بررسی به‌روزرسان 1.07 بازی The Witcher 3

۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۳

تجربه‌ی Witcher 3 با قابلیت های جدید بهینه‌ساز 1.07 حس تازه ای دارد. در ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

به‌روزرسان جدید این عنوان که در آخر هفته نیز عرضه شد بزرگترین بروزرسان بازی از نظر حجم و محتوا است. این بروزرسان قابلیت ها و اصلاحات بسیار زیادی را به بازی اضافه می‌کند که عملکرد بازی را به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد.
با وجود اینکه ما افت فریمی را پس از اعمال این بروزرسان ندیدیم بعضی منابع از افت فریم بازی در بعضی از بخش های نسخه ی Xbox one این عنوان خبر می دهند، بنابراین توصیه می‌شود دارندگان کنسول مایکروسافت بازی را با احتیاط بیشتری به روز کنند.

با اعمال بروزرسان جدید قابلیت اسب سواری بسیار نرمتر انجام می شود اما با این وجود هنگام استفاده از قابلیت “پیمایش خودکار” روچ همچنان مسیر اشتباه را انتخاب می کند.

قابلیت ها البته به اینجا خلاصه نمیشوند و شاهد تغییرات دیگری نیز هستیم:

حرکت جایگزین

اصلی ترین تغییر مربوط به بروزرسان جدید مربوط به سیستم حرکتی جدید می‌شود. اینکه شما به سیستم قبلی عادت کرده باشید یا خیر کاملا به روش بازی شما بستگی دارد، سیستم حرکت جدید کنترل بازی را بسیار نرم‌تر و روانتر از قبل می‌کند.

پیشتر حرکات گرالت بسیار سفت و سخت بود بخصوص در مکان های تنگ یا مکان هایی که عبور از آن به دقت بالایی نیاز داشت، اما حال حرکت گرالت بسیار نرمتر است و می توان وی را در خانه ها به راحتی کنترل کرد.

تغییرات حرکت تنها به راه رفتن خلاصه نمیشود و در مبارزات نیز مشهود است.

با این حال استفاده از آن کاملا به خودتان بستگی دارد و شاید دوست داشته باشید از سیستم حرکات استاندارد استفاده کنید که در مواقع استراتژیک کاربرد بیشتری دارد.

بخش آیتم های قابل استفاده حالا فقط آیتم های قابل استفاده را دارد.

یکی از بهترین تغییرات بازی متعلق به این بخش است.

در گذشته یادداشت ها و کتاب هایی که از محیط بازی پیدا می کردید در این بخش قرار می گرفتند و هر بار که برای استفاده از معجون ها ، بمب ها و… به این بخش مراجعه می کردید باید این آیتم ها اعصاب خورد کن را رد می کردید تا به آیتم مورد نظر برسید.

حال این مشکل به طور کامل برطرف شده و در تب آیتم های قابل استفاده فقط معجون ها و… قرار میگیرد و کتاب ها به بخش جدیدی منتقل شده اند که در ادامه به آن می پردازیم:

تب کتاب ها و یاداشت ها

مهمترین بخش گمشده‌ی کوله پشتی بلاخره به بازی اضافه شد و حال کتاب ها و یادداشت به طور خودکار به این بخش منتقل می شوند و انجام اعمالی از جمله خواندن و خرید و فروش این آیتم ها را بسیار ساده می کنند.

همچنین کتاب های خوانده شده به رنگ مشخصی در می آیند تا به راحتی آنها را تشخیص دهید.

قابلیت اولویت بندی کوله پشتی


با استفاده از این قابلیت می توانید آیتم های موجود در بخش های مختلف کوله پشتی را بر اساس وزن، نوع ، قدرت و … مرتب سازی کنید.

این قابلیت در مواقعی مانند جستجو برای یک آیتم خاص یا فروش آیتم های ضعیف یا سنگین بسیار به کار می آید.

صندوق ذخیره ی آیتم

بهترین بخش اضافه شده از نظر خودم و بسیاری از کاربران همین صندوق ذخیره ی آیتم هست.
قابلیتی که بسیار کارآمد است و معلوم نیست چرا CD Project از همان ابتدا آن را در بازی نگنجانده است.
این بروزرسان صندوق های متعددی را در بخش های مختلف بازی قرار می دهد که با ایکون سبز رنگشان کاملا واضح اند و حالا می توانید آیتم هایی را که نیازی ندارید ذخیره کنید و بعدها در صورت نیاز مجددا بردارید.
در ضمن حجم این صندوق ها بسیار بالاست و می توانید آیتم های بسیاری را در آن ذخیره کنید.

مواد ساخت و ساز دیگر وزنی ندارند

در صورت استفاده از این به روزرسان حتما متوجه شده اید که وزن کوله پشتی تان کمتر شده است.
این مورد به این علت است که مواد ساخت و ساز دیگر حجمی از کوله پشتیتان را نمی گیرند و این یعنی می توانید هر آیتم ساخت و سازی (مانند آهن یا گیاهان) را که پیدا می کنید برداشت کنید بدون اینکه نگرانی در مورد پر شدن کوله پشتی داشته باشید.

قابلیت شاخص سازی فرمول ها

یکی از قابلیت های کارآمد جدید شاخص سازی مواد لازم فرمول ها است.
در این حالت هرگاه قصد خرید یا یک فرمول جدید یا سخت معجونی را داشته باشید مواد مورد نیاز برای ساخت آن رنگی می شوند و دیگری نیازی به جستجو های طولانی برای پیدا کردن مواد مورد نیاز نیست.

شمشیر ها و زره هایی که خود را با آن مجهز کرده اید در بخش تعمیر برجسته می شوند

در گذشته اگر پول کافی برای تعمیر تمامی وسایل خود نداشتید باید در میان انبوهی از آیتم ها به دنبال سلاح هایی که استفاده می کنید می گشتید تا آنها را پیدا کنید.
با بروزرسان جدید دیگر نیازی به این کار نیست چرا که سلاح هایی که در دست دارید با رنگ مخصوصی مشخص می شوند و حال میدانید که پول خود را بر روی چه چیزی خرج کنید.

با توجه به توضیحات بالا بروزرسان جدید قابلیت های بسیار کاربردی را به بازی اضافه می کند و استفاده از آن به شدت پیشنهاد می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید