گیفت کارت
گیفت کارت

7 کمیک بوک Marvel که دوست داریم Telltale به سراغشان برود!

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸

اینطور که پیداست Marvel قرار است با تیم Telltale همکاری هایی داشته باشد. پس باید چند پروژه دیگر را به 10 ها عنوانی که خانه سبک “اشاره و کلیک” به طور همزمان کار می کند، اضافه کنیم. با این حال من نمیتونم به شخصه به هیچ یک از عناوین این استودیو شک کنم چون هر کدام از آن ها هیجانی را برای طرافدران به ارمغان می آورند.

خیلی وقت است که ارتباط بین دنیای Marvel و سینما  روز به روز محکم تر می شود تا جایی که تا سال 2017 سه فیلم قهرمانی برای  عرضه برنامه ریزی شده است. اگر استودیو Telltale بخواهد پا را فراتر از سینما بگذارد و به سمت کامیک هایی برود که هم اکنون می خوانیم، قضیه چطور می شود؟ ما در اینجا هفت کامیک را بر اساس حدسمان انتخاب کردیم که شاید تل تیل آن ها را انتخاب کند.

Hawkeye

Hawkeye

Clint Barton در فیلم Avengers یک شخص کسل کننده به نظر میاد. این دقیقا هدف Matt Fraction از خلق این کاراکتر بود. کامیکی در باره قهرمانی که به ندرت به قدرتش اهمیت میدهد، هر روز مجبور است با بدشانسی های روز مره اش کنار بیاید، قهوه بنوشد و از سگش مراقبت کند.

اگر با دقت نگاه کنیم، ویژگی های مشترک زیادی با The Wolf Among Us دیده میشود، که همین مسئله  می تواند زمینه را برای Telltale فراهم کند. بازی که بر اساس کامیک بوک های Fables بود، لحظات بسیار خوبی را با کاراکتر Bigby Wolf در یک دنیای برزخی، برای بازیکنان ایجاد کرد. Telltale با انتخاب  Hawkeye می تواند یکبار دیگر این لحظات را به وجود آورد.

Deadpool

Deadpool

دلایل زیادی وجود دارد که Deadpool انتخاب نشود: به زودی فیلمی از آن عرضه خواهد شد، بازی قبلی که از این کاراکتر ساخته شد افتضاح بود، به خاطر علاقه اش به غذاهایی مکزیکی یک عضو نامحسوس در افزایش سود فروش این غذا ها محسوب می شود.  اما Deadpool چیزی برای Telltale پیشنهاد می کند که عناوین  دیگر این لیست نمی توانند- شانسی برای صحبت با کاراکتر خودت.

Deadpool مشخصا همیشه دیوار چهارم ( منظور از دیوار چهارم ارتباط یک کارکتر با تماشاچی ها و خوانندگان ) را میشکند،به خاطر حرف زدنش با خوانندگان کامیکش( گهگاهی هم خالقان خود را می کشد.) بازی از Telltale حول این کاراکتر، شما را وادار نمی کند که در نقش یک قهرمان بازی کنید. تو در نقش خودت بازی می کنی،  با Wade Wilson (نام اصلی Deadpool) درباره کسب و کار دیوانه وارش صحبت می کنید، و در جایی هم تلاش می کنید تا جلوی او را از کشتن مردم بگیرید و به یک قهرمان تبدیلش کنید (که مطمئنا تلاش بیهوده ای) یا به ادامه مسیر شر بودنش بپردازید. با این ایده ها به نظر عنوان خیلی جذابی خواهد بود.

The Unbeatable Squirrel Girl

The Unbeatable Squirrel Girl

Squirrel Girl (دختر سنجابی) واقعا قابل تحسین است. با طراحی شخصیت او باعث شد که یک کاراکتر لوس هم در بین قهرمان های خشن دنیای مارول وجود داشته باشد. با وجود کمبود هایی در قدرتش – داشتن قدرت بدنی زیاد و سرعت یک سنجاب- او همیشه نبست به همه چی خوشبین است. این یکی از ویژگی هایی است که باعث موفق بودنش می شود.

در حقیقت، دختر سنجابی چیز های سرگرم کننده زیادی دارد. Telltale با شخصیت هایش میمیرد و زنده می شود- ما باید از تک تک ویژگی های یک شخصیت لذت ببریم نه اینکه ببینیم که فقط قادر به شلیک با یک اسلحه است. Doreen Green (نام اصلی Squirrel Girl) بامزه، سرکش و باهوش است. انتشار دوباره کامیک های دختر سنجابی بعد از بیست سال  شاید بهانه خوبی باشد برای Telltale که سنجاب ها را به حیوان مورد علاقه خود تبدیل کند.

Superior Iron Man

Superior Iron Man

Telltale به طور پیوسته به سمت ضد قهرمان ها رفته ولی هیچ وقت کنترل شخصیت بد را دست بازیکن قرار نداده است.  Tony Stark (نام اصلی Iron man) شخصیت خود را روز به روز با روی آوردن به الکل و خود پسندیش خراب و خراب تر کرد و با حرکت به San Francisco (خانه شیطان) این را ثابت کرد.

ما همه از پررو بودن و سطح بالای نبوغش در تکنولوژی با خبریم، ولی Tony Stark در مسئله غرور هم قهرمانی است برای خودش. او همیشه کاری را می کند که دوست دارد. نادیده گرفتن قهرمان های سطح بالای دنیای مارول برای من به شخصه عالی است، نظر Telltale  را دیگر نمی دانم. به خصوص کامیک بوک های  Superior Iron Man که تمام این ماجرا ها را در بر میگیرد.

Spider-verse

Spider-verse

 

این عنوان برای یک بازی اپیزودی بسیار مناسب است. یا بهتر بگم عالی است. هر نسخه از مجلات Spider-verse در یک دنیای مجزا اتفاق می افتاد، که با این کار Marvel می تواند دنیایی گسترده از شخصیت های مختلف عنکبوتی را ایجاد کند. کاراکتر های شناخته شده ای مثل Ultimate Spider-Man، Spider-Woman یا یک شخصیت عجیب به نام Man-Spider تعدادی از عنکبوتی های هستند که در Spider-verse نقش دارند.

از یک طرف هم می تواند کمدی، دارم، تخیلی باشد و از طرفی هم  دنیایی  از شیاطین در داستان ایجاد می کند که همه این ها چهار اپیزود با خط های داستانی متفاوت را به ارمغان می اورد که در قسمت آخر به طور جذاب به هم متصل می شوند. این یک موقعیت خوب برای Telltale است که بتواند هنرنمایی های خود را به وسیله یک شخصیت محبوب به همگان نشان دهد.

Uncanny X-Force

Uncanny X-Force

اگر Telltale به دنبال ماجرایی سیاه  و تاریک تر است، این عنوان می تواند یک از انتخاب هایش باشد. X-Force به اتفاقات قبل از گردهمایی  X-Men می پردازد، جایی که این گروه به انجام ماموریت های مخفی می پردازد و ریئسشان Wolverine خیلی برایش قطعه قطعه شدن مردم مهم نبود. دیگر اعضای این دسته تلاش می کردند تا هر طور شده از نژاد خود دفاع کنند. اگر بگویم Deadpool هم یکی از این اعضا بود، باز هم به نظرتان این کامیک بوک جذابیتی ندارد!

از این ها که بگذریم، Uncanny X-Force برای Telltale می تواند مناسب باشد چون بر روی دیالوگ ها در کنار خشونت بسیار زیادش، خیلی تمرکز شده است. پی بردن به گذشته تاریک قهرمان هایی که اکنون دوسشان داریم مطمئنا عطش خیلی ها را زیاد می کند.

Wraith

Wraith

درست است که تا به الان کامیکی برای خودش نداشته است ولی انصاف این است که شانسی به Telltale بدیم تا این کاراکتر را از گمنامی به شهرت برساند. Yuri Watanabe، چهارمین Wraith، یکی از پلیس های شهر نیویورک است که خیلی از کارش راضی نیست. به جای دستگیر کردن چند دزد نچندان حرفه ای، او تصمیم به دزدیدن یک ماسک ویژه می کند، که به او این قدرت را می دهد تا کنترل ذهن دیگران را در دست بگیرد و در زمانی که سر کارش نیست، مردم را از بین ببرد.

خیلی نمی توان به جنبه های خوب این کاراکتر پی برد، اما با دنبال کردن ماموریت های Yuri به عنوان یک پلیس قبل از پوشیدن  ماسک می تواند یک برگ برنده برای Telltale باشد تا دو جنبه متفاوت از یک نفر را نشان بدهد.

 

ترجمه شده از وبسایت Gamesradar

دنیای Marvel قهرمان کم ندارد. اگر علاقه مند به همکاری Telltale و Marvel هستید، شما دوست دارید که به سراغ کدام قهرمان ها بروند؟ البته برای فهمیدن درست بودن حدسمان باید تا سال 2017 صبر کنیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید