گیفت کارت
گیفت کارت

Manus Machina در حال ساخت دستکش برای واقعیت مجازی می باشد

۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵

طیف گوناگونی از نمایشگرهای سربند(head-mounted display) برای حقیقت مجازی در همایش E3 اخیر به نمایش در آمد، اما زمان بسیار کمی به چگونگی تعامل مردم با دنیای حقیقت مجازی اختصاص داده شد. با ما در ادامه همراه باشید.

حقیقت مجازی آکولوس، Oculus Touch داشت و مایکروسافت کنترلر اکس باکس وان و شرکت سونی PlayStation Move را در معرض نمایش قرار دادند، اما واقعیت مجازی عملی _ تخیلی سنتی در سینما همیشه به دنبال دستکش بوده است. به همین دلیل، شرکت آلمانی Manus Machina در این رویداد حضور داشت تا دستکش داده ای نمونه ی خود جایگزینی را معرفی کند.

Manus Machin قصد دارد یک جفت دستکش بی سیم، انعطاف پذیر و حساس به انگشت (finger-sensing) بسازد که برای پوشیدن همراه با هدست حقیقت مجازی طراحی شده اند تا به بازیبازان اجازه دهد جوی استیک ها و کنترلرهای خود را کنار بگذارند. Manus می خواهد بازیبازان در محیط مجازی دست و انگشتانشان را مشاهده و از آن استفاده کنند.

در صحبت با TechCrunch، یکی از بنیان گذاران شرکت،Stephen van den Brink، می گوید:

” به صورت ساده این یک دستکش است که به طور دقیقی حرکات دست شما را پیگیری می کند. این دستکش از سنسورهای خم شدن بر روی هر انگشت استفاده می کند بنابراین خم شدن انگشتان دست را حس می کند و در قسمت پشتی دست از پودمان IMU استفاده می کند که چرخش، نوسان و چرخش رو به پایین دست را دنبال می کند. این بخش نه درجه آزادی دارد.”

نمونه های پیشین دستکش داده ای هوشمند بر روی جاویژه بازار مثل تحقیقات علمی تمرکز داشتند، در حالی که Manus می خواهد محصولی فراگیر با قیمت مناسب بسازد. Van den Brink می گوید:

“دستکش داده ای در حال حاضر وجود دارد. بسیاری از دانشگاه ها چنین دستکشی را ساخته اند و لباس های کامل برای آزمایش و مطالعه بسیاری همراه با دستکش داده ای نیز وجود دارند، اما آن ها برای هر دستکش ده هزار دلار قیمت دارند.”

van den Brink هم چنین می گوید:

“شرکت امیدوار است که بسته های دستکش داده ای را در عرض دو تا سه ماه دیگر به قیمت 280 دلار و نسخه ی مصرف کننده به ارزش 200 دلار هنگامی که در سه ماهه ی اول یا دوم سال 2016 عرضه می شود، تولید کند.”

نظرات خود را با در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید