وضعیت مالی ۳ ماهه سوم ۲۰۱۲ اپل منتشر شد

۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۱

شرکت اپل امروز نتایج مالی سه ماهه سوم ۲۰۱۲ خود را اعلام نمود و طبق معمول نتایج مالی این شرکت بسیار دیدنی است.

این شرکت اعلام نمود که در طول این سه ماهه حدود ۳۵ میلیارد دلار درآمد داشته است به همراه سودخالصی (۳ ماهه) در حدود ۸.۸ میلیارد دلار که در مقایسه با سال گذشته که این شرکت ۲۸.۶ میلیارد دلار درآمد و ۷.۳ میلیارد دلار سود داشته، با وجود این که این شرکت نسبت به سال پیش رشد کرده است، اما در مقایسه با سه ماهه دوم با کاهش آمار روبرو بوده است.

مهم ترین دلیلی که باعث این کاهش شده،فروش آیفون بوده است.با این که آیفون در طول این سه ماهه با فروش چشمگیر ۲۶ میلیون نسخه روبرو بوده است، اما نسبت به فروش ۳۵.۱ میلیون واحدی آن در سه ماهه گذشته شاهد کاهش فروش آن بوده ایم و از آنجا که شرکت اپل بخش بزرگی از درآمد خود را از آیفون بدست می آورد، افت فروش در آیفون منجر به کاهش در آمد کلی و در نتیجه سود آن خواهد شد.

همانطور که میدانید یکی از دلایلی که باعث افت فروش آیفون در این دوره شد،وجود خبرهای مربوط به عرضه نسل بعدی آیفون می باشد که با وجود این خبر ها ،بسیاری از کاربران تصمیم گرفتند که تا مدتی ، برای خریدن گوشی جدید این شرکت صبر کنند. در مورد دیگر محصولات اپل، مک در طول این سه ماهه حدود ۴ میلیون واحد و آیپاد حدود ۶.۸ میلیون نسخه بفروش رفته اند. در مورد آیپد نیز در طول این سه ماهه، اپل حدود ۱۷ میلیون آیپد فروخته که نسبت به دوره قبل رشد قابل توجهی داشته است.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید