رازهای پنهان در سری جدید بازی Assassin’s Creed

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹

در طی چند روز گذشته Ubisoft، در وبسایت رسمی بازی Assassin’s Creed و حتی در صفحه رسمی این بازی در شبکه های اجتماعی، تصویر(تیزر) تبلیغاتی جدیدی از این عنوان، منتشر ساخته است که اگر نگاهی دقیق تر به این تصویر بیاندازیم، رازهای پنهان زیادی در آن وجود دارد که اطلاعات زیادی از بازی به ما می دهد. با جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

این تصاویر شامل چند تصویر از یک پنجه بوکس با رزولوشن های متفاوت می شود؛ در یکی از تصاویر با رزولوشن پایین تر بر روی زمینه های چوبی تصویر و حتی دسته چوبی این پنجه بوکس، متون حکاکی شده ای را مشاهده می کنید؛ هر کدام از آن ها حاوی پیام هایی است که به ترتیب آن ها را با هم مرور می کنیم.

اول از همه، اگر به دسته چوبی پنجه بوکس نگاه کنید متن حکاکی شده ای با عنوان  ” strength through loyalty ” مشاهده می شود که ترجمه ای از عبارت لاتین مشهور ” fortius quo fidelius ” به معنای ” قدرت از طریق وفاداری ” می باشد.

عبارت دوم و سوم که بر روی زمینه چوبی تصویر، حکاکی شده؛ عبارت “God save the Queen” به معنای ” خدا ملکه را نجات دهد ” را مشاهده می کنیم و البته نوشته بعدی، کلمه  ” rooks ” هست که اگر کمی در گوگل تحقیق کنید؛ متوجه خواهید شد که ” rooks ” نوعی پرنده شبیه کلاغ هست (نوعی کلاغ)  که در بریتانیا زیست دارد که هردوی این عبارت ها نشان از وقوع اتفاقات بازی در کشور بریتانیا دارد.

در نهایت به عبارت چهارم می رسیم؛ اگر رمان ” The Cricket on the Hearth ” اثر چارلز دیکنز را خوانده باشید؛ حتما جمله معروف ” We forge the chains we wear in life ” را به یاد دارید. اگر این جمله را به فارسی برگردانیم عبارت ” ما زنجیرهایی می سازیم که در زندگی به دست و پای خود می بندیم ” بدست می آید که اشاره ای دارد به دوره ویکتوریایی بریتانیا در بازی Assassin’s Creed.

اما بیایید نگاهی دقیق تر به تصویر بیاندازیم؛ اگر عکسی را که رزولوشن بالاتری دارد را مشاهده نمایید؛ متوجه علامت های خاصی بر روی پنجه بوکس می شوید که به خودی خود، اطلاعات بالا را تایید می کند اما بگذارید بار دیگر این علامت ها را هم با هم مرور کنیم.

اول از همه در قسمت فوقانی پنجه بوکس، علامت رسمی Assassin’s Creed (فرقه قاتلان) را مشاده می کنیم که به راحتی قابل تشخیص است؛ اما علاوه بر آن علامت های دیگری نیز به چشم می خورد که شامل دنده چرخ، ارابه، تاج و لوکوموتیو(قطار) می باشد. اگر همه این ها را در کنار هم بگذاریم اطلاعاتی که در قسمت بالا راجع به آن کامل توضیح داده ایم تایید می شود.

 

غیر از این اطلاعاتی که در مورد آن توضیح داده شد؛ در صفحه رسمی بازی در شبکه های اجتماعی چند پیام مشکوک به چشم می خورد. در نگاه اول، با ترجمه این پیام ها متوجه می شویم که Ubisoft خبر از یک رویداد بزرگ مثل ” Assassin’s Creed:Online ” می دهد و کاربران را به آن دعوت می کند؛ اما اگر دقیق تر به آن نگاه کنیم؛ تکرار همان اطلاعاتی است که در قسمت بالا توضح داده شد؛ اما مرور دوباره آن ها خالی از لطف نیست.

به جملاتی که آن ها را پر رنگ کرده ایم دقت کنید؛ عبارت ” Race over (مسابقه دهید) ” به ارابه، عبارت ” Don’t be late (دیر نکنید)” به لوکوموتیو و عبارت ” Who wears the crown(چه کسی تاج را بر سر می گذارد) ” به تاج و البته به اوضاع کشور انگستان در زمان ملکه ویکتوریا، اشاره می کنند

البته هنوز نمی توان  از چیزی مطمئن بود؛ اما بسیار جالب است که این علائم و نشانه هایی که ما از آن صحبت کرده ایم؛ در داستان بازی به نوعی دخیل باشند. تا کنفرانس خبری رسمی این بازی زمان کمی باقی مانده و تا آن موقع باید صبر کنیم .

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست ؟ آیا باز هم سری جدید Assassins Creed، داستانی با مضمون اتفاقات و انقلاب های سیاسی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید