Windows 10 بازی های شما را غیر فعال نخواهد کرد

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۰

مدتی قبل خبری منتشر کردیم که بیان می کرد Windows 10 بازی های غیر قانونی را غیر فعال خواهد کرد. بر طبق اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده است، ویندوز 10 مشکل خاصی را برای بازی های غیر قانونی شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین، نیازی نیست که از این بابت نگران باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

مطمئنا پیدایش اینترنت فواید زیادی داشته است. البته این شبکه بزرگ به کاربران اجازه می دهد که یک موضوع نسبتا ساده را به شکلی بسیار بزرگ و اغراق شده نشان دهند. به عنوان مثال، کاربری در توییتر موردی را پیدا می کند که برایش ناراحت کننده است، سپس این کاربر موضوع را با دیگران به اشتراک می گذارد و این روند همینطور ادامه پیدا می کند تا اینکه در نهایت موجی از نارضایتی را مشاهده می کنیم و شرایط از کنترل خارج می شود.

معمولا در اکثر موارد وقتی که نگاهی دوباره به موضوع داشته باشیم، متوجه می شویم که برداشت ابتدایی ما ناقص بوده و شرایط چندان غیر منطقی نیست. این همان چیزی است که در مورد آن خبر ویندوز 10 رخ داده است. مایکروسافت در بخشی از توافق نامه خود بیان کرده است:

گاهی اوقات شما برای استفاده از سرویس ها نیاز دارید که برنامه ها را به روز رسانی کنید. ما قادر هستیم که نسخه کنونی نرم افزار شما را، تشخیص دهیم و در صورت وجود بروز رسانی، آن را به شکل اتوماتیک بروز رسانی نماییم. همچنین، ممکن است جلوی دسترسی به بازی های غیر قانونی و سخت افزار های غیر مجاز نیز گزفته شود.

حالا سوال اینجاست که علت نگرانی مردم چیست؟ به احتمال زیاد، درصد بالایی از کاربران بخش terms and conditions ویندوز 10 را مطالعه نکرده اند. در واقع، در حالی که مایکروسافت تلاش می کند که جلوی بازی های غیر قانونی را بگیرد، این موضوع تنها شامل بازی هایی که توسط مایکروسافت منتشر شده یا از فروشگاه Microsoft خریداری شده است، می شود. این تقریبا همان کاری است که مایکروسافت در رابطه با استفاده از بازی های غیر قانونی در کنسول های Xbox انجام می دهد.

دقت کنید که آنها از عبارت ممکن است استفاده کرده اند، بنابراین احتمال دارد که هیچ وقت این کار را انجام ندهند. در حال حاضر با توجه به این موضوع که درصد زیادی از PC گیمرها، بازی های مورد علاقه خود را از طریق سرویس Steam تهیه می کنند، مشکلی کاربران را تهدید نمی کند. شاید مایکروسافت جهانی را تصور کرده است که همه کاربران، از فروشگاه آنها استفاده می کنند و به همین دلیل آنها می توانند کنترل زیادی بر روی کاربران داشته باشند. البته به نظر نمی رسد که PC Gaming به این سمت حرکت کند. بنابراین، مشکلی برای بازی های غیر قانونی شما پیش نخواهد آمد و مایکروسافت نمی تواند آنها را غیر فعال کند.

گفته های بالا به این معنی نیست که فروشگاه Steam نمی تواند به دلیل تخطی از قوانین کاربران را بن کند:

Valve این اختیار را دارد که هر حسابی را به علت فعالیت هایی که از نظر Valve غیر قانونی و تقلب محسوب می شود یا اینکه باعث ناراحت شدن کاربران می شود را مسدود نماید. شما قبول می کنید که Valve وظیفه ندارد که قبل از مسدود کردن حسابتان به شما اطلاع رسانی کند. البته ممکن است که به شما اطلاع رسانی شود.

همانطور که مشاهده کردید، آنها از این قدرت برخوردارند که بدون اطلاع قبلی، حساب کاربری ما را به همراه بازی های موجود در آن مسدود کنند. ما این موارد را پذیرفته ایم و خوشبختانه در اکثر موارد چنین اتفاقاتی رخ نمی دهد.

به نظر می رسد موردی که باید درباره اش نگران باشیم، مشکلات حریم خصوصی پیرامون ویندوز 10 است. در واقع مایکروسافت از اطلاعات کاربری ما برای بهبود دادن سرویس های خود استفاده می کند اما سوال اینجاست که آنها می خواهند به چه اطلاعاتی دسترسی داشته باشند؟

بهتر است برای جلوگیری از وقوع موارد مشابه، در هنگام استفاده از ویندوز 10 یا هر نرم افزار دیگر، قوانین مربوطه را به خوبی مطالعه کنید و تا زمانی که این کار را انجام نداده اید، دکمه موافقت را فشار ندهید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید