پس از 1 سال، 54000 کنسول Xbox One در ژاپن فروخته شده است

۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲

کنسول نسل هشتمی Xbox One ،Microsoft، دو سال است که به بازار عرضه شده است. فروش این کنسول پرطرفدار در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا، بسیار خوب و زیاد بوده است؛ اما در طول این 1 سالی که Xbox One در ژاپن نیز عرضه شده، میزان فروش آن بسیار ناامید کننده می‌باشد. با گیمفا همراه باشید.

متاسفانه Microsoft با عرضه Xbox One در طول این 12 ماه در کشور ژاپن، تنها توانسته است 54000 کنسول را به فروش برساند؛ یک آمار نسبتا بد برای یک کنسول.

میزان فروش Xbox One در صورتی 54000 است که در طرفی دیگر، تا به حال 1.6 میلیون عدد از کنسول رقیب آن یعنی PS4 فروخته شده است. این میزان فروش، نفوذ و طرفداران PS4 در کشور‌های آسیایی مخصوصا ژاپن را به خوبی نشان می‌دهد. بدیهی است، به دلیل آمریکایی بودن Xbox One، این کنسول طرفداران و خریداران زیادی را در بازار‌های شرقی نداشته باشد.

در حال حاضر Microsoft باید به فکر چاره‌ای برای بالا بردن فروش Xbox One باشد؛ مثلا تبلیغات گسترده.

البته از حق نگذریم، فروش کنسول‌های نسل هشتمی در کشوری همچون ژاپن که تمامی جوانان آنها به کنسول‌های دستی چون 3DS روی آوردند، بسیار سخت است. باید گفت که Nintendo نیز در حال کار بر روی پلتفرم بعدی خود با نام NX است. به نظر می‌رسد که NX فروش خوبی را در ژاپن داشته باشد.

راه حل دیگری که Microsoft می‌تواند از آن استفاده کند، ساخت کنسول‌های دستی و قابل حملی همانند 3DS و PSP است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید