ناتی داگ اطلاعاتی را درباره نحوه نام‌گذاری عنوان The Last of Us منتشر کرد

۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۶

همانطور که اطلاع دارید، یک نام زیبا از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند تاثیر زیادی بر روی بازیکنان داشته باشد. به همین خاطر، انتخاب نام یک بازی ویدیویی باید با دقت فراوانی صورت گیرد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه خبر با گیمفا همراه باشید.

اخیرا آقای Bruce Straley از استودیو ناتی داگ مصاحبه ای را انجام داده است و درباره مراحل انتخاب نامی مناسب برای عنوان زیبای The Last of Us توضیحاتی را داده است. همانطور که می دانید، ایشان کارگردان عنوان تحسین شده The Last of US بودند. آقای Bruce Straley بیان کرد:

انتخاب کردن نام مناسب برای یک بازی، کار بسیار دشواری است. بگذارید واضح تر بیان کنم، در واقع، شما وظیفه دارید که نام مناسبی را برای بازی انتخاب کنید. ابتدا نامی که به ذهنتان می رسد را بر روی کاغذ می نویسید و با خود فکر می کنید که این نام بسیار زیبا است و نام نهایی بازی همین مورد خواهد بود. منظورم را درک می کنید؟ نام بازی از اهمیت زیادی برخوردار است و مردم توجه زیادی به نام یک بازی می کنند. بنابراین در وضعیت دشواری قرار خواهید گرفت.

او ادامه داد:

اما شیوه انجام این کار در استودیو ناتی داگ به این صورت است. ما از برنامه Word استفاده می کنیم و به عنوان مثال من ۵۰ اسم را در یک فایل Document می نویسم. سپس آقای Neil Druckmann نیز ۵۰ نام مورد نظر خود را می نویسد. در آخر، ما از اعضای کمپانی نیز نظر سنجی می کنیم و ۵۰ نام دیگر از این طریق مشخص می شود. Sony نیز تعدادی نام را برای بازی پیشنهاد کرده بود. تعداد زیادی اسم در مقابل ما قرار داشت و هیچ کس به درستی نمی دانست که کدام نام از سایر نام ها بهتر است. در حقیقت، هیچ منبعی وجود ندارد که بهترین نام را مشخص کند. بنابراین ما مجبور بودیم که از ایده های خودمان استفاده کنیم.

 

آقای Bruce Straley درباره سایر نام هایی که برای بازی در نظر گرفته شده بودند نیز، اطلاعاتی را بیان کرد:

Mankind برای مدتی به عنوان یکی از نام های مناسب بازی انتخاب شده بود. اسم Americana پس از مدتی کنار گذاشته شد. تعدادی نام تک کلمه ای نیز وجود داشتند، اما The Last Of US از سایر اسامی بهتر به نظر می رسید. در استودیوی ناتی داگ، ما خود را با سایر رسانه ها مقایسه می کنیم. گاهی اوقات نام یک کتاب ممکن است تنها یک کلمه باشد. اما در بعضی موارد، مشاهده می کنید که یک کتاب نامی طولانی دارد. نام بعضی از فیلم های سینمایی به مانند یک جمله کامل می باشد. آنها این موقعیت را دارند اما در صنعت بازی های ویدیویی، همه چیز باید تا حد امکان ساده و مختصر باشد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید