DirectX 12 کار بیشتری از کارت گرافیک‌های پیش فرض میکشد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۷

مایکروسافت اخیرا اطلاعات جدیدی راجع به قابلیت نوین DirectX 12 منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات، دایرکت اکس ۱۲ از شیوه‌ی جدیدی برای بهبود بخشیدن عملکرد در بازیها استفاده میکند. با وبسایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

این قابلیت که وفق دهنده چند جانبه «Multiadapter» نام دارد، همزمان با کار کشیدن از کارت های اختصاصی و جدای مادربورد، از کارتهای پیش فرض و آنبورد هم به همان خوبی قدرت میگیرد.

Andrew Yeung، کارمند مایکروسافت در وبلاگ این شرکت توضیح میدهد:

تا پیش از ویندوز ۱۰ و دایرکت ایکس ۱۲، در واقع تمام پتانسیل عملکرد کارت گرافیک های دوم بی استفاده میماند. ولی حالا توسعه دهندگان نرم افزاری قادر هستند تا از هرچند کارت گرافیک که میخواهند به طور همزمان استفاده کنند.

وی مزیت این روش را با مثالی بیان میکند:

بازیها از پیش پردازی کارت اختصاصی برای پردازش جلوه های بصری بازی و تاثیر گذار کردن آن استفاده میکنند. حال کارت های اختصاصی رو فریم در حال پردازش کار میکند و کارت دوم روی فریم بعدی که باعث برداشته شدن فشار از روی کارت اول و بالاتر رفتن نرخ فریم خواهد شد.

این خبر درست مدتی بعد از اعلان مایکروسافت مبنی بر امکان ترکیب کارت هایی از کمپانی های مختلف به عنوان مثال AMD و Nvidia منتشر شد. حال با انتشار این خبر کمی ابهام در موضوع قبلی ایجاد میشود. آیا منظور مایکروسافت این بوده که میتوانیم یک کارت اختصاصی را با کارت آنبورد ترکیب کنیم؟

نظر شما چیست آیا این قابلیت باعث بهبود عملکرد خواهد شد؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید