Uncharted: The Nathan Drake Collection، فراتر از یک Remaster یا یک پورت ساده است

۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۶

براساس تحلیلی که Digital Foundry اخیرا بر اساس تریلر داستانی جدید Uncharted: The Nathan Drake Collection انجام داده است این عنوان ” فراتر از یک Remaster یا یک پورت ساده ” به نظر می ‎رسد. برای اطلاع از جزییات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

طبق آنالیزی که Digital Foundry بر اساس مقایسه‎ی تریلر جدید بازی با نسخه‎‎های PS3 انجام داده، اعلام کرده است:

 ” Uncharted: The Nathan Drake Collection تنها یک پورت ساده نیست، زیرا بهبود و پیشرفت‎های جدید در تک‎تک صحنه های بازی کاملا آشکار است.”

Digital Foundry در‎باره‎ی استدیو Bluepoint Games که وظیفه‎ی بهینه سازی این بازی را از سوی Naughty Dog بر عهده دارد، در این گزارش آورده است:

” شهرت Bluepoint Games، در باره‎ی عملکرد عالی آن‎ها در تبدیل و بهینه سازی عناوین قدیمی برای پلتفرم‎های جدید است ولی با مجموعه‎ی Uncharted: The Nathan Drake Collection باید اذعان داشت که این بهترین عملکرد آن‌ها تاکنون بوده است.”

بر اساس این گزارش، بهبود چشمگیری را در مدل‎سازی‎های شخصیت Nathan Drake در هر سه نسخه شاهد هستیم و Digital Foundry در این مورد گفته است:

” این منطقی است که انتظار گرافیک انسجام‎ یافته‌تری را بر‎اساس بهینه سازی مدل شخصیت‎ها در هر سه نسخه داشته باشیم و باید اذعان داشت این دقیقا همان چیزی است که در این مجموعه اتفاق افتاده است. علاوه بر بهبود در مدل‎های شخصیت اصلی بازی، دیگر جزئیات گرافیکی نیز کاملا بهینه شده‎اند. تعداد چشمگیری از تکسچرهای با‎کیفیت‎تر‎، جایگزین تکسچرهای قبلی در بازی شده اند. همچنین جلوه‎های ویژه‎ی گرافیکی مثل انفجارها و آتش نیز بهبود قابل ملاحظه‎ای داشته اند. جزئیات بسیار زیادی چه در مدل‎های گرافیکی مختلف بازی و چه در پس زمینه‎های بازی افزوده شده‎اند. قسمت‎های مختلف در گرافیک پیش زمینه‎ی بازی، بهبودهای قابل ملاحظه‎ای را به خود دیده‎اند. شاید در یک نگاه سطحی، تک‎تک این بهبودها بلافاصله آشکار نشوند ولی به صورت کلی و در مجموع پیشرفت‎های بازی واقعا تاثیرگذار هستند.”

همچنین Digital Foundry در مورد وضوح تصویر بازی و نرخ فریم‎ ریت آن اعلام کرده است:

” هر سه نسخه‎ی بازی در این مجموعه از وضوح تصویر full 1080p بهره‎مند گشته‎اند و نرخ فریم‎ ریت بازی حدود ۶۰ فریم بر ثانیه می‎باشد. افزایش تراکم افکت‎های گرافیکی آلفا به ویژه در بخش ‎های مربوط به Uncharted2 چشمگیر است و همچنین تغییرات قابل ملاحظه‎ای در نورپردازی صحنه ها به چشم می‎خورد.”

در این گزارش به غیبت افکت motion blur در این تریلر اشاره شده است ولی گفته شده است:

 ” با توجه به این که افکت motion blur نقش مهمی در جلوه‏‎های گرافیکی بازی ایفا می‎کند امیدواریم شاهد بازگشت آن در آینده باشیم.”

Digital Foundry در ادامه‎ی این گزارش در مورد عملکرد کلی تیم Bluepoint Games اعلام کرده است:

” با در نظر داشتن پیچیدگی‎های این پروژه، نتایج تا به اینجا بسیار امیدوار کننده به نظر می‎رسند و مدارک حاکی از این هستند که سپردن این پروژه به تیم خبره‎ی Bluepoint Games نتایج مثبت و قابل ملاحظه‎ای را در بر داشته است. با وجود عملکرد فوق العاده‎ی گرافیکی و استفاده از افکت‎های جدید، چیزی که بیش از همه ما را تحت تاثیر قرار داد توجه و تلاش در بهبود ریزترین جزییات گرافیکی در پس زمینه‎ی بازی است. تعداد تغییرات و بهبودهایی که نسبت به نسخه‎های اصلی صورت گرفته است حتی بیش از نسخه‎ی نسل هشتمی The Last of Us است و تعدد تلاش‎هایی که برای بهبود المان‎های نسخه‎ی نسل جدید بازی صرف شده است ما را به یاد نسخه‎ی نسل هشتمی Grand Theft Auto 5 می اندازد.”

Uncharted: The Nathan Drake Collection در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۵ برابر با ۱۷ مهر ۱۳۹۴ برای پلتفرم PS4 منتشر خواهد شد و دارای قابلیت‎های Photo Mode و استفاده از تروفی و همچنین ” بهبود در نورپردازی، بافت‎ها، مدل‎ها و … ” می‎باشد.

با پیش خرید این عنوان، Nathan Drake Pack را دریافت خواهید کرد که شامل لباس‎های مختلف برای Nathan Drake در بخش تک‎نفره و همچنین اسلحه‎های Golden AK-47 و Golden 92FS می‎باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید