با نحوه ی عملکرد قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل اکس باکس وان آشنا شوید

۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵

در آخرین شماره ی Edge، مدیر بخش اکس باکس مایکروسافت، فیل اسپنسر،در رابطه با قابلیت پشتیانی از بازی های نسل قبل اکس باکس وان(Xbox One Backward Compatibility)، چالش های ایجاد شده برای سازندگان و این که چقدر آن ها به عنوان یک استودیو و بازیباز برای اجرای این قابلیت جدید هیجان زده بوده اند، صحبت کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

 

بنابر گفته های اسپنسر، سخت ترین کار درباره ی قابلیت جدید حفظ آن به عنوان یک غافلگیری و منع کردن خودشان از به اشتراک گذاشتن اخبار با هواداران بود:

برای من به عنوان یک بازیباز و کسی که به این برند اهمیت بسیار می دهد، لو ندادن آن سخت ترین کار ممکن بود. می خواستم به مردم بگویم ” بازی های ۳۶۰ تان را نگه دارید!” صدها بار در طی شش ماه گذشته دیگران باید جلوی من را برای توییت کردن این موضوع می گرفتند، چرا که هر وقت می دیدم که یک بازی کار می کند می خواستم به مردم بگویم: “نگهش دار. نفروشش! حتی اگر اکس باکس ۳۶۰ را فروختی، بازی هایت را نگه دار!”

اسپنسر هم چنین درباره نحوه ی عملکرد این قابلیت صحبت کرد و اذعان داشت که اکس باکس وان قابلیت اجرای کل سیستم اجرایی اکس باکس ۳۶۰ را دارد که همین امر به طرفداران اجازه می دهد به Xbox Live، اچیومنت ها و تقریبا هر چیز دیگری دسترسی داشته باشند.

وی هم چنین تایید کرد که سازندگان کار مهمی به جز صدور اجازه لازم نیست انجام دهند و پس از یک آزمایش کوتاه، اکس باکس وان بازی اکس باکس ۳۶۰ را به عنوان یک بازی بومی (متعلق به خود دستگاه) شناسایی می کند:

تیم رویه ی اجرای کارآمد کل سیستم اکس باکس ۳۶۰ بر روی اکس باکس وان را در پیش گرفت که به همین دلیل است که شما می توانید با Live و هرچیز دیگری بازی کنید. این سخت ترین کار بود: آیا می توانیم کاری کنیم که سیستم  ۳۶۰ راه اندازی شود و فکر کند که دارد بر روی سخت افزار خود اجرا می شود؟  اتفاق خوب این است که سازندگان مجبور نیستند کاری انجام دهند. آن ها بازی را تایید می کنند، ما آن را آزمایش می کنیم، مشخصا به این دلیل که مطمئن شویم همه چیز مرتب است. در آخر آن را به صورت یک بازی اکس باکس وان در می آوریم تا اکس باکس وان  بداند که شما واقعا دارید یک بازی را اجرا می کنید.

قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل اکس باکس وان برای تمامی کاربران اکس باکس وان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ در دسترس قرار می گیرد و در هنگام عرضه بیش از ۲۰۰ بازی را پشتیبانی خواهد کرد.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید