پیوند برادری | بررسی برادران مشهور در تاریخ بازی های ویدیویی

خانواده; کوچکترین و در عین حال مهم ترین اجتماع. جمعی که اعضای مهم ترین نقش را در زندگی شما داشته و سرنوشت آن ها برای شما بسیار اهمیت دارد. گاهی برای نجات آن ها با زامبی ها خونخوار در افتاده یا به مکان های ناشناخته سفر می کنید. گاهی با انواع ساخته ها مکانیکی می جنگید یا در کنار هم زندگی زیبا و آرامی می سازید. گاهی شما را قعر جهنم می کشانند یا برای رسیدن شما به بهشت خود را قربانی می کنند. صنعت بازی های ویدیویی به عنوان یک رسانه، مفهوم خانواده را نادیده نگرفته و سعی در فرهنگ سازی آن دارد. در این مقاله به بررسی رابطه و پیوند برادری در این صنعت می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

گاهی برادر بودن حتی از ابر قهرمان بودن نیز بهتر است.

– مارک براون

Call of Juarez: Bound in Blood

Ray و Thomas

 

در ژانر وسترن رابطه برادری بسیار پررونق می باشد. Butch و Sundance. برادران Jesse James
و Frank James. و به خصوص Ray و Thomas. هیچ یک از برادران این ژانر به گرد پای برادران McCall نمی رسند. این دو در کنار هم کشته های بسیاری به جا می گذارند. رابطه بین آن ها با ارزش تر از هر گنجی است.

 

Heavy Rain

Shaun و Jason

مطمئنا برای Shaun بیچاره ناراحت هستید. در حالی که برادر او به نمادی از احساسات تبدیل می شود، فرزند دیگر خانواده Mars توسط Origami Killer دزدیده می شود. بله درسته، Jason در نهایت با مرگی تراژیک به دیار باقی می شتابد، اما اگر نتوانید از پس آن QTEهای فراوان برآیید، Shaun هم سرنوشت بهتری نخواهد داشت.

 

The Last of Us

Tommy و Joel

 

برادران سرسخت و قوی اهل تگزاس. درست است که گاهی از هم جدا می شود (به دلیل عدم حضور یا مساله کم اهمیت آخر الزمان)، اما Tommy هر زمان که Joel به او احتیاج داشته باشد، خود را می رساند. حتی پیشنهاد می دهد که Ellie را از دست قاچاقچی اسلحه ما دور کند. بله، آن ها مشکلات فراوانی با یکدیگر دارند، اما بسیار به هم وابسته اند. وابستگی و عشق است که می تواند انسان را در آخر الزمان زنده نگه دارد.

 

Assassin’s Creed II

Ezio و Petruccio

 

تا حالا از خود پرسیده اید که چرا Ezio، پر جمع می کند؟ تنها به خاطر Petruccio جوان. کودکی بیمار، و برادر کوچک اساسین ایتالیایی. او از Ezio خواسته بود که برایش پر جمع کند. حتی بعد از اعدام در ملاء عام او، در کنار پدرش، Ezio همچنان به انجام این درخواست ادامه می دهد. این پرها یاد و خاطره خانواده ای که زمانی در کنار هم، شاد بوده اند را در ذهن او زنده نگه می دارند.

 

Far Cry 3

Grant، Riley و Jason

 

هیچ چیز بدتر از زندانی شدن در میان خوشگذرانی و سپری کردن تعطیلات نیست. ممکن است روزگار، فیلمبرداری در ساحل را به زندانی و دست بسته شدن بدل کند. مطمئنا جزیره Rook بر وفق مراد پسران Brody پیش نخواهد رفت. در پنج دقیقه اول بازی بزرگترین برادر  Grant کشته می شود. در نهایت Jason می تواند برادر کوچکتر Riley را نجات دهد. اما غم از دست دادن برادر هیچگاه از قلب او پاک نخواهد شد. جان دادن برادر در دستان و فرار برای زنده ماندن، از یاد و خاطره Jason محو نمی شوند.

 

Brothers: A Tale of Two Sons

Naiee و Naia

 

هر یک از برادرها به صورت جداگانه بوسیله کنترلر DualShock 3 کنترل می شوند. Naiee و Naia در پس کلمات، زبان، و تلاش های بی پایان قصد انتقال مفهومی به نام برادری دارند. همانطوری که از نام بازی مشخص است مهم ترین هدف همین برادری است. کار گروهی آن هاست که موفقیت را تضمین می کند. کمتر محصولی در این صنعت عرضه شده در انتقال این مفهوم تا این حد موفق بوده باشد.

 

Devil May Cry 3: Dante’s Awakening

Dante و Vergil

 

Sparda بیچاره از دیدن دشمنی پسران دورگه اش و خرابی هایی که آن ها به بار می آورند، مطمئنا چشمانش خیس خواهد شد. در DMC3 ، دو برادر Dante و Vergil قصد تصاحب ;Force Edge شمشیر افسانه ای پدرشان، را دارند. برخلاف دشمنی های آن، در نهایت برای جنگیدن با هیولا لکه ای غول پیکر این دو برادر متحد شدند. اما این دنیا تنها برای یک دورگه جا دارد، و با کشته شدن برادر حتی شیطان هم گریه می کند.

 

Metal Gear Solid

Liquid و Solid

 

Snakeهای دوقلو، با DNA مشابه، دیگر نمی تواند دور از یکدیگر باشند. Solid ترجیح می دهد که قهرمان باشد و دنیا را نجات دهد، اما Liquid به شکنجه، تهدید دنیا به جنگ هسته ای و حکمرانی علاقه بیشتری دارد. برای داشتن باس فایت های خوب و زیبا، وجود یک برادر شرور نعمت است.

 

Call of Duty: Ghosts

Logan و David “Hesh” Walker

 

Logan و David “Hesh” Walker از لحاظ ژنتیکی برادر هستند. با وجود رو به رویی با بحران جهانی، این دو برادر در کنار هم ماموریت های افسانه ای و شگفت انگیز را به سرانجام رسانده و از ماموریت های که خودکشی محسوب می شدند جان سالم بدر برده اند. البته باید از German Sheperd ممنون باشند.

علاوه بر این موارد، نباید برادران زیر را از قلم انداخت.

Fear

Point Man و Paxton Fettel

 

در پایان این بازی مشخص می شود که پروتاگونیست بازی Point Man و رئیس خرابکاران Paxton Fettel برادر هستند.

 

GTA: San Andreas

CJ و Sweet

 

حتی با وجود دزدیدن جت پک، CJ نمی تواند گذشته خود در Grove Street را از یاد ببرد. به خصوص سرزنش های Sweet.

 

God of War III

Hercules و Kratos

 

Hercules شاید دوازده خوان خود را به پایان رسانده باشد، و حتی شیر نمیا را به بند کشیده باشد، اما برادر ناتنی اش Kratos همچنان به دنبال سرنوشت خود است.


پیوند برادری می تواند محکم تر از هر زنجیری باشد، در عین حال ممکن است تبدیل به نفرت و دشمنی خونی شود. در پایان سعی کنید رابطه برادری خود را تقویت کنید. خانواده تنها چیزی است که دوباره بدست نمی آید، و زمانی که آن را از دست دادید متوجه فقدان آن در زندگی می شوید. تلاش کنید مانند Joel و Tommy کنار هم باشید، و مثل Dante و Vergil با وجود تمام مشکلات یکدگیر را دوست داشته باشید .

 

برادران اجازه نمی دهند یکدیگر به تنهایی وارد تاریکی شوند.

– جولین پری

 

 

12345678910(104 رای, میانگین آرا 9٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Kiarash Manson گفت:

  بسیار عالی بود ممنون

  2Thumb up 2Thumb down
 • بهترین بازی نسل هشت تا به این لحظه(واقعی) گفت:

  فقط تامی و joel

  7Thumb up 7Thumb down
 • محمد صادق شجاعی گفت:

  دوستان لطف کنید خارچ از موضوع مقاله بحث نکنید. کلامی از بتمن یا هر چیزی دیگه کفته شده؟ شما همگی گیمر هستید و قابل احترام. از یک فرد خارج از این سرگرمی نمیشه توقع داشت اما شما که یک علاقه مشترک دارید باهم مدارا کنید. مطمئن باشید با توهین و نقد کورکورانه هیچ چیزی درست نمیشه. هر کلام جایی داره. موضوع مقاله برادری نوشته شده. از خاطرات بگید کم و کاستی و اشکلات مقاله رو بگید به جای ایراد گیری. به دلیل احترام به مخاطب و ارزش نظرات هیچ یک پاک نخواهند شد. اما خواهشا رعایت کنید. با تشکر

  5Thumb up 1Thumb down
  • TH گفت:

   قربونت برم خیلی مردی ریشه رو بن کن.ببین کی حرف از چرک ناخن گفت

   3Thumb up 1Thumb down
  • SIR_MAMAL گفت:

   قربون دهنت ولی من اون نظری که داده بودم کجاش بی احترامی بود گفتم کسی که زیاد میگه بقیه بچن خودش هم بچس .حرفمم حساب شه بود و خودم به تجربه بهم ثابت شده بود . اون دوستمون انون همه به بقیه ی کاربرا توهین کرده بود نظرش رو پاک نکردید من اونو با اسم برادر صدا کردم نظرم پاک شده. الحق و والانصاف خودتم به مقالت نگاه کنی تا یه حدی سمت سونیه . به خاطر همین کار برا صداشون در اومده .من از پردیس گیم اومدم بیرون چون ادمیناش بی جنبه بودن و بی دلیل عشقی هر کی رو میخواست مسدود میکردن و پست هایی رو که حتی خیلی طرفدار داشتن اما با یکسری قوانین صفر و یکی که تبصره نداشتن مغایرت داشتن پاک میکردن. شما دیگه اینجوری نکنید حداقل دلمون خوش باشه یه سایت داریم کاربرا آزاد نظر میدن و مثل بقیه ی سایتا فیلر خبری نداره

   3Thumb up 1Thumb down
   • SIR_MAMAL گفت:

    داداش 2 تا خواهش ازت دارم یکی اینکه اول دیدگاهمو از حالت در انتظار بررسی در بیا 2ام اینکه این منفی مثبت هارو فقط کاربر های سایت بتونن بدن . خیلی اینجوری بهتره .با مدیرا صحبت کن شاید بشه کاریش کرد

    4Thumb up 2Thumb down
    • محمد صادق شجاعی گفت:

     با عذرخواهی نظر شما از حالت بررسی خارج شد. روی صحبت با شما یا شخص خاصی نبود. همیشه سعی کردم مساوات رو رعایت و طرف خاصی رو نگیرم. اگر به سمت سونی کشیده شده شما به بزرگی خودتون ببخشید. کسی آزادی رو نگرفته اینجا هنوزم آزاده. یه صحبتم داره با تمامی مخاطبین: آنچه را که براي خود مي‌پسندي براي ديگران هم بپسند و آنچه را که براي خود نمي‌پسندي براي ديگران هم نپسند.

     1Thumb up 1Thumb down
   • xecuter گفت:

    یه چندتا سایت دیگه ، اسمش نمیبرم ، تا یه بحثی میشد ؛ کاربرنش قدیمیش هم فقط کارشون مسخره کردن دیگران بود که اخراج نمیشد ، و میومدن کاربرانش جدیدشون رو فقط اخراج میکردن ، هیچ جای راجب قوانین هم توضحی نداده شده بود
    خوشم میاد گیم فا که کاری به نظرات نداره ، فقط نباید کار به توهین بی افته که دیگه اونم نیست
    اصلشم باید اینطور باشه مثل گیم اسپات و ای جی ان ، طرف نظر میده فقط حرف بد و مسخره ، ف ه ش نکنه ، کافیه ،

    1Thumb up 1Thumb down
 • REDBOY گفت:

  انگار منفی های الکی کمتر شده

  5Thumb up 10Thumb down
 • KevinMask گفت:

  اسم خیلی از برادرهای معروف تو این لیست نیست اگه کامل بود خیلی خوب میشد . اما در کل پست خوبی بود خسته نباشید Smile

  3Thumb up 2Thumb down
 • انجمن نجیب زادگان-poor max گفت:

  Yes Yes Yes

  1Thumb up 1Thumb down
 • abolika گفت:

  سه تا شخصیت gta v هم با هم زیاد ارتباط داشتن مخصوصا مایکل و ترور

  1Thumb up 0Thumb down