عناوین دیجیتالی Capcom، بیشترین فروش را در پلتفرم PC تجربه کرده اند

۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۵

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما خبر عرضه عنوان Dragon’s Dogma: Dark Arisen برای رایانه های شخصی را مشاهده کرده اید. حال با توجه به آمار و ارقام فروش دیجیتالی عناوین Capcom بر روی پلتفرم های مختلف، می توان این تصمیم را بسیار منطقی و عاقلانه دانست، چرا که با توجه به گفته های Capcom، عناوین دیجیتالی این کمپانی بیشترین فروش را در پلتفرم PC تجربه کرده اند. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

با توجه به گفته های کمپانی Capcom، حدود 40% فروش عناوین کامل دیجتالی (یعنی بدون احتساب بسته های الحاقی، گسترش‌دهنده ها و…) متعلق به رایانه‌های شخصی، 30% متعلق به PlayStation Network، حدود 20% متعلق به Xbox Live Arcade و 10% متعلق به پلتفرم های Nintendo می باشد.
فروش عناوین دیجیتالی در PC به لطف وجود فروشگاهای دیجیتالی مانند Steam یا GOG، برای بیشتر ناشران بسیار خوب می باشد و با توجه به این آمار، می توان Capcom را نیز به فهرست این ناشران افزود. همچنین این موضوع نشان می دهد که شرکت های آماری بایستی بیش از پیش به فروش بازی ها به صورت دیجیتالی توجه کرده و آمار فروش اینگونه محصولات را نیز در جدول های خود وارد کنند.
چندی پیش نیز آمار باور نکردنی و بسیار بالای قطعات سخت افزاری منتشر شد و با توجه به تمامی این پیشرفت ها، می توان به قدرت فوق العاده PC gaming در طول این سال‌ها پی برد.
همچنین با انتشار DX12 و رونمایی از کارت گرافیک های جدید کمپانی های AMD و NVIDIA، می توان به انتشار عناوین بیشتری برای این پلتفرم محبوب، امیدوار بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید