بازی هایی که با Hololens عالی خواهند بود

۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷

Microsoft با نمایش ویدیویی از بازی  Minecraft که با هدست واقعیت مجازی Hololens همراه شده بود، در E3 امسال خیلی ها را هیجانزده کرد. با اینکه Sony با معرفی نسخه ریمیک Final Fantasy VII، شروع کیک استارتر Shenmue 3 و نمایش تریلری از The Last Guardian بعد از شش سال، E3 2015 را در دستان خود گرفت ولی بد نیست که نگاهی به ویدیوی موجود در ادامه ی مطلب بیاندازیم!

[jwplayer mediaid=”237615″]

این ویدیو از Minecraft باعث شد که فکر کنم وقتی یک بازی تا این حد با این وسیله انقدر بهتر می شود، چرا همین اتفاق برای بازی های دیگر نیافتد. در این مقاله به تعدادی از این بازی ها اشاره می کنیم.

1.The Banner Saga

The Banner Saga یک عنوان استراتژیک  turn-based است که خیلی شبیه به شطرنج  می باشد و به راحتی با Hololens همراه می شود. به سادگی میتوان یک تصویر هولوگرافی از محیط بازی را بر روی میز آشپزخاننه تصور کرد که به جای کارد و چنگال، انیمیشن های زیبایی از وایکینگ ها و چرخاندن تبر ها و کمان ها ببینیم.

در حقیقت عناوین استراتژی turn-based زیادی هستند که از این طریق به خوبی قابل اجرا می باشند.. یک لحظه دنیای مدرن موجود در XCOM 2 را بر روی میز فرض کنید که در یک جهان وارونه،  لشکر کشی موجودات فضایی به خوبی دیده می شود.

2. Hearthstone

وقتی کارتی در بازی Hearthstone به حریفش حمله می کند، یک انیمیش ساده با یک یا دو افکت برای نشان دادن این اتفاق ظاهر می شود. چه می شود اگر مثل کارتون Yu-Gi-Oh! کارت ها بر روی میز باشند و موجودات به صورت سه بعدی ظاهر شوند و با دستورتان به دشمن حمله کنند؟

این اتفاق هیجان انگیز برای بازی هایی مثل The Gatheriing, و   Hex نیز میتوان بیافتد. تماشا بازی های کارتی زمانی که هیولا ها پیش چشممان از کارت ها به صورت هولوگرفیک بیرون بیایند بسیار جذاب  خواهند بود.

3. Dota 2

حرف از تماشای بازی ها شد، همین الان هم می توانید از طریق Twitch به راحتی رقابت های Dota 2 را مشاهده کنید، اما وقتی اینکارا می کنید، طریقه دید شما به بازی تنها محدود به انتخابی است که ضبط کننده تصمیم گرفته. چیزی که می بینید فعالیت های یک بازیکن است و گاهی اوقات اشراف داشتن به تمام بازی سخت می شود.

تصور کنید که می توانستید بر روی کف اتاق خوابتان تمام نقشه بازی را ببینید. می توانید خودتان را نزدیک کنید تا فعالیت تک تک بازیکن ها را ببینید یا از دور همچون یک خدا به تماشای تمام مبارزات بپردازید.

4. From Dust

میشود گفت که From Dust یکی از آخرین عناوین خارق العاده ای بود که بهتان نقش یک خالق را میداد. بازیکن می توانست کوهایی را پدید بیاورد که به آتشفشان تبدیل شود، رود ها را به دریا ها بکشاند و….

دوست ندارید که بتوانید  تمام این اتفاقات را به صورت تصاویر هولوگرافیک سه بعدی با استفاده از Hololens ببینید در حالی که با دستانتان به کوه ها شکل می دهید؟

تنها بازی های مربوط به خالق بودن نیست که خوب با این ماجرا کار میکند، بلکه بازی های شهر سازی هم پتانسیل بالایی دارند. SimCity در حال حاضر از یک استایل هنری خاص برای نمایش دادن محیط بازی خود استفاده می کند، به صورتی که ساختمان ها و جاده ها همچون اسباب بازی های کوچک به نظر بیاید. ساختن یک شهر در Hololens می توان بسیار شبیه به شهر سازی های کودکیمان با لگو ها باشد.

حتی شبیه سازی های مدیریت مثل Dungeon Keeper, Theme Hospital, و Prison Architect برای تماشا بسیار جذاب خواهند بود. تصور اینکه یک سری مامور اندازه مورچه در راهرو های زندانتان در حال گذر هستند، لذت بخش است.

5.Mashed

Mashed در سال 2004 عرضه شد و هیچ بازی تا به حال نتوانسته به لذتی که این عنوان داشت حتی نزدیک شود. تو و سه تا دیگر از دوستانت ماشین های کوچکی را انتخاب میکردید و در دنیایی پر از اسلحه با پرش های مسخره همه چی را نابود میکردید. پیست ها کوچک بودند و آنقدر دور میزدید تا تنها یک ماشین در مسیر باقی بماند.

خیلی دوست دارم که در خانه با دوستانم بنشینم و یکی از مراحل Mashed را بر روی زمین با ماشین های کوچک انجام دهیم. Mashed (یا بازی های شبیه به آن) بر روی Hololens منو ترغیب به خرید day-one این دستگاه می کند.

 

ترجمه شده از سایت Kotaku

در اینجا تنها به پیشبینی یک سری از قابلیت های Hololens پرداختیم ولی مطمئنا دنیای واقعیت مجازی، دنیای بسیار بزرگی است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید