شاهد قدرت DirectX 12 باشید! | افزایش سه برابریِ فریم ریت در تست های انجام شده

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۲

و باری دیگر DX12 قدرتش را نشان می دهد! در GDC 2015، مایکروسافت از روشی جدید در طراحی رونمایی کرد که از آن می توان در تمامی سخت افزارهایی که از DirectX 12 پشتیبانی می کنند، استفاده کرد. این روش جدید جایگزین فرمان های DrawIndirect و DispatchIndirect در DX11 می شود و بهبودهای زیادی در عملکرد DirectX 12 (که به تنهایی عملکرد فوق العاده ای دارد) ایجاد می کند. برای مشاهده تست های فریم ریت به ادامه مطلب مراجعه کنید.

باید اضافه نمود که ExecuteIndirect چندین طراحی (Draw) را می تواند در یک فرمان API انجام دهد و این به هردو CPU و GPU این قدرت را می دهد تا فرمان های طراحی را کنترل کنند. همچنین ExecuteIndirect می تواند اتصال میان فرمان های طراحی را تغییر دهد.

آقای Max McMullen مدیر ساخت Direct3D و DXGI در مایکروسافت، با ارائه دمویی از بنچمارک های Intel’s Asteroids، تفاوت میان DX11 و DX12 در عملکرد را مشخص کرد.

همانطور که در تصویر می توانید ببینید، DX11 دمو را تنها با 29 فریم بر ثانیه اجرا نمود:

همانطور که در پایین مشاهده می شود، با وارد شدن به DX12، فریم ریت تقریبا سه برابر شده است و بر روی 75 فریم بر ثانیه قرار دارد: (به طور طبیعی، درصد استفاده از CPU بالا رفت)

با استفاده از حالت Bindless این فریم ریت را حتی می توان به 79Fps رساند. و در نهایت با استفاده از حالت Execute Indirect دمو تقریبا توانست به 90Fps برسد. گفتنی است که در حالت Execute Indirect استفاده از CPU با کاهش رو به رو می شود.

این مسلما می تواند خبر خوبی برای دارندگان پلتفرم های مایکروسافت باشد و قدرت این API جدید را به نمایش می گذارد. نظر شما در این باره چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید