جولانگاه ستاره ها | تحلیل کنفرانس Sony در E3 2015

بی شک Sony یکی از ابر قدرت های صنعت گیم در جهان است. قشر بسیار عظیمی از بازیبازان در سرتاسر این کره خاکی، هوادار سونی هستند و همیشه کارها و پروژه های آن را دنبال می کنند. در E3 2015 سونی یک کنفرانس بسیار عالی را به نمایش گذاشت به نحوی که بسیاری معتقد بودند که سونی، بهترین کنفرانس در E3 2015 را ارائه کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و آنالیز این کنفرانس بپردازیم و ببینیم که سونی در E3 امسال تا چه حد موفق بوده است؟ با ما همراه باشید…

همانطور که در جریان هستید، در دنیای بازی های رایانه ای، E3 بزرگترین و مهمترین فرصت برای کمپانی های بزرگ است تا برتری خود را اثبات کنند. تمام شرکت های بزرگ در تلاش هستند تا نشان دهند که پیروزی از آن آنهاست. مطمئنا رقابت دلیل اصلی این مسئله است و بی شک این فستیوال برای دو رقیب همیشگی یعنی Sony و Microsoft بسیار حیاتی بود. در E3 امسال، هر دو کمپانی سعی بر این داشتند که بهترین نمایش را به جامعه گیمری تحویل دهند و پیروز میدان باشند. این روزها بحث درباره اینکه کدامیک بهتر بود باب شده است! در همین ابتدای کار لازم به ذکر است که در این مقاله به هیچ عنوان قصد بازگو کردن و پرداختن به این رقابت دیرینه را نداریم. هدف این است که جدال ها را کنار بگذاریم و کنفرانس Sony را با خودش مقایسه کنیم نه با بقیه. پس مطالبی که در ادامه خواهید خواند، فقط حول کنفرانس سونی خواهد چرخید و دامنه اش گسترده تر نخواهد شد. حال وقت آن است که کنفرانس سونی را تحلیل کنیم.

The Last Guardian | بازگشت غرورآفرین یک نگهبان…

The Last Guardian عنوانی بود که بحث های زیادی پیرامونش شکل گرفت. مدت بسیار زیادی بود که طرفداران انتظار حضور این عنوان را می کشیدند. اما هیچ خبری از این بازی نبود. موضوع به جایی رسیده بود که تمام چیزی که طرفدارن می خواستند یافتن پاسخ این سوال بود که آیا این عنوان یک روز خواهد آمد یا خیر؟ بالاخره سونی به انتظار کشیدن همگان پایان داد و این عنوان در E3 2015 نمایش داده شد.
نمایش این عنوان بسیار زیبا زیبا بود. نشان دادن این بازی در اول کنفرانس حرکت بسیار هوشمندانه و جالبی از سوی سونی بود که طرفداران در همان ابتدای کنفرانس به وجد آمده و کنفرانس از آن لحظه به بعد اتمسفر تازه ای به خود گرفت. بازی در سال 2016 برای PS4 خواهد آمد. نکته بسیار جالب در مورد نمایش The Last Guardian این است که بازی دقیقا مطابق با سبک همیشگی Team ico ساخته شده و طرفداران عناوین قدیمی نظیر Shadow of The Colossus مطمئنا این مسئله را درک کردند. این کار، سیاست جالب استودیو سازنده را نشان می دهد که با حفظ سبک و سیاق سابق، دست به ساخت عنوان تازه و فوق العاده ای زده است. بدون شک، نمایش عنوان The Last Guardian بی نظیر بود و قشر عظیمی از طرفداران و مخاطبان آن را ستایش، و نمایش آن از سوی سونی را تحسین کردند.

Horizon Zero Dawn | شروعی دوباره در افقی تازه…

پیش از آغاز E3، حرف ها و شایعات در این خصوص که Guerrilla Games (سازنده سری بازی های Killzone) قصد معرفی عنوان جدیدش را دارد بسیار زیاد بود. طبق این صحبت ها، عنوان جدیدی که این کمپانی قصد معرفی و نمایش آن را داشت، چیزی به غیر از Killzone بود. صحبت هایی هم شنیده شد که پروژه ساخت این بازی با اسم رمز Horizon جلو می رود.
تقریبا همه مطمئن بودیم که این کمپانی عنوان جدیدی را در کنفرانس سونی معرفی خواهد کرد و همین اتفاق هم افتاد. عنوان Horizon Zero Dawn معرفی شد. یک انحصاری دیگر برای PS4 که باز هم نمایش آن از سوی سونی آن هم در اوایل کنفرانس، کار هوشمندانه ای بود. بازی نمایش جذابی را نشان داد و داستان خلاقانه ای هم داشت. این عنوان توانست با اولین نمایش خود طرفداران زیادی بدست بیاورد و بحث های زیادی را پیرامون خود تشکیل دهد. بدون شک، نمایش این بازی در کنفرانس سونی، یک موفقیت برای این کمپانی به حساب می آید.

Hitman | بازگشت حماسی Agent 47

در کنفرانس سونی، بی مقدمه شاهد یک سورپرایز بزرگ بودیم. سورپرایزی که طرفداران سبک مخفی کاری مدت ها بود که برای دیدنش لحظه شماری می کردند. عنوان Hitman که با یک تریلر سینماتیک در کنفرانس سونی نمایش داده شد. هر چند تریلر پخش شده کوتاه بود و صرفا جهت معرفی این بازی به نمایش درآمد، اما پخش تریلری از عنوان بزرگی همچون Hitman آن هم برای اولین بار در کنفرانس سونی، یک امتیاز بزرگ برای کنفرانس به شمار می رود.

No Man’s Sky | عظمتی بی انتها…

این مورد هم از قبل تایید شده بود و انتظار دیدنش را داشتیم. نمایش این عنوان بسیار زیبا بود اما بخش اعظم نمایش، به رخ کشیدن عظمت بازی بود. از آنجایی که یکی از فاکتورهای اصلی این عنوان، وسعت آن است، در نتیجه باید به سازندگان حق بدهیم که بخشی از نمایش را صرف نشان دادن وسعت بازی بکنند. بازی وسعت خود را به رخ کشید و سونی نیز قدرت کنسولش در پردازش این وسعت را به همگان نشان داد. به این می گویند یک برد دو طرفه!

Dream | لمس خلاقیت!

دیگر همه ما با مدیا مولکول و عناوین خلاقانه اش آشنایی داریم. اما این استودیو، در جدید ترین عنوان خود مرز خلاقیت را جا به جا کرده است. Dream عنوانی بود که بازیباز در آن هیچ محدودیتی نداشت. بازی همانند یک تابلوی نقاشی بود که بازیباز تصورات خود را بر روی آن پیاده می کرد. به نظر تنها محدودیت این عنوان ذهن بازیباز است! حضور عناوینی این چنینی در لیست عناوین به نمایش درآمده توسط سونی، امتیازی بزرگ برای این کمپانی محسوب می شود چرا که سونی با این کارش همه سلایق را در بر می گیرد. اینگونه هیچ بازیبازی پس از دیدن کنفرانس نا امید از سالن خارج نمی شود.

Final Fantasy 7 Remake | سورپرایزی بزرگ برای هواداران

قشر عظیمی از بازیبازان، دیگر از Remake و Remastered خسته شده اند. دلیلش هم منطقی است. آن ها خواستار عناوین تازه هستند. اما همین Remake ها بعضی مواقع برگ برنده محسوب می شوند. یکی از اتفاقات بزرگی که در کنفرانس امسال سونی در E3 افتاد، خبر یک Remake از عنوان Final Fantasy 7 بود که جمعیت حاضر در سالن را تا حدی به وجد آورد که همهمه و سر و صدا، کل کنفرانس را در بر گرفته بود. طرفداران بسیار از شنیدن این خبر خوشحال شده بودند. این اتفاقات باری دیگر به ما یادآوری کرد که سونی به فکر طرفدارارنش است.

Project Morpheus | تجربه واقعیت در فضایی مجازی

این روزها سایت های اینترنتی پر شده از اخبار مربوط به واقعیت مجازی. مسئله ای که به تازگی در بین کمپانی های مطرح تکنولوژی باب شده و هر کدام در حال ساخت و توسعه وسیله ای برای تحقق این امر هستند. پیش از این میدانستیم که سونی برای واقعیت مجازی برنامه دارد و Project Morpheus و عناوین مربوط به آن در کنفرانس امسال حضور خواهند داشت.
مطمئنا در بین طرفداران سونی و PS4 قشر عظیمی یافت می شوند که به واقعیت مجازی هم اهمیت می دهند. در نتیجه حضور Morpheus برای سونی لازم بود و حالا این امر محقق شده است و طرفداران به خواسته خود رسیده اند.

COD Black Ops III | بدون شرح!!!

پس از برگزاری کنفرانس، بسیاری معتقد بودند که بزرگترین دستاورد سونی در بین تمام نمایش ها، COD Black Ops III بود و این عنوان باعث می شود که سونی پیروز E3 باشد. به شخصه با این مسئله مخالفم! درست است که Activision امسال سونی را انتخاب کرده و محتویات و امکانات زیادی برای نسخه PS4 بازی در راه خواهد بود؛ اما در طول کنفرانس به قدری عناوین شاهکار و طلایی مشاهده شد که هیچوقت نمیتوانیم بگوییم عامل موفقیت کنفرانس COD بود و بس! اما این صحبت ها باعث نمی شود که حضور COD در کنفرانس، برگ برنده ای برای سونی به شمار نیاید. طرفداران این عنوان بسیار زیاد هستند و سونی توانست با این نمایش، نظر طرفداران را به خود جلب کند.

Uncharted 4 | ضربه نهایی!

از ابتدای کنفرانس سونی، عناوین طلایی بسیاری را شاهد بودیم. اما نمایش Uncharted 4 همانند یک ضربه نهایی بود که کار را تمام کرد و کنفرانس به زیباترین شکل ممکن به پایان رسید. بی شک اکثر بازیبازانی که کنفرانس سونی را به تماشا نشستند، از ابتدای کنفرانس منتظر نمایش Uncharted 4 بودند.
نمایش بازی بی نظیر بود و چیزی کم نداشت. سونی با این نمایش، قدرت یکی از بزرگان انحصاری های خود را به رخ همگان کشید و این کار را به زیبا ترین شکل ممکن انجام داد. نکات بسیاری در نمایش این عنوان استخراج شد. از Easter Egg گرفته تا نکات گرافیکی و فیزیک بازی. این نمایش تمام طرفداران را راضی کرد و امید تمام حضار به این عنوان دو چندان شد.

سخن پایانی | The Greatness Awaits

اگر نکات مثبت و منفی کنفرانس سونی را در یک ترازو قرار دهیم، مطمئنا نکات مثبت سنگینی خیلی بیشتری دارد به حدی که نکات منفی چندان به چشم نمی آیند. سونی امسال یک کنفرانس عالی را ارائه کرد و طرفداران این شرکت (صرف نظر از هر سبک و سلیقه ای که داشتند) پس از دیدن کنفرانس راضی بودند. سونی با نمایش های خود چند جانبه برخورد کرد و تمام سلایق را پوشش داد. این کار هوشمندانه ای بود که از دست همه بر نمی آمد! سونی در E3 2015، بسیار قوی حضور پیدا کرد و سورپرایزهای بسیاری را نشان داد و همین مسائل، کنفرانس سونی را جذاب و صد البته موفق ساخت.

 

کنفرانس سونی

دانلود با کیفیت HD 720p

دانلود با کیفیت 480p

دانلود با کیفیت 360p

دانلود زیرنویس فارسی

مترجم: مهدی طباطبایی

12345678910(24 رای, میانگین آرا 9٫54 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • For HONOR گفت:

  ممنون اقای شفایی
  تحلیل کنفرانس باید این تیپی باشه (تحلیل تک به تک بازیها) نه اونطور که اقای جعفریان نوشتند
  والا ماکه چیزی از تحلیل کنفرانس بتسدا نفهمیدیم
  _________________
  کنفرانس هم پر بود از سورپرایز هایی که با دیدن هر کدومشون کف و خون قاطی کردم
  بعد از مدت ها دیدن یار ( د لست گاردین) – افق که خودش دنیای بزرگی برای زندگیه – و در آخر یه گیم پلی خارق العاده از ماجراجویی نیتن

  37Thumb up 19Thumb down
  • Kenji گفت:

   تحلیل کنفرانس بتسدا از زیبا ترین پست های مربوط به e3 بود و نوشته ی ایشون هم با روان و فلسفه ی اصلی بتسدا و روش هایی که در طول کنفرانس پیش گرفتن، کاملا همخوانی داشت!

   22Thumb up 11Thumb down
   • For HONOR گفت:

    اسم این تحلیل کنفرانس نیست!!
    من اسمش رو ‘ تحلیل روند انتشار بازیهای بتسدا و نقدی بر اوضاع یوبیسافت’ میذارم Wink
    سبک نگارش اینطور مقاله ها به همین شکلی هست که اقای شفایی نوشتند…
    ————–
    برای مثال:
    “” یوبی‌سافت اگر در ساخت UNITY به مشکل برخورد و آن همه ضرر و توهین نصیبش شد فقط بر گردن این تصمیم احمقانه‌اش بود که توجه نکرد به آن چه بازیباز از او می‌خواهد، فراموش کرد مردم چرا ASSASSINS CREED بازی می‌کنند و یادش رفت که آن‌ها از این عنوان چه چیزی را طلب می‌کنند. فکر کرد چون هر سال یک AC داده و همیشه محبوب بوده و فروخته کافیست یک تاریخ باحال و جذاب را انتخاب کند، با گرافیک نسل‌هشتمی آن را بسازد، گیم‌پلی و اسلحه ها را پیشرفت دهد و چه می‌دانم تریلرهای با گرافیک سینماتیک شاهکار بسازد! اما این آن چیزهایی نبود که ما را به AC 2 جذب کرد. گیم‌پلی روانش بود، داستان جذاب و تازه‌اش بود، ناب بودنش بود، شخصیت پردازی عمیق و خاصی بود که شخصیت‌های اصلی و فرعی داشتند. یوبی‌سافت مخاطب را جدی نگرفت. مشکلش این بود که فکر می‌کرد می‌فهمد، در حالی که نمی‌فهمید مخاطب خیلی‌خوب بازی را می‌فهمد و آن را درک می‌کند “”
    ==========
    این قسمتی از تحلیل کنفرانس بتسدا است!!
    عجیب است ولی واقعی..!

    20Thumb up 9Thumb down
    • محمد حسین جعفریان گفت:

     ForHONOR عزیز از نظرت سپاسگزارم.
     اصلا نیازی به دعوا و این که کی بهتره و کی بدتر نیست. مقاله‌ی آقا شایان در نوع خودش عالی… تعریف از خود نباشه برای من هم در سبک خودش عالی بود. شاید من و ایشون(که دوست گل خود بنده هم هستن) در دیدگاهمون نسبت به تحلیل یک کنفرانس متفاوت باشیم.
     موفق و پاینده باشید Yes

     9Thumb up 8Thumb down
   • mehrdad78 گفت:

    سوني بهترين كنفرانس رو داشت
    هورايزن خيلي بازي باحالي
    كالاف كه جاي بحث نداره ولي به نظرم ديگه داره از فرم اصليش خارج ميشه و تخيلي
    آنچارتد هم كه اصن نگيد دهان ادم باز ميمونه انقد كه اين بازي عاليه

    19Thumb up 10Thumb down
 • masoud of iran گفت:

  کنفرانس سونی خوب بود فقط یک سوال راکستار داخل E3 بازی معرفی کرد؟

  10Thumb up 16Thumb down
 • ali as گفت:

  مرسی از زحماتی که کشیدین وبابت زیر نویس فارسی من با اینکه فن هیچ کنسولی نیستم ولی از اینکه PS4خریدم راضی هستم امیدوارم سونی 2016 حسابی کمبود انحصاری 2015 جبران کنه وامیدوارم که هر دو کنسول فروش خیلی زیاد داشته باشن نزدیک به هم که رقابت احساس کنن وازترس شکست بازیها بهتری بزنن وما طرفدارها لذتشو ببریم

  21Thumb up 2Thumb down
 • Taregh گفت:

  سوني تو اين كنفرانس تركوند يوبي سافت هم بد نبود. ( بچه ها قبول ندارين كه كاف اف ديوتي خيلي داره تخيلي ميشه هر كي قبول داره لايك كنه )

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 95Thumb up 20Thumb down
 • KOROUSH گفت:

  کنفرانسی بود خوب نه عالی

  17Thumb up 25Thumb down
 • ubisoft motereal گفت:

  اون 30 ثانیه باگو فراموش کردین که مجبور شدن دوباره بازی رو از اول شروع کنن

  22Thumb up 94Thumb down
 • eljugador گفت:

  نتونستم به هیلوی عزیزم وفادار باشم چون آنچارتد 4 دلمو برد
  امروز ps4 رو گرفتم
  همینجوری هم گوشه اتاق تو جعبس فعلا تا یه تی وی بگیرم فکر نمیکردم از سامسونگ چهار سال پیش پشتیبانی نکنه
  خیلیم وقت ندارم راستش خدا کنه زودی از جعبه در بیاد!

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 51Thumb up 8Thumb down
  • teimor گفت:

   عزیز میشه بپرسم تلویزیون شما سری چنده؟

   8Thumb up 0Thumb down
  • AC.Syndicate گفت:

   چرا وقت نداری عزیز؟؟؟؟؟؟
   تی وی که میخواهی بگیری چند اینچ چه برندی هست؟؟؟؟
   من هم میخوام بگیرم

   8Thumb up 0Thumb down
   • eljugador گفت:

    آخه بنده ارشد رو هم تموم کردم و باید برم دنبال کار
    مگر شبا وقتی پیدا بشه
    Last of us رو روی تی وی 32 سامسونگ بازی کردم
    انصافا تا اینجاش تحفه ایم نیست به نظرم، امیدوارم آنچارتد خیلی بهتر باشه
    هوش مصنوعی کلیکر ها و رانر ها که خندس
    پلیسا هم بدتر
    میبینن الی و تس رو و کاریشون ندارن
    امیدوارم هیلو 5 خیلی عالی نباشه وگرنه بدجور پشیمون میشم Neutral
    احتمالا تی وی سامسونگ یا سونی بگیرم اینچشم همون حدود 32 آخه تی وی خودم نیست اونی که باهاش بازی کردم امروز

    3Thumb up 3Thumb down
    • AC.Syndicate گفت:

     دمت گرم شرایطمون یکی هست منتهی من پشت کنکور ارشدم

     1Thumb up 0Thumb down
    • Shahab.ps4 gamer گفت:

     خواهشا نگید شاهکار دنیای گیم و یک بازيه فوق احساسی بازيه خوبی نیست بهتره بگید که فوق العاده تو بازی بد سلیقه هستید Wink

     2Thumb up 1Thumb down
     • eljugador گفت:

      با پیشرویم تو بازی شرایط یکم بهتر شده
      ولی واقعا بازیهای زیادی یادمه که از این به مراتب بیشتر بهم چسبید
      بعد داستانی بازی قشنگه ولی بهترین نیست
      شاید هم من بد سلیقم به قول شما
      در کل بازی خوبیه دارم لذت میبرم ولی شاهکار نمیدونمش
      احتمالا زیاد برام هایپ شده بود
      تخریب پذیری خیلی کمتر از حد انتظارمه
      گاها باگ های فرو رفتن اجسام وجود داره
      هوش مصنوعی الی و کلا همراها ضعیفه و مدام میان جلوی دست و پا
      هوش مصنوعی دشمنا به مراتب بدتره
      همه چی گرافیک و داستان نیست
      گیم پلی حرف اوله تو گیم

      ضمنا صرفا از لحاظ بحث احساسی Enslaved و Halo: Reach و… زیبا تر بودن

      1Thumb up 1Thumb down
 • ali 57 گفت:

  خوب کنفرانس سونی هم اومد کنفرانس عالیی بود اول که لست گاردین رو با تاریخش دوباره معرفی کردن بعد هورایزن که فک منو انداخت سورپرایز عالیی بود هیتمن جدید که کلا عالی بود نمایش بازسازی فاینال فانتزی 7 که منو خیلی هایپ کرد نمایش معرکه ی بتلفرانت عالی بود از اون طرف دریم که به نظر من بهترین سورپرایز بود نمایش no man sky هم زیبا بود ولی من علاقه ای بش ندارم متاسفانه نمایش بلک 3 ضعیف بود البته به طرفداران بازی توهین نشه ولی بهترین نمایش e3 به نظر بنده آنچارتد 4 و بعد آن دووم جدید آقا آنچارتد 4 معرکه بود فیزیک عالی تخریب پذیری عالی گرافیک شاهکار و بهترین بخشش ماشین سواری بود که خیلی هیجان داشت و همینطور تیکه هایی که سالی و نیتن به هم مینداختند کلا کاری کرد که هیچ نمایشی نکرد من عنوان بهترین کنفرانس رو مشترک به سونی و مایکرو میدم چون جفتشون منو راضی کردن و بعد اون بتسدا و بعد ea و بعد نیتندو و بعد یوبی و بعد اسکؤر اگه درست نوشته باشم و بعد ای ام دی کلا e3 پر باری بود

  24Thumb up 4Thumb down
 • حصین گفت:

  بازگشت غرورآفرین یک نگهبان… In Love Yes
  ممنون بسی لذت بردیم Yes

  11Thumb up 9Thumb down
 • xlife گفت:

  هم تیتر مطلب هم عناوین و هم سبک چیدمان بررسی کنفرانس واقعا جذاب بود اقا تبریک به طرفداران سونی تبریک به تو تبریک به شما تبریک به خودم تبریک به همه

  9Thumb up 4Thumb down
 • hossein619 گفت:

  بهترین کنفرانس E3

  15Thumb up 11Thumb down
 • Kenji گفت:

  درود بر شما!
  با تمام احترامی که برای شما، آقای شفایی عزیز قائلم، به هیچ عنوان‌اسم این پست رو نمیتونیم «تحلیل» بزاریم. هیچ گونه تحلیل و یا نقدی در نوشته ی شما نبود و فقط به یک خلاصه نویسی و نت برداری از کنفرانس سونی اکتفا کردین که من به شخصه، انتظار بیش تری از یک تحلیل داشتم. شما صرفا فقط به کلیات اشاره کردین و هیچ اشاره ای به اصول یک تحلیل جزئی مأبانه نکردین! باز هم میگم که با کمال احترام، قلم بسیار زیبایی دارین و بنده هیچ گونه قصد بی احترامی نسبت به شما ندارم…!

  27Thumb up 9Thumb down
 • teimor گفت:

  واقعا نمایش انچارتد هوش از سر همه برد.واقعا صداگزاری و گرافیک حرفی برای گفتن نذاشت. من هنوز تو کف تخریب پذیریشم Sarcasm زنده باد ناتی داگ و سونی.

  21Thumb up 4Thumb down
 • man of war1 گفت:

  تنها نقطه ضعف این کنفرانس bo3 بود که اصلا خوب عمل نکرد No No No

  3Thumb up 13Thumb down
 • GREAT PC گفت:

  سلام. این آقای مهدی طباطبایی زیر نظر مدیر سایت کار زیر نویس ها رو انجام میده؟؟؟؟الان اگه کسی در کامنتش یک ف.ح.ش ناجور بده فورا بن میشه اگه قصد از بن شدن حفظ ادب و نزاکت باشه که نیست پس چرا تو زیر نویس هاتون از کلماتی مثل ((دیگه نمی تونم بگم دو تا بچه میبینه یاد میگیره))استفاده می کنید؟؟؟ آقای عرفان استادی شما که انقدر از احترام وادب صحبت می کنی اول باید کار های خودتو کنترل کنی! مگه این که سایت شما بی صاحب.تا حالا شونصد بار گفتیم او (گزارش تخلف ) یه مقدار بکش اونوتر تا حالا گوش نکردین. فقط اخبار گفتن که نیست عزیز من!!! لطفا رسیدگی کن!
  با کمال تشکر از مدیر عزیز سایت که در خدمت گیمر های عزیز هستید!!!

  12Thumb up 7Thumb down
  • عرفان استادی گفت:

   سلام. دوست عزیز زیرنویس رو تنها یک نفر انجام میده و بنده همون اول هم گفتم که دیگه در کار زیرنویس حتی مسئول هم نیستم! و متاسفانه ما قادر نیستیم خط به خط اون رو بررسی کنیم تا از نظر ادبی و زبانی مشکلی نداشته باشه. فعلا برای بازبینی حذف شده و ما اگر مشکلی درش دیدیم حتما اصلاحات لازم رو انجام میدیم
   با تشکر

   5Thumb up 0Thumb down
  • teimor گفت:

   من برعکس شما فکر میکنم زیرنویس خیلی باحال بود یه مقدار جنبه فان گرفته بود و فقط ترجمه خالی نبود

   5Thumb up 2Thumb down
 • mortezaall(mutd) گفت:

  عالی
  ممنون بابت مطلب

  3Thumb up 0Thumb down
 • last fighter گفت:

  خوب بریم که شروع کنیم ببینیم داستان چی بود. اولش داستان در مورد یک بازی بحث کردند که زجر اورترین تاریخ انتشار رو داشت.اخربن نگهبان که اگه همه چی خوب پیش بره احساس ترین بازی سال میشه. داستان همین جور میره میره تا بعدش رییس سرگرمی سونی تشکر ویژه میکنه از کارگردان بازی که نشون میده اقا ما با هم در حال حاضر مشکلی ندایم. 2 دقیقه بعدش horizon رو رومیکنن که من قیافم شده بود ابن Shock Shock وقتی گیم پلی و گرافیک رو دیدم. اخرش هم که دیگه نگو عزیز سونی رو پخش کردن و دل ما رو بردن البته باز قیافم این جوری شد Shock وقتی دیدم نیتن تکون نخورد.در کل بی شوخی عرض میکنم همش غافلگیری بود با ریشتر های(واحد اندازه گیری زلزله) مختلف. منتقدها هم استقبال کردن و ما نیز کیف بردیم مثل همه شما. Yes Yes Yes Yes Yes

  13Thumb up 3Thumb down
 • bashirbat گفت:

  نمایش آنچارتد بسیار عالی بود.هورایزن هم دلمو برد.
  ولی من منتظر یه نمایشی از بازی جدید کوانتیک دریم بودم.
  ولی بازم عالی بود.

  9Thumb up 2Thumb down
 • Mohammad.Hl گفت:

  واقعا کنفرانس عالی ای داشت از یه طرف last guardian از یه طرف horizon واقعا خوب بود Yes

  27Thumb up 0Thumb down
 • AC.Syndicate گفت:

  سونی، بهترین کنفرانس در E3 2015 را ارائه کرده است.
  ولی اگر تو همین E3 سری جدید ps4 معرفی میشد خیلی خوب میشد دیگه تیر خلاصی بر رقبا میزد.
  البته مایکروسافت هم عملکرد عالی داشت.
  به هر دو تبریک میگم آروزی موفقیت این دو کمپانی و صد البته رضایت خاطر ما گیمرهای عزیز Yes

  7Thumb up 2Thumb down
 • SEVEN MAN گفت:

  جونم سونی که با روح و روان ادم بازی میکنه.مثل همیشه پیروزی میدان=سونی.با تیتر هم خیلی حال کردم

  11Thumb up 7Thumb down
 • last fighter گفت:

  مراسمی که سونی برگزار کرد یک amazing game show بزرگ بود. و نقش beast رو در این مراسم یوشیدا بازی میکرد. چون به عنوان یک پل ارتباطی برای معرفی دو ابر بازی قرار گرفت. خودش میخندید ولی میدونست داره تو دل تماشاگران طوفان درست میکنه.

  5Thumb up 3Thumb down
 • .:One Direction:. گفت:

  بچه ها راستی اون اهنگی که اول کنفرانس سونی میزنه اسمش چیه و از کیه؟

  2Thumb up 1Thumb down
 • .:One Direction:. گفت:

  اگه کسی می دونه لطفا بگه

  2Thumb up 0Thumb down
 • fifa16 گفت:

  قشنگ از تیترت معلومه فن SONY هستی. البته قبول دارم بازیا خیلی قشنگی هستن ولی تو کنفرانس های شرکتای دیگه هم بازیای خوب زیاد بود

  5Thumb up 11Thumb down
 • yashar1381 گفت:

  سلام ببخشيد اين سوال من ربطي به اين پست نداره من ميخوام يه تى وى بخرم تقريبا 32 اينچ يا يه ذره بالا تر ميخوام بدونم چه ماركى خوبه و ميخوام بازى رو به بهترين شكل نمايش بده كلا چه مدلى باشه ال سى دى ، ال اى دى و….البته نميخوام قيمتشم خيلى باشه پس اگه كسى اطلاعك داره بگه و قيمتشم بگيد ممنون ميشم

  4Thumb up 1Thumb down
 • kenji گفت:

  یک مسئله شدیدا اذیتم میکنه اونم اینه که :
  هر ساله ناوتی داگ انتظارات رو از خودش و انحصاری های سونی به شدت بالا میبره و این امر به تبدیل بازی های ناب به یک امر معمول سرانجام میبخشه

  2Thumb up 1Thumb down
 • Ally.Kh گفت:

  خیلی ممنون بابت تحلیل
  سونی واقعا تو زمینه ی گیم قویه
  کنفرانس خیلی قوی ای بود مثل بقیه ی کنفرانس های سونی
  ولی به شخصه کلا با پدیده ی انحصاری از بیخ و بن مخالفم
  خیلی ناعادلانس Side Frown
  هرچقدر هم بگی کمپانی مقابل باید انحصاریای قوی بده ولی بازم ممکنه یه انحصاری تو کمپانیِ مخالفِ پلتفرمِ تو باشه که تو عاشقش باشی ولی بخاطر انحصاری بودن نتونی بازیش کنی Thinking

  1Thumb up 0Thumb down
 • yashar1381 گفت:

  من میخوام یه تى وى بخرم تقریبا ۳۲ اینچ یا یه ذره بالا تر میخوام بدونم چه مارکى خوبه و میخوام بازى رو به بهترین شکل نمایش بده کلا چه مدلى باشه ال سى دى ، ال اى دى و….البته نمیخوام قیمتشم خیلى باشه پس اگه کسى اطلاعک داره بگه و قیمتشم بگید ممنون میشم؟ ببخشيد كسى اطلاع نداره

  1Thumb up 2Thumb down
 • warlock گفت:

  نظرم رو ثبت نمیکنید به خودتون مربوطه،همینکه تونستم حقیقتی چه بسا تلخ رو بهتون یاداوری کنم کافیه،همینکه میبینم نظرم رو پاک میکنید میفهم که چقدر مونده شماها حداقل به بلوغ سنی برسید که هرکی نظرش رو بتونه بیان کنه،حداقل تو این خراب شده.

  3Thumb up 2Thumb down
 • uncharted 4 ps4 گفت:

  کنفرانسش عالی بود مخصوصا نمایش آنچارتد خیلی حال کردم

  2Thumb up 0Thumb down
 • saeed8492 گفت:

  دوستان میشه بگید منطق شما برای لایک و دیسلایک چیه؟؟؟؟؟
  تو همین صفحه دونفر پشت سرهم گفتن کنفرانس سونی خیلی خوب بود
  اولی کلی دیسلایک گرفته دومی کلی لایک
  از رو قیافه لایک میزنید؟؟؟؟؟؟

  4Thumb up 2Thumb down
 • Rahman گفت:

  به جرعت میتونم بگم بهترین کنفرانسی بود که سونی تا الان نشون داد

  3Thumb up 0Thumb down
 • AC.Syndicate گفت:

  تا این موقع شب کنفرانس سونی با زیرنویسش دوباره دیدم الان میفهمم سونی E3 ترکوند با کلی سوپرایزهای ناب اگر کسی واقعا میخواد اوج لذت از گیم ببره حتما سونی انتخاب خوبی براش هست.

  1Thumb up 0Thumb down
 • last of us گفت:

  نمایش فوق العاده بود
  حتی بهتر از انچه فکر میکردم

  1Thumb up 0Thumb down
 • Armin Adamak گفت:

  یه فکری به حال پست قبلی بکنین . دزدی ؟ پولو ریختیم هیچی به هیچی

  2Thumb up 0Thumb down
 • FarhadPs گفت:

  عالي بود
  بهترين كنسول بازي بايدم بهترين كنفرانس رو داشته باشه

  1Thumb up 0Thumb down
 • aghulampor گفت:

  دمش گرم PS4.امسال با انحصاری هاش ترکوند.به PS4 بازا تبریک میگم

  4Thumb up 0Thumb down