بازی ستاره شگفت انگیز منتشر شد

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۰

«ستاره دریایی شگفت انگیز» یک بازی مستقل در سبک اکشن مبارزه‌ای فانتزی است که برای سه پلتفورم وب، اندروید و آیفون ساخته و پرداخته شده است. تیم تولید کننده متشکل از سه نفر است که امور برنامه نویسی و گرافیک و طراحی و موسیقی را انجام داده اند. بازی دارای گیمپلی مبتکرانه و گرافیک دو بعدی فانتزی و زاویه دوربین بالا به پایین است. این پروژه در سال 93 به عنوان بهترین بازی سال از جشنواره بازیسازان مستقل ایران انتخاب شده است.

 

 

 

– خلاصه داستان:

ستاره دریایی شگفت انگیز با تماشای ستاره‌های درخشانِ آسمان شیفته آن‌ها شده و تصمیم می‌گیرد به یک ستاره واقعی تبدیل شود! بنابراین سفر خود را به سمت مقر پرتاب شاتل آغاز می‌کند تا همراه آن به فضا سفر کند! اما اصولا خرچنگ‌های اقیانوس موجوداتی نیستند که با دیدن یک ستاره دریاییِ چرب و نرم به سادگی از کنارش بگذرند!! ستاره دریایی که برای رسیدن به هدف خود کاملا مصمم است با خرچنگ‌ها تا پای جان می‌جنگد. در راه با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو می‌شود. و‌این سفر سخت و دراز، ستاره دریایی را به یک جنگجوی زبده تبدیل می‌کند…

 

 

– طراحی هنری:

طراحی هنری‌این بازی در سبک فانتزی و با هدف جذب هر چه بیشتر اغشار و سنین مختلف تولید شده است. تکنیک پیاده سازی آن -vector art- است.بازی دارای یک شخصیت اصلی است که در فراز و نشیب داستان ظاهرش دچار تغییرات قابل توجه می‌شود؛ «ستاره ناخدا» و «ستاره روبات» دو پوشش جدید برای شخصیت اصلی است. 20 کاراکتر دشمن مختلف برای این اثر طراحی و پویا نمایی شده است. طراحی منوی ماجراجویانه و یوآی کاربرپسند نیز یکی دیگر از بخش‌های چالش برانگیز هنری بوده است. همچنین در بخش روایت داستان بازی از تکنیک کمیک استریپ استفاده شده است.

 

 

– صداگذاری و موسیقی:

صداگذاری و تولید موسیقی همزمان با روند تولید شروع شد تا بتوان در مراحل مختلف تست و بازبینی کیفیت آنرا مورد ارزیابی قرار داد. برای صداگذاری از منابع صوتی آنلاین، که آثار بدون حق نشر را منتشر می‌کنند، استفاده شد و تولید موسیقی دیجیتال توسط آهنگساز متبهر انجام پذیرفت.

 

 

– برنامه نویسی:

برنامه نویسی بخش عمده پروژه ستاره دریایی شگفت انگیز بود. در تولید این بازی از موتوری که رابط کاربری داشته باشد استفاده نشده است و تمام جزئیات آن به صورت کُد خالص (pure code) پیاده سازی شده است. پلتفورم Air 4 بهترین گزینه برای تولید بازی با زبان اکشن اسکریپت 3 است؛ این پلتفورم قابلیت تولید خروجی برای کامپیوترهای خانگی، اندروید و آیفون را دارا است. همچنین کتابخانه استارلینگ (starling) که در حال حاضر قویترین پلتفورم تولید بازی‌های دو بعدی با زبان اکشن اسکریپت می‌باشد انتخاب خوبی برای توسعه بازی بود.

 

 

– طراحی بازی:

ایده پردازی و طراحی پروژه‌ای که بتواند هم در کامپیوتر هم در موبایل و تبلت بدرخشد فی نفسه کار دشواری است! از چالش‌های مهم طراحی بازی، آموزش‌های تعاملی میان بازی بود تا بازیکن به سادگی روند بازی را فراگیرد. همچنین مانند تمام بازی‌های اکشن مبارزه‌ای بالانس دشمن‌ها و قابلیت های بازیکن کار پیچیده ای بود. از همه اینها که بگذریم ایجاد تنوع به صورتی که بازیکن را برای مدت قابل قبولی پای بازی بنشانیم از چالش‌های کار بود. این بازی در مجموع حدود 3 ساعت گیمپلی دارد.

 

 

 

دانلود بازی از کافه بازار

———————————————————————————————————————

https://cafebazaar.ir/app/air.com.ygd.superseastarfree

———————————————————————————————————————

 

تریلر با کیفیت

———————————————————————————————————————

http://www.mediafire.com/download/jjxo9afw7p0poqg/SuperSeaStar_HD.mp4

———————————————————————————————————————

 

 

تریلر معمولی

———————————————————————————————————————

http://www.aparat.com/v/Dk2Ry

———————————————————————————————————————

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید