10 نکته ی کوچک از شهر آرکام

۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۰

سال گذشته Batman : Arkham Asylum عرضه شد و با مبارزات نفس گیر و داستانی جذاب (که بخشی از آن را از سری کمیک استریپ های بتمن وام گرفته بود.) توانست به یکی از اندک فیلم/بازی های موفق تاریخ تبدیل شود.

شماره ی بعدی از سری بتمن با نام Arkham City (شهر آرکام) قرار است که سال آینده ی میلادی عرضه شود. اما به نظرم رسید که باید چیز های زیادی درباره آن بدانیم؛ پس با ما همراه باشید!

1- داستان ” شهر آرکام ” دنباله ای بر داستان بازی قبلی (تیمارستان آرکام) است.

2- چون بازی ادامه ی شماره ی قبل است ، پس بتمن از ابتدا به تمام قابلیت هایی که در بازی قبلی کسب کرده بود ، دسترسی دارد و باید آن ها را ارتقاء داده و به قابلیت های جدید تری دسترسی پیدا کند.

3-  تا حالا دو قابلیت جدید برای بتمن تایید شده است؛ یکی بمب های دود زای بتمنی که کمک زیادی به بتمن در کار های مخفیانه می کند ، و دیگری دستگاه ردیاب که باید در درون بازی از قابلیت های آن با خبر شویم. بتمن در طی بازی این دو قابلیت را به دست می آورد.

4-در این شماره Detective Mode نقش بسیار مهم تری در حل کردن معما ها دارد و بازی کننده ها در بعضی از معما های بازی باید از این دید استفاده کرده و به بررسی دقیق محل اتفاقات بازی بپردازند.

5- بتمن همچنین به پایگاه داده ی عظیم جنایات هایی که در درون شهر آرکام رخ می دهد و جزئیات آن ها دسترسی دارد.

6- کارکتر اصلی بازی همچنان بتمن است و باید با او ماموریت های شهر آرکام را طی کنید. او حالا این قابلیت را دارد که همزمان با 3 دشمن مبارزه کند و طبق اطلاعات منتشر شده ، در این مبارزات محیط اطراف هم به کمک بتمن می آیند و او می تواند از برخی وسایل محیط در جهت نابودی دشمنان استفاده کند.

7- علاوه بر ماموریت های اصلی بازی ، در اطراف شهر یک سری ماموریت های فرعی هم وجود دارند که داستان شخصیت های کلیدی سری کمیک ها و فیلم های بتمن را به تصویر می کشند.

8- بازی کننده ها در این شماره انتخاب های بیشتری برای مخفی کاری دارند و می توانند در بسیاری از نقاط در درگیری ها شرکت نکرده و با راهکار های مخفی کاری جدیدی که بازی در اختیارشان می گذارد ، مراحل را طی کنند.

9- مبارزات به این دلیل که در محیطی باز و بزرگ تر انجام می شوند ، بسیار شلوغ تر و پر زد و خورد تر از شماره ی قبلی است و بتمن را مجبور به اجرای کمبو های زیادی می کند!

10-  طبق گفته ی مجله رسمی پلی استیشن ، بخش چند نفره ی کاملی در این شماره وجود دارد و کارکتر ژوکر این بار در بخش چند نفره ی تمام پلتفرم ها حضور دارد!

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید