GTA و فروشی بالغ بر 220 میلیون نسخه در دنیا!

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۵

 

فرنچایز فوق محبوب GTA از آن سری بازی‎هایی است که به قول معروف یک تنه برای سرپا نگه داشتن یک کمپانی کافی است و هر بار که اسمی از این فرنچایز برده می‎شود آمار خیره کننده‎ای نیز به همراه آن خواهد بود. اکنون نیز اطلاعات شگفت‎انگیزی از فروش این سری در دنیا منتشر شده است که شما عزیزان را دعوت می‎کنیم در ادامه با گیمفا همراه باشید تا شاهد رقم خوردن شگفتی دیگری توسط این فرنچایز تمام نشدنی و زیبا باشید.

پس از انتشار گزارشی مبنی بر فروش 54 میلیون نسخه‎ای بازی GTA 5 در دنیا، اکنون نیز Take-Two Interactive و Rockstar اطلاعات جدیدی را از فروش کلی سری GTA در دنیا منتشر کرده‎اند که طبق ان این فرنچایز تاکنون موفق به فروشی بالغ بر 220 میلیون نسخه در سراسر دنیا شده است که آماری فوق‎العاده به حساب می اید.

در واقع با این فروش خیره کننده، سری بازی‎های GTA در جایگاه سومین فرنچایز پرفروش دنیا در تاریخ بازی‎های رایانه‎ای قرار می‎گیرد و تنها سری بازی‎های Mario و Pokemon در جایگاه بالاتری از آن قرار دارند. فرنچایز Mario تاکنون فروشی برابر با 509 میلیون نسخه در دنیا را تجربه کرده است و قاطعانه بر صدر جدول تکیه زده و هیچ رقیب نزدیکی را نیز برای تهدید جایگاه خود نمی‎بیند. فرنچایز Pokemon نیز با 297 میلیون نسخه فروش در سراسر دنیا در جایگاه دوم جدول پرفروش‎ترین سری بازی‎های تاریخ قرار گرفته است.

پس از GTA و در جایگاه چهارم، سری محبوب  Call of Duty قرار دارد که طبق اعلام اکتیویژن در ماه مارس، تاکنون 175 میلیون نسخه در جهان فروش داشته است.

نسخه‎ی پنجم GTA همچنان به فروش موفقیت آمیز خود در دنیا ادامه می‎دهد و با توجه به آپدیت‏‎ها و محتواهای جدیدی مثل Rockstar Editor که قرار است با آپدیت بعدی بازی برای PS4 و XBOX ONE منتشر شود، انتظار می‎رود حتی روند سریعتر و قدرتمندتری را نیز از لحاظ فروش تچربه کند. عنوان GTA 5 در سراسر دنیا برای پلتفرم‎های PC ،XBOX ONE ،XBOX 360 ،PS3 و PS4 در دسترس می‎باشد.

در خصوص سوالی مبنی بر انتشار بسته های الحاقی داستانی برای GTA 5، شرکت Take-Two Interactive تنها به پاسخ “بدون شرح” بسنده کرده است و مشخص نیست که آیا باید منتظر معرفی محتوای داستانی جدید باشیم یا خیر؟

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید