Gabe Newell: ویندوز یک فاجعه است !

اخبار بازی ۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۱
ویندوز

Gabe Newell  در مصاحبه با  AllThingsD :” ما لینوکس پشتیبانی کردیم چون ویندوز فاجعه است. “

رهبر شرکت Valve میگوید که آنها در تلاش برای توسعه محصولات خود بر روی لینوکس هستند چون ویندوز 8 مایکروسافت فاجعه است و تولیدکنندگان را وا میدارد که برای این پلتفرم بازی نسازند.

دیشب در رویداد بازی در Seattle  سایت AllThingsD مصاحبه ای را Gabe Newell داشته و وی این چنین میگوید چیزی که باعث شده لینوکس عقب بماند بازی های ویدئویی است.

Gabe Newell :” مشکلی بزرگی که لینوکس را عقب نگه داشته است، بازیهاست. مردم نمیدانند که چگونه بازی های مهم در رفتار خرید آنها تاثیر میگذارد. ما میخواهیم کاری کنیم به اسانی 2500 بازی موجود در شبکه Steam بر روی لینوکس در اختیار مردم قرار بگیرد و این استراتژی ماست.

من فکر میکنم ویندوز8 یک فاجعه برای همه در فضای کامپیوتر است. من فکر میکنم کامپیوترهای قدرتمند را از دست بدهیم و بازار آنها در حال از رده خارج شدن است و برای برخی از مردم از بین رفته است.اگر این موضوع حقیقت داشته باشد باید به فکر جایگزین آن و کم کردن احتمال آن باشیم.”

اوایل امسال Brad Wardell مدیر عامل شرکت Stardock در خصوص ویندوز 8 به سایت Kotaku  مقاله ای را نوشته بود.Wardell  این سیستم عامل جدید را “کابوس قابل استفاده” نامید. اگر دیگر توسعه دهندگان هم احساسی مانند Newell داشته باشند احتمالا آنها هم به سمت پلتفرم لینوکس بیاند.

Newell در مورد صفحات لمسی نیز صحبت کرده و آنها را کوتاه مدت مینامد و میگوید او فکر میکند اینده از آن مچ بند های کامپیوتری باشد.

” ما فکر میکنیم صفحات لمسی کوتاه مدت باشند. ماوس و صفحه کلید به مدت 25 سال مورد استفاده قرار گرفتند اما فکر میکنم صفحات نمایشی فقط برای 10 سال پایدار باشند. مچ بندی های کامپیوتری مدت زمان خیلی بیشتری پایدار هستند حتی بیشتر از 25 سال !

برخی ابزارهای دیوانه بار در بازار هستند و این فوقالعادست. شما هم اکنون میتوانید با آن سالها کسی را اذیت کنید اما همانطور که معلوم است زبان شما بهترین سیستم مکانیکی برای مغز خودتان است اما فکر نمیکنم زبان شما به عنوان یک ورودی وارد این عرصه شود اما فکر میکنم باند هایی را روی مچ دستمان داریم و میتوانیم با آنها کارهای انجام دهیم و در واقع آن را بیان کنیم.”

شاید ما هم به سمت این مرد رفتیم و از کلاه بخار استفاده کردیم. Newell فردی از ایالت Kansas که در سال 150،000$ درامد دارد. کی دیگه نیمخواد از این راه کسی درامد کنه ؟

 

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید