Windows 10 بازی های غیرقانونی مایکروسافت را شناسایی و غیرفعال می کند

۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۲

امروز مایکروسافت توافق نامه مجوز کاربر Windows 10 را آپدیت کرده و براساس بندهای اضافه شده به آن، مایکروسافت قادر به شناسایی و غیر فعال کردن بازی های غیر قانونی موجود بر روی دستگاه شما خواهد بود. برای جزئیات بیشتر به ادامه مطلب رجوع کنید.

سرویس توافقنامه محصولات مایکروسافت امروز یک بروزرسان دریافت کرد. بخش 7B این توافقنامه که مربوط به بخش “بروزرسانی سرویس ها و نرم افزارها و شرایط تغییر آن‌ها” مربوط می شود، با این جملات بروز شد:

ما می توانیم به طور خودکار نسخه نرم افزارهای نصب شده در دستگاه شما را بررسی کرده و بروزرسان های موجود برای آن‌ها را دانلود و تغییرات مربوط به پیکربندی نرم افزارها را اعمال کنیم. این موارد شامل نرم افزارهایی که از دسترسی شما به سرویس ها جلوگیری می کند، بازی های غیرقانونی و سخت افزارهای جانبی غیرمجاز می شود. همچنین شما برای استفاده از یکسری از سرویس ها نیاز به بروزرسانی نرم افزارها خواهید داشت.

نکته قابل ذکر این است که بند بالا تنها مربوط به نرم‌افزار ها و سخت افزارهای شرکت مایکروسافت می شود و ساخته های کمپانی دیگر را شامل نمی‌شود. اما اگر شما قصد تجربه نسخه غیرقانونی عناوینی مانند Gears of war: Ultimate Edition یا نرم‌افزار Office را در ویندوز 10 دارید، کمپانی قادر به شناسایی و غیرفعال کردن آن‌ها خواهد بود.
در کنار موضوعات ذکر شده، مشکل‌ساز ترین بخش می تواند مربوط به سخت افزارهای جانبی غیر مجاز باشد، چرا که اولا توضیحات مربوط به این بخش نامفهوم بوده و دوما در صورتی که ویندوز 10 اجازه استفاده از کنترل های دست کاری شده در ویندوز 10 را ندهد، قطعا مشکلات فراوانی برای کاربران به وجود خواهد آمد.

به‌نظر شما مایکروسافت با اعمال این قوانین قادر به جلوگیری از استفاده نرم‌افزارهای غیر مجاز توسط کاربرانش خواهد بود؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید