EA سرورهای Battlefield Heroes, Need for Speed World, FIFA World را می بندد

۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹

کمپانی EA امروز به صورت رسمی اعلام کرد که به پشتیبانی از یک سری عناوین PC همچون Battlefield Heroes, Need for Speed World, FIFA World ادامه نخواهد داد و سرورهای این عناوین را به زودی خواهد بست. برای جزئیات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

EA به صورت رسمی اعلام کرد که در روز 14 ژوئیه سرورهای هر چهار بازی مذکور را خواهد بست و هیچ گونه بازپرداختی هم برای این بازی ها در دسترس نخواهد بود. Electronic Arts به صورت رسمی و طی بیانیه ای خبر از بسته شدن سرورهای چهار بازی محبوب پلتفرم PC که به صورت کاملا رایگان ( free-to-play ) در دسترس هستند داد. این بازی ها Battlefield Heroes, Battlefield Play4Free, FIFA World, و Need for Speed World هستند.

Patrick Soderlund، نایب رئیس اجرایی استودیوهای EA، در وبلاگ رسمی EA اعلام کرد که عنوان محبوب Star Wars: The Old Republic از این قاعده مستثنا است است و هنوز هم برای کاربران در دسترس بوده و پشتیبانی می شود. او در این مورد گفت:

بدون شک با گذر زمان از محبوبیت بازی ها کم می شود و برخی از عناوین پلتفرم PC ما نیز محبوبیت خود را از دست داده اند و یا مانند روز اول محبوب نیستند. پس امروز اعلام می داریم که ما تصمیم به توقف پشتیبانی از چهار عنوان free-to-play خود بر روی PC گرفته ایم.

بازی های مذکور به صورت رسمی در طی 90 روز آینده از دسترس خارج خواهند شد. لیست عناوین به شرح زیر هستند:

  • Battlefield Heroes
  • Battlefield Play4Free
  • FIFA World
  • Need for Speed World

در جایی دیگر در وبلاگ EA اعلام شد که به صورت رسمی روز 14 ژوئیه این اتفاقات به وقوع خواهند پیوست. از آن زمان به بعد نیز دیگر بازیکنان قادر نخواهند بود این بازی ها را تهیه کنند. البته کسانی که در اکانت خود توازن هایی از بازی ها را دارند می توانند هنوز هم تا حدودی دسترسی داشته باشند اما کسانی که تا قبل از خاموش شدن رسمی سرورها توازنی از بازی ها نداشته باشند، هیچ گونه بازپرداختی نخواهند داشت.

FIFA World

 

بلافاصله بعد از این اتفاق ثبت نام برای بازی Battlefield Heroes در وب سایت آن، بسته شد و دیگر کسی به آن دسترسی نخواهد داشت.

البته هنوز هم اطلاعاتی دقیق درمورد چگونگی بسته شدن عناوین Battlefield Play4Free, FIFA World, و Need for Speed World در دسترس قرار نگرفته است. Soderlund در ادامه گفت که پس از گذشت 5 سال از انتشار بازی هم اکنون با توجه به عوض شدن عقیده و سلیقه ی مردم این کار باید انجام می گرفت. او گفت که این عناوین زمانی ” تجربه ی لذت بخشی ” را به کاربران القا می کردند و از کاربران بابت پشتیبانی و حمایت از بازی سپاس گزاری کرد.

آقای Patrick Soderlund در این مورد گفت:

هرچند که طی ماه های آینده باید با این بازی ها وداع کنیم، اما ما همواره به دنبال این بوده ایم که با ارایه ی مفاهیم و سبک هایی جدید، راهی برای دور هم جمع کردن کاربران پیدا کنیم.

بعد از این چهار عنوان free-to-play کمپانی EA هنوز هم دو عنوان محبوب دیگر را برای این پلتفرم دارد. یکی Star Wars: The Old Republic و دیگری Commander & Conquer: Tiberium Alliances که واقعا هم پرطرفدار هستند. البته فعالیت EA فقط به پلتفرم PC محدود نمی شود و این کمپانی در زمینه ی موبایل با عناوین free-to-play ای همچون The Simpsons: Tapped Out و The Sims: FreePlay فعال است.

آقای Soderlund در آخر اضافه کرد که قرار است تا اواخر سال جاری بسته های الحاقی مختلفی برای عنوان Star Wars: The Old Republic منتشر گردد.

نظر شما در این مورد چیست؟!

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید