تعقیب و گریز داغ ۲۰۱۲ | پیش‌نمایش ۲ NFS:Most Wanted

۱۵ تیر ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۰

نام بازی: ۲ Need For Speed:Most Wanted             سازنده:Crition       ناشر:EA              سبک:مسابقه‌ای

بازگشت خاطرات

خیلی از طرفداران سری NFS مدّت‌ها است که منتظر یک عنوان بی‌نظیر و عالی مانند موست وانتدی هستند که چند سال پیش با انتشارش همه را شگفت‌زده کرد.بعد از آن آبرو ریزی بزرگ NFS:The Run که اعتراض همه منتقد‌ها و طرفداران سری NFS را بر انگیخت مسئولان شرکت EA از نسخه جدید از این سری با نام ۲ NFS:Most Wanted رونمایی کرد و قرار شد که استودیو بازی سازی Crition مسئولیّت ساخت بازی را بر عهده بگیرد.با شنیدن دوباره نام Most Wanted طرفداران سبک مسابقه‌ای دوباره به نسخه جدید سری NFS امیدوار شدند و پس از نمایش‌های خوبی که این بازی از خود به جای گذاشت حالا دیگر خیلی‌ها برای انتشار این بازی بی‌صبرند.

بر اساس تریلر‌هایی که از نسخه جدید NFS به نمایش در آمده‌اند در این نسخه دوباره آن تعقیب و گریز‌های قدیمی و دل‌خواه طرفداران NFS به این بازی برگشته‌ است و فرار کردن از پلیس‌ها با تعداد زیاد و هم‌زمان مسابقه دادن با ماشین‌های دیگر هیجان زیادی به بازی‌کننده‌ها می‌دهد که به نظر می‌رسد می‌توانید شاهد این موضوع در ۲ Most Wanted باشیم.مسابقه دادن‌ها در این نسخه طوری هستند که تا لحظه پایانی مسابقه هنوز شانس اوّل شدن را دارید و البتّه ممکن هم است که در لحظه پایانی مسابقه اوّل شدن را از دست بدهید.روند گیم‌پلی بسیار سریع و روان شده‌است و صدای آژیر پلیس‌هایی که یک لحظه هم شما را آسوده نمی‌گذارند به شما حسّ واقعی فرار از دست پلیس و شرکت در یک مسابقه اتوموبیل‌رانی را منتقل می‌کند.

در ۲ Most Wanted ماشین‌های گران قیمت زیبایی طرّاحی شده‌اند که به نظر می‌رسد تعدادشان کم نیز نباشد؛البتّه برای به دست آوردن همه آن‌ها باید مراحل را یکی یکی پشت سر بگذارید و به دریافت تجربه و دیگر امتیازات لازم آیتم‌های جدیدی به دست بیاورید و ماشین‌هایی که قفل هستند را باز کنید.

.

.

مسابقات در نسخه جدید NFS با فضای بسیار بیش‌تری برگزار خواهند شد که این یک نوآوری بسیار عالی و خوب به شمار می‌آید.یعنی برای به پایان رساندن مسابقه چندین راه وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها اگر پلیس نیز در تعقیبتان باشد آن را فریب بزنید و به طور کلّی Most Wanted 2 کمی جنبه Open World نیز پیدا کرده‌است که قطعا به ضرر بازی نمی‌باشد.هم‌چنین تصادفات نیز واقعی‌تر جلوه می‌دهند و روند بسیار سریع مسابقات باعث ایجاد برخورد‌هایی سنگین و البتّه ناگهانی بین ماشین‌ها می‌شود.

یکی از ویژگی‌هایی که به وضوح تر تریلر‌های به نمایش درآمده از این بازی قابل وصف است بهبود یافتن فیزیک بازی می‌باشد؛آسیب‌هایی که ماشین‌ها بعد از تصادفات می‌بینند دیگر مانند گذشته بی‌دقّت و مصنوعی نیستند و طرّاحی عالی دارند و قدرت تخریب پذیری بازی نیز بی‌نظیر است.

.

.

در Most Wanted 2 دیگر مانند The Run  شاهد یک داستان خطّی نخواهیم بود و تنها باید به مسابقات آرکیدی و سریع بازی بپردازیم که به نظر خیلی‌ها این عمر باعث پیش‌رفت بازی می‌شود و این که این جور بازی‌ها نیازی به داستان گیرا ندارند.

هم‌چنین در این بازی صداگزاری عالی به نظر می‌رسد.صدای گاز دادن ماشین‌هایی که بی‌پروا پا به رقابتی جنون آمیز گذتاشته‌اند وقتی با صدای آژیر هول‌ناک ماشین‌های پلیس و علاوه بر این‌ها موسیقی سریع و تند گیم‌پلی همراه می‌شود،نتیجه چیزیست که در یکی از تریلر‌های Most Wanted 2 دیدیم!

این تریلر واقعا همه طرفداران سری NFS را به وجد آورد.صداگزاری و موسیقی همیشه در بازی‌های سبک مسابقه‌ای ویژگی‌ خاصّی داشته‌است و اگر این قسمت از بازی به خوبی طرّاحی شود گیم‌پلی روند بسیار هیجان‌انگیز و بی‌نظیری به خود می‌گیرد که به نظر می‌رسد در Most Wanted 2 این اتّفاق بیفتد.

.

.

گرافیک بازی تا به این‌جا نمایش بسیار خیره‌ کننده‌ای داشته‌است.موتوری که با استفاده از آن این ابزی ساخته می‌شود موتور قدرت‌مند فراست‌بایت ۲ می‌باشد که به وضوح می‌توان در تصاویر منتشر شده از Most Wanted 2 توانایی‌های فنّی و گرافیکی این موتور را حس کرد.افکت‌های باران،باد،آتش و..همگیشان طرّاحی بسیار عالی و قابل قبولی دارند؛حدّاقل از تریلر‌های به نمیاش درآمده که این طور به نظر می‌رسد.درست است که برای نظر قطعی باید تا زمان عرضه بازی منتظر ماند امّا این گرافیکی که تر تصاویر بازی مشاهده می‌شود بسیار قوی و قابل ستایش است.تنها نکته‌ای که از لحاظ گرافیکی طرفداران را نگران کرده‌است افت فریم در صحنه‌های شلوغ و دیده شدن باگ در گیم‌پلی است،به هر حال با توجّه به باگ‌هایی که در بازی بتلفیلد ۳ دیده شد این نگرانی چندان هم بی مورد نیست.

امّا مسئولان استودیو کرایتیون در طی یک مصاحبه خاطر نشان کردند که گرافیک Most Wanted 2 همان چیزی است که همه طرفداران منتظر آن هستند و این جوری مشکلات فنّی در آن دیده نخواهد شد،امّا باز هم نمی‌شود به صحبت‌های این مسئولان اطمینان کامل کرد!

امّا جدا از این مسائل دیگر مشکلی در گرافیک بازی تا این‌جا دیده نشده‌است،حتّی می‌توان صحنه‌ آهسته موقعیّت‌های حسّاس مسابقه را از چندین زاویه با کیفیّت Full HD دید و در کل باید گفت گرافیک بازی تا به این‌جا نمایش خیره کننده‌ای داشته‌است.

هم‌چنین بر روی بخش چند نفره بازی نیز وقت زیادی گذاشته شده‌است پیش بینی می‌شود بخش چند نفره و آنلاین این بازی نیز حسّ بسیار خوبی به بازی‌کننده بدهد.

در آخر…

در آخر باید گفت به نظر می‌رسد یک NFS بسیار عالی و با گرافیکی فوق‌العاده در آبان ۹۱ انتظار مارا می‌کشد و باید دید که Most Wanted 2 آبروی رفته سری NFS را بر می‌گرداند یا …؟!

.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید