بازی های اکشن،تقویت کننده ذهن!

۲۷ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۷

طبق تحقیقات جدید کسانی که بیشتر بازی های اکشن بازی می کنند دارای قدرت تصمیم گیری بهتر و سریع تری نسبت به دیگران هستند

بازی Split/second با این که یک بازی مسابقه ای ماشین سواری هست اما به همان خوبی اکشن سری بازی های Call of Duty یا Halo می تواند معنای تفاوت بین یک کشتن موفق و مرگ سریع را بدهد و جز بازی های اکشن به حساب بیاید. با این تحقیقات جدید به نظر می آید کسانی که بیشتر بازی های اکشن بازی می کنند از قدرت تصمیم گیری بهتر و سریع تری بهتری برخوردارند.

برای این تحقیق 12 نفر از افراد بین 18 تا 25 سال که بازی نمی کردند یا به معنی دیگر گیمر نبودند مورد آزمایش قرار گرفته،به این صورت که این 12 نفر را به دو گروه تقسیم کرده، به گروه اول بازی های Call of Duty 2 و unreal Tournament داده، و به گروه دوم Sims 2.پس از بازی کردن این افراد باید به پرسش هایی راجع به بازی در مدت زمان کوتاهی جواب می دادند. گروه اول یعنی کسانی که بازی اکشن بازی کرده بودند 25 درصد سریع تر از گروه دوم به سوال ها پاسخ صحیح دادند.

محقق Daphne Bavelier گفت: بازی های اکشن کمک می کند تا ذهن مخاطب هرچه بهتر و منظم تر داده های سمعی و بصری پردازش کند،و همین موضوع باعث می شود که در تصمیم هاشان موفق تر عمل کنند.

در ادامه گفت”این مورد درست نیست که کسانی که بازی های اکشن می کنند نمی توانند خوشحالی خود را کنترل کنند و خشونت زیادی به خرج می دهند، بلکه آن های تصمیم های درست بیشتر و همچنین سریع تری نسبت به دیگران می گیرند.او گفت”اکشن بازها دارای قدرت تصمیم گیری بهتری در یک واحد زمانی مشخص هستند، اما اگر شما یک پزشک جراح باشید یا یک سرباز در میدان جنگ؛ این قضیه تفاوت های بسیاری می کند.”

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید