گیفت کارت
گیفت کارت

دانلود بازی ایرانی جورینو برای اندروید

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۸

بازی جورینو یک بازی در سبک جورچین‌ (Match 3) است. اما مکانیک‌های آن با دیگر بازی‌های این سبک، متفاوت است. برخلاف بازی‌های رایج این روزها، گیمر تنها به ساخت جورچین از دکمه‌های مشابهی که در کنار هم قرار گرفته‌اند، محدود نمی‌شود. بلکه می‌تواند با زدن روی هر دکمه‌ی دلخواه و بعد انتخاب یک خانه‌ی خالی، دکمه‌ی خود را به آن‌جا منتقل کند. سپس با کنار هم قرار دادن دکمه‌های هم‌شکل و هم‌رنگ، جورچین می‌سازد و امتیاز کسب می‌کند.

 

 

 

برای ساخت هر جورچین، باید حداقل سه دکمه در کنار هم قرار بگیرند، هرچند که گیمر می‌تواند تا 9 دکمه را هم در کنار هم قرار داده و جورچین بسازد. ساخت هر جورچین، بسته به تعداد دکمه‌های آن امتیاز مختلفی به گیمر می‌دهد و گیمر می‌تواند با افزایش تعداد دکمه‌ها در هر جورچین، امتیاز بیشتر کسب کند.

نکته‌ی بسیار مهم در این بازی این است که برخلاف سایر بازی‌های این سبک، دکمه‌های بازی، بعد از ساختن جورچین از بین نمی‌روند، بلکه به یک دکمه‌ی طلایی تبدیل می‌شوند. در هر جورچین به ازای هر سه دکمه‌، یک دکمه‌ی طلایی به گیمر داده می‌شود. گیمر می‌تواند با ساخت دکمه‌های طلایی بیشتر و تشکیل جورچین با آن‌ها، باز هم دکمه‌های خود را ارتقا دهد تا در نهایت به دکمه‌های جواهری و الماس دست پیدا کند.

دکمه‌های بازی، هر چند ثانیه یک‌بار، روی صفحه‌ی بازی ظاهر می‌شوند. هم‌چنین با هر حرکتی هم که گیمر انجام می‌دهد، یک دکمه‌ی جدید روی صفحه‌ی بازی قرار می‌گیرد. اما اگر گیمر دکمه‌های بیشتری بخواهد، به راحتی می‌تواند با زدن روی عدد حرکت‌های باقی‌مانده، دکمه‌های جدید روی صفحه ظاهر کند. محل ظاهر شدن دکمه‌ها در صفحه‌ی بازی، به صورت کاملا تصادفی است و بسته به شانس گیمر ممکن است حالت‌های خوب یا بد برای‌اش به وجود بیاورد.

 

 

آیتم‌های بازی

در بازی، سه آیتم وجود دارد که در هر مرحله با رسیدن گیمر به یک امتیاز خاص، به او داده می‌شود. نکته‌ی مهم و مشترک این سه آیتم این است که اولا، فقط روی ستون و ردیف خود تاثیر می‌گذارند و ثانیا، تنها روی دکمه‌های معمولی اثرگذارند. هر کدام از این آیتم‌ها یک کار متفاوت انجام می‌دهد که عبارت‌اند از:

بمب انفجاری: همه‌ی دکمه‌های معمولی ستون و ردیف خود را از بین می‌برند.

آیتم تغییررنگ: همه‌ی دکمه‌های معمولی ستون و ردیف خود را به یک دکمه‌ی یک‌شکل و یک‌رنگ تبدیل می‌کند.

آیتم ارتقادهنده: همه‌ی دکمه‌های معمولی ستون و ردیف خود را به دکمه‌های طلایی تبدیل می‌کند.

 

 

ساختار مراحل

مرحله‌های بازی جورینو به صورت فصل به فصل است. در هر فصل سه قسمت و در هر قسمت هم 20 مرحله برای گیمر در نظر گرفته شده است. در هر مرحله تعدادی ماموریت به گیمر داده می‌شود، مانند رسیدن به یک امتیاز خاص، آزاد کردن دکمه‌های سنگی، کامل کردن الگوهای دکمه‌ای و غیره. چالش گیمر در بازی، انجام ماموریت‌های هر مرحله با یک تعداد حرکت از پیش تعیین شده است. البته در بعضی از مراحل که زمانی هستند، گیمر به جای محدودیت در تعداد حرکت، با محدودیت زمان روبه‌رو است و باید ماموریت مرحله را در یک زمان خاص انجام دهد.

چالش دیگر گیمر، فضای خالی صفحه‌ی بازی است. اگر صفحه‌ی بازی پر از دکمه شود و خانه‌ی خالی برای حرکت وجود نداشته باشد و گیمر هم نتوانسته باشد ماموریت‌های خود را کامل کند، بازی را می‌بازد، حتی اگر حرکت یا زمان او به اتمام نرسیده باشد.

 

 

داستان

در طی داستان بازی، گیمر با راز بازی جورینو آشنا می‌شود. این‌که این بازی را فرشته‌ها برای کمک به آدم‌های خوب درست کرده‌اند و اگر آدم‌ها این بازی را انجام دهند و به تعداد کافی الماس جمع کنند، یک آرزوی‌شان برآورده می‌شود.

هر فصل از بازی، دارای یک داستان مخصوص به خود است. در فصل اول که اکنون در دسترس قرار گرفته است، داستان پادشاه عادلی روایت می‌شود که دچار مشکل شده است و به همین خاطر فرشته‌ای پیش او می‌آید و راز بازی جورینو را برای‌اش بازگو می‌کند. پادشاه هم شروع به بازی و جمع کردن الماس‌ها می‌کند تا آرزوی‌اش برآورده شود.

براساس همین داستان، گیمرها هم می‌توانند الماس‌های‌شان را بر روی شبکه‌های اجتماعی بفرستند و برای خودشان و دوستان‌شان آرزوهای خوب درخواست کنند. به همراه این الماس‌ها، کارت‌های مختلفی در نظر گرفته شده که بنا به مناسبت‌های خاص طراحی شده‌اند. مانند کارت بازی جورینو، کارت تبریک کریسمس، کارت تبریک عید نوروز و غیره. گیمرها می‌توانند به همراه الماس‌هایی که می‌فرستند از یکی از این کارت‌ها هم استفاده کنند.

 

کلام آخر

بازی جورینو رایگان است و با پرداخت درون برنامه عرضه می‌شود. گیمر در طول بازی می‌تواند حرکت یا زمان اضافه و هم‌چنین جان برای بازی کردن بخرد. در کنار این‌ها برای باز کردن مرحله‌های جدید، گیمر می‌تواند از الماس‌هایی که به دست آورده است خرج کند یا این‌که با خرید سکه‌ی درون بازی، مرحله را باز کرده و به بازی بپردازد.

همان‌طور که اشاره شد، در حال حاضر فصل اول بازی جورینو برای دانلود در کافه‌ بازار قرار گرفته است. فصل دوم بازی هم به‌زودی اضافه می‌شود که شامل یک داستان جدید به همراه 60 مرحله‌ خواهد بود و از آن به بعد هم در فواصل کوتاه، فصل‌های جدید طی آپدیت‌های بعدی عرضه می‌شوند.

در طی فصل‌های جدید، هم مکانیک‌ها بازی گسترده می‌شوند، هم تعداد آیتم‌ها بیشتر می‌شود و هم تنوع ماموریت‌های بازی افزایش پیدا می‌کند.

 

_______________________________

دانلود رایگان بازی

_______________________________

 
 
 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید