[اختصاصی گیمفا]: مقایسه‌ی گرافیکی Witcher 3 به روایت ویدیو؛ Xbox One یا PS4؟

۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۲

نسخه‌ی سوم Witcher یک بازی فوق‌العاده بود؛ فارغ از پلتفرم‌های مقصد آن!

یک بازی که تمام‌اش گرافیک و گرافیک و گرافیک نیست! اصولا این کلمه‌ی کلیشه‌ای دیگر اعتباری ندارد و یکی از کلمات تاریخ گذشته به شمار می‌رود؛ دلیلش هم واضح است!

آخر تمام سازندگان سعی بر ارائه‌ی بهترین و بالاترین کیفیت گرافیکی ممکن را دارند و دیگر تقریبا تمام بازی‌ها از یک حداقل گرافیک استاندارد ولی تعریف نشده برخوردارند؛ پس دلیلی بر شکافتن این موضوع نیست و بهتر است بیشتر به داستان، گیم‌پلی و دیگر عناصر سازنده‌ی یک بازی موفق توجه کنیم!

اما به هر حال گاهی همه‌ی ما بین خرید نسخه‌ی Xbox One و یا PlayStation 4 یک عنوان دچار شک می‌شویم و خب هنگامی که تمام عناصر سازنده‌ی یک بازی در این دو پلتفرم یکسان است، مگر گرافیک؛ دلیل انتخاب ما همین کلمه‌ی کلیشه‌ای خواهد بود!

در ادامه‌ی سری پست‌های «مقایسه‌ی گرافیکی» که قسمت قبلی آن به مقایسه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌شخصی– بر روی بالاترین تنظیمات- پرداخت، این‌بار به سراغ مقایسه‌ی ویدیویی بازی Witcher 3 بر روی پتلفرم‌های اهل سرزمین خورشید و دره‌ی سیلیکون می‌رویم!

بد نیست بدانید که ویدیو‌های فوق توسط کارت‌کپچر با حداکثر کیفیت خروجی هر‌ دو کنسول ضبط شده‌اند و پس از آن هر دو ویدیو توسط نرم‌افزار یکسان به کیفیت‌های ۷۲۰ و ۴۸۰ تقلیل یافته‌اند.

نظرتان چیست؟ مطمئنا متوجه تفاوت رزولوشن ۹۰۰ و ۱۰۸۰ دو‌نسخه‌ی Xbox One و PS4 بازی خواهید شد! گرچه باز هم باید گفت که اصلا مبحث گرافیک و از آن گذشته، رزولوشن اهمیت چندانی ندارند و این پست صرفا جهت مقایسه‌ی این دو پلتفرم تهیه شده است، اما به عنوان مثال نسخه ى Xbox One روشنایى و زیبایى بیشترى دارد.

شما را به مشاهده ى ویدیو دعوت مى کنم:

[jwplayer mediaid=”239515″]

دانلود کیفیت HD

دانلود کیفیت SD

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید