درآینده نزدیک: بازی ایرانی Relax برای اندروید

۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۷

همه ما شاهد این هستیم که بازی های اندروید روز به روز در حال پیشرفت هستند و این پیشرفت محدود به یک کشور یا یک منطقه نیست بلکه توسعه دهندگان از سراسر دنیا در این پیشرفت نقش دارند…..

خوشبختانه بازیسازان کشور ما نیز بدون حمایت خاصی، در زمینه بازی های موبایل، مخصوصا اندروید رو به روز در حال پیشرفت هستند. در ادامه یک بازی مستقل که در آینده نزدیک برای تلفن های هوشمند در شبکه های داخلی و شبکه های جهانی منتشر خواهد شد را به شما معرفی می‌کنم.

بازی Relax

از دیدن نام بازی اولین چیزی که به ذهن آدم می‌رسد، آرامش و تمرکز است، دقیقا همان چیزی که شما در بازی به آن نیاز خواهید داشت. به جرعت این بازی را می‌توانم جز اعتیاد‌آور ترین بازی هایی نام ببرم که تا به حال تجربه کردم. تجربه نسخه بتا بازی واقعا برای من جالب بود. بازی به این صورت است که شما باید یک گوی سفید رو با استفاده از سنسور حرکتی گوشی کنترل کرده و از بین موانع عبور داده و به دو قسمتی که در دو طرف صفحه مشخص شده اند برسانید.

مرحله ای ساده

بازی با مرحله ای ساده شروع می‌شود و مرحله بعد کمی مشکل تر، مرحله بعد مشکل تر، و از مرحله 7،8….. طراحی بازی بسیار هوشمندانه است و در گذاشتن موانع دقت بسیاری شده است. به سختی باید از بین موانع عبور کنید و خودتان را به یک طرف صفحه برسانید اما این پایان کار نیست، باید دو برابر این مسیر را تا طرف دیگر صفحه نیز طی کنید و وقتی در اوج تمرکز و دقت در یک قدمی هدفتان به یک مانع برخورد می‌کنید، دوست دارید سازندگان بازی را نیست و نابود کنید.

مرحله متوسط

مهم ترین فاکتوری که می‌تواند یک بازی اندروید را به موفقیت برساند، اعتیادآور بودن آن است. Relax از آن بازی هایی می‌شود که شما بارها و بارها یک مرحله آن را می‌روید و هربار که شکست می‌خورید، با خشم بیشتری دوباره از اول شروع می‌کنید. همین خشم باعث می‌شود چندبار دیگر نیز شکست بخورید اما هنگامی که آن مرحله را رد می‌کنید حسی مانند برنده شدن در قرعه کشی چند میلیون تومانی به شما دست می‌دهد و وقتی مرحله بعد را شروع می‌کنید دوباره همان روند قبلی طی می‌شود تا آن مرحله را بگذارنید. تنوع مراحل بازی جوری است که شما هر مرحله با چالشی جدید مواجه می‌شوید.

مرحله ای با مانع متحرک

به عنوان سخن آخر باید بگویم که بازی Relax در نوع خود واقعا خوب است و می‌تواند ساعت ها شما را به چالش بکشد. این بازی در آینده خیلی نزدیک از مارکت های ایرانی و احتمالا جهانی قابل دریافت خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید