به ما می‎دهد. «هتل ترانسیلوانیا2» نتوانسته همچون انتظار بدرخشد و از 14 نقد منتشر شده، متای 45 را به‎خود اختصاص داده است که واقعاً ناامید کننده به‎نظر می‎رسد. همچنین کسب نمره 7.7 از 10 در وبسایت imdb نیز چندان جالب نیست؛ اما قضیه در جایی بدتر می‎شود که در وبسایت Rotten Tomatoes نیز این انیمشین توانسته از 100 درصد آرا، تنها 40 درصد را از آن خود کند.

hotel

از صداپیشگان «هُتل ترانسیلوانیا2» می‎توان به، آدام سندلر، سلنا گومز، اندی سمبرگ، کوین جیمز، فران دریچر، جان لوویتز، سی لو گرین، استیو بوسکمی، مدلی شائون و مل بروکس وکیگان-مایکل کیو دیوید اسپید اشاره کرد. شماره اول «هتل ترانسیلوانیا» در گیشه‎ها بسیار خوب ظاهر شد و با فروش  ۳۵۸/۴ سازندگان را بسیار به‎آینده ای انیمشین امیدوار کرد. باید دید که آیا «هُتل ترانسیلوانیا2» نیز همانند نسخه اولش در گیشه‎ها خوب ظاهر خواهد شد، یا خیر.

—————————————————————————————-

everest_movie_poster_1

پوستر رسمی فیلم Everest

جدیدترین فیلم بالتاسار کوماکور با نقش آفرینی جیک جلینهال، Everest در نگاه اول بسیار خوب به‎نظر می‎رسد؛ اما آیا این فیلم در جلب نظر منتقدین نیز موفق بوده است؟  فیلم مذکور که می‎توان آن‎را جزو دسته‎های مهیج و ماجرایی، حساب کرد، در وبسایت متاکریتیک موفق شده است که از 39 نقد منتشر شده متای 64 را دریافت کند. از طرفی دیگر Everest توانست در وبسایت Rotten Tomatoes هفتاد و سه درصد از 100 درصد معیار را به دست بیاورد. این فیلم در وبسایت imdb نیز کاملاً موفق بوده است؛ نمره 7.5 از 10 نیز گواه از این دارد. شاید بتوان گفت که بالتاسار کوماکور، کماکان موفق شده است تا شبیه ساز خوبی از Everest را به‎نمایش در بیاورد.

ever


 

موسیقی ماندگار

محمد رضا صحرایی

the-grand-budapest-hotel-uk-quad-poster

پوستر رسمی فیلم The Grand Budapest Hotel

این هفته در  بخش موسیقی ماندگار به بررسی موسیقی یکی از بهترین فیلم های سال گذشته The Grand Budapest Hotel می‌پردازیم. این فیلم به کارگردانی Wes Anderson و با بازی Ralph Fiennes، Edward Norton و Adrien Brody یکی از بهترین فیلم های سال 2014 می‌باشد که توانست در مجموع برنده 4 جایزه اسکار شود.

در مورد داستان این فیلم نیز بگویم که داستان در سال 1930 در یکی از محبوب ترین تفریگاه اروپایی که توسط فردی به نام Gustave H مدیریت می‌شود، اتفاق می‌افتد. حال فردی به اسم Zero به عنوان یکی از پیش‌خدمتان این هتل می‌تواند نظر Gustave H را به خود جلب کند و از این لحظه به بعداتفاقات بسیار جالب و زیبایی می‌افتد که فهمیدن آن را به خودتان واگذار می‌کنم.

موسیقی این فیلم توسط Alexandre Desplat تهیه شده است که بیش از این کار های بسیار زیبای او را در فیلم هایی نظیر Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1، The Tree of Life و Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 شنیده بودیم، بیش از این شما را به انتظار نمی‌گذارم و به شنیدن این موسیقی زیبا دعوت می‌کنم.

 

[jwplayer mediaid=”268710″]

لینک دانلود موسیقی

—————————————————————————————-

tv-true-detective02

پوستر رسمی سریال True Detective

True Detective نام یک مجموعه تلویزیونی بسیار طرفدار آمریکایی در ژانر جنایی، درام و رمزگونه است که بر پایه‎ مجله‌ای با همین نام که در بین سال‌های ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۵ منتشر می‌شده، نوشته شده است. «کارآگاهان حقیقی» ساخته نیک پیزولاتو بوده و کری فوکونوگا نیز کارگردانی این سریال را عهده دار بوده است. در فصل اول این سریال شاهد ایفای نقش بازیگرانی چون متیو مک‌کانهی، وودی هارلسون، میشل موناگان، مایکل پاتس و… هستیم. کارآگاهان واقعی، در چند خط و بازه زمانی اتفاق می‌افتد و داستان تحقیقات دو پلیس جنایی لوئیزیانا برای یافتن قاتلی سریالی طی مدت ۱۷ سال را روایت می‎کند.
موسیقی آغازین، این سریال توسط گروه بسیار معروف The Handsome Family تهیه شده است. این گروه موسیقی در سال ۱۹۹۳ توسط یک زن و شوهر به نام‌های Brett Sparks و Rennie Sparks تأسیس شد. RHFG قابل اشاره است که Rennie Sparks، ترانه‌سرا است و Brett Sparks نیز کارهای آهنگسازی را انجام می‌دهد.

 

[jwplayer mediaid=”270700″]

لینک دانلود موسیقی


 جمع بندی

پیش از جمع بندی این شماره لازم است که از دوستان عزیزم الوندفایقی، میثم علی‌حسنی و معین کلهری نهایت تشکر را می‌کنم که در نگارش این شماره کمک شایانی به من نمودند.

هفته گذشته بسیاری از کاربران خواستار تحلیل فیلم محمد رسول الله بودند و خود شخصا وظیفه تحریر این بخش را بر دوش برداشتم. مانند همیشه نظرات سازنده خود را از ما دریغ نکنید شما از طریق این لینک در انجمن می‌توانید با من در ارتباط باشید.

در شماره آینده منتظر بخش جدید به نام سینما کلاسیک باشید که ماهیت آن را در هفته آینده متوجه خواهید شد. همچنین نقد انیمیشن Inside Out به قلم ابراهیم ثمرصفا را به هیچ عنوان از دست ندهید.    

هفته خوب و خوشی داشته باشید.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید