احتمال پشتیبانی کنسول Xbox One از بازی های Xbox اصلی وجود دارد

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹

بر اساس اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده است، احتمال دارد که روزی شاهد اجرا شدن بازی های Xbox اصلی بر روی کنسول نسل هشتمی Xbox One نیز باشیم. برای دریافت جزییات بیشتر در ادامه خبر با گیمفا همراه باشید.

همانطور که می دانید، قابلیت پشتیبانی از بازی های کنسول های نسل قبلی طرفداران زیادی دارد و مایکروسافت در E3 2015 با بیان این موضوع که کنسول Xbox One از این قابلیت برخوردار است، توانست هواداران خود را خوشحال کند. انجام دادن این کار بسیار دشوار است و مایکروسافت موفق شده است که کار سختی را انجام دهد.

مطمئنا تجربه کردن دوباره عناوین قدیمی لذت بالایی دارد. بر طبق اطلاعات منتشر شده، قرار نیست که تمام بازی های X360 در این طرح قرار گیرند، به این خاطر که برخی از ناشران علاقه ای به انجام دادن این کار ندارند.

تا اینجا که همه چیز خوب به نظر می رسد، اما آیا امکان تجربه عناوین کلاسیک نیز وجود خواهد داشت؟ منظور آن دسته از بازی های زیبایی است که برای کنسول Xbox منتشر شده بودند. مایکروسافت احتمال وقوع این موضوع را رد نکرده است اما ظاهرا برای مشاهده چنین موردی باید مدت زیادی صبر کنید.

آقای Phil Spencer در حساب توییتر خود به سوالی که توسط یکی از طرفداران در رابطه با این موضوع مطرح شده بود، به این شکل پاسخ داد:

به نظر من این یک مورد غیر منطقی نیست. من بارها از تیم بخش پشتیبانی از بازی های نسل قبلی این موضوع را پرسیده ام اما در ابتدا باید کار ما بر روی بازی های X360 به پایان برسد.

همانطور که می دانید، این کار بسیار دشوار است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا سرمایه گذاری کردن برای چنین موردی ارزش دارد؟

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید