قهرمانان PS | معرفی ۲۰ شخصیت برتر تاریخ PlayStation

8 اسفند 1393 - 10:20

به مناسبت گذشت ۲۰ سال از عمر کنسول PlayStation، تصمیم گرفتیم که به بررسی ۲۰ شخصیت برتر کنسول های PlayStation در طی این سال ها بپردازیم. ۲۰ شخصیتی که شاید خیلی ها با آن ها خاطره های خوبی دارند، پس در ادامه با ما همراه باشید…

۲۰ سال از ساخته شدن اولین کنسول PlayStation گذشته است و ما در این زمان شاهد موفقیت های بزرگی برای این کنسول بوده ایم. بدون شک بازی های موفق و بزرگی که برای این کنسول عرضه شده اند، یکی از عوامل موفقیت این کنسول هستند. اما بسیاری از این عناوین نیز موفقیت خود را مدیون شخصیت های تاثیر گذار خود هستند. در لیست زیر به بررسی ۲۰ شخصیت برتر PlayStation در طی این سال ها می پردازیم.

ترتیب شخصیت ها و بعضی از توضیحات این مطلب با استفاده از مجله Official PlayStation Magazine نوشته شده است. اما اکثر توضیحات این مطلب توسط نویسنده این مطلب در گیمفا تهیه شده است و ترجمه ای صرف از آن مجله نیست. ضمنا توضیحات بخش شهرت، تنها دلیل شهرت آن شخصیت نیستند و گاها درون مایه طنز دارند.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Sephiroth

 1. Sephiroth

اولین حضور: Final Fantasy VII  تاریخ انتشار: ۱۹۹۷  پلتفرم: PS1  ساخته شده توسط: Square

شهرت: داشتن یکی از معدود شمشیر های قدرتمند در سری Final Fantasy

بدون شک او یکی از معروف ترین آنتاگونیست های سری فاینال فانتزی است. سفیروث شخصیت منفی اصلی Final Fantasy VII است که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. او یک هیبرید (ترکیب) انسان-موجود فضایی است. او یکی از اعضای گروه SOLDIER است و طی اتفاقات داستانی، دارای قابلیت های مافوق طبیعی نظیر قدرت، چالاکی و سرعت بالا شده است. شمشیر معروف او Masmune است. او یک بال هم دارد و به همین دلیل به فرشته تک بال معروف است. سفیروث توانایی اجرای جادو، پرواز کردن، ایجاد توهم در ذهن دیگران، ظاهر کردن شمشیر خود و… را هم داراست. بدون شک تمام طرفدران فاینال فانتزی آن را به عنوان یکی از اصلی ترین آنتاگونیست های کل سری حساب می کنند.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Abe

 

 1. Abe

اولین حضور: Oddworld: Abe’s Oddysee    تاریخ انتشار: ۱۹۹۷    پلتفورم: PS1    ساخته شده توسط: Oddworld Inhabitants

شهرت: صلح طلبی و توانایی های ذهنی اجباری

او مانند همه ی مودوک ها که برده هستند در یک کارخانه صنعتی به دنیا آمد ولی فرق او با دیگران رنگ آبی بدن او برخلاف رنگ سبز سایر مودوک ها بود. او که دهانش را هم مانند سایر مودوک ها دوخته اند، بعد از این که متوجه می شود کارخانه ای که برای آن کار می کند از مودوک ها به عنوان منبع تامین گوشت برای محصولاتش استفاده می کند از آن جا می گریزد. مطمئنا Abe’s Oddysee یکی از مهمترین عناوین پلتفرمر PS1 است و هنوز هم از آن به عنوان یک بازی عجیب (همانند نامش) و البته زیبا یاد می کنند. این بازی به نوعی در اعتراض به نژادپرستی دارد. آخرین نسخه آن New n’ Tasty نام دارد و برای PS4 در سال ۲۰۱۴ عرضه شد و قرار است در فوریه سال جاری میلادی برای PC و در آینده برای سایر پلتفورم ها نظیر Xbox One، PS3 و… هم عرضه شود.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Jak

 

 1. Jak

اولین حضور: Jak & Daxter: The Precursor Legacy    تاریخ انتشار: ۲۰۰۱ پلتفورم: PS2 ساخته شده توسط: Naughty Dog

شهرت: جست و جوی آزادانه. همراهی با یک یار پرحرف

حلقه ی گمشده میان Crash و Nathan Drake، جک است؛ یعنی حد فاصل میان این دو شخصیت را او پر می کند. بازی Jak & Daxter: The Precursor Legacy یکی از اولین عنوان سه بعدی آن دوران بود. داستان این شخصیت به همراه Daxter یک قدم رو به جلو نسبت به داستان خطی Crash بود. این بازی (و شخصیت) را می توان به نوعی پاسخی کارتونی و عملی تخیلی در مقابل بازی هایی نظیر Mario 64 دانست. در حالی که ماریو در حال مشغول مسابقه دادن با پنگوئن ها بود، جک در مقابل آن ها قایق های سرعتی و پرندگان قابل سوار شدن Flut Flut را داشت که با فاصله ی زیادی از ماریو بهتر بودند. از ویژگی های شخصیتی او می توان به شجاعت و کنجکاوی اشاره کرد؛ ویژگی که باعث می شود براساس نیاز به سوی خطرات گام بردارد.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Ratchet

 

 1. Ratchet

اولین حضور: Ratchet & Clank    تاریخ انتشار: ۲۰۰۲    پلتفورم: PS2  ساخته  شده توسط: Insomniac Games

شهرت: صحبت کردن با موجودات فضایی و بعد خراب کردن کار ها با آچار!

او احتمالا آخرین موجود از گونه خود در کهکشان است ولی حتی انقراض نسل هم نمی تواند جلوی این Lombax (نژاد Ratchet) را بگیرد. او در ابتدای بازی یک شخصیت بسیار خودخواه و متکبر است و Clank، یار روباتی او، مجبور به صحبت با او می شود تا وی به سیارات کمک کند. اما با پیشروی در بازی او در هدف خود برای از بین بردن نقشه های Drek (یکی از شخصیت های منفی بازی) جدی تر می شود و باعث می شود که به یک کرکتر دوست داشتنی تر و متواضع تر تبدیل شود. او از سلاح ها و گجت های بسیار زیادی استفاده می کند که از جمله آن ها می توان به آچار Omniwrench 8000 (و مدل های بالاتر)، R.Y.N.O، Blaster و… اشاره کرد. در هر صورت او در میان بسیاری طرفداران PlayStation یک جایگاه ویژه دارد.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Dante

 1. Dante

اولین حضور: Devil May Cry تاریخ انتشار: ۲۰۰۱   پلتفورم: PS2  ساخته شده توسط: Capcom

شهرت: شیطان بی ارزشی که در هوا پیاده روی می کند!

در سال ۲۰۰۱ در کنار نسخه جدیدی که از Resident Evil عرضه شد، Dante نیز پا به میدان رقابت گذاشت. او یک مزدور است که در پرونده های عجیب و شکار شیاطین و… فعالیت می کند. اسلحه های معروف و مشهوری نیز دارد؛ Ebony و Ivory (آبنوس و عاج) نام دو تفنگ او هستند که نیازی به بارگذاری گلوله هم ندارند. شمشیر معروف او هم Rebellion نام دارد. البته علاوه بر این ها او از وسایل عجیب و غریبی نظیر گیتار الکتریک تسخیر شده(!)، شمشیر های متفاوت و همین طور تبر هایی به اندازه یک ماشین (!) برای مبارزه با دشمنانش استفاده می کند. او یک برادر دوقلو به نام Virgil هم دارد.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Ezio

 

 1. Ezio

اولین حضور: Assassin’s Creed II   تاریخ انتشار: ۲۰۰۹    پلتفورم: PS3 ساخته شده توسط: Ubisoft Montreal

شهرت: کسی که الطایر و دزموند نیست(!)

با این که الطایر این افتخار را داشت که اولین پروتاگونیست این سری باشد ولی عنوان اول این سری چیزی بیش از یک بازی Free-Running و اسب و سواری نبود. اما در طرف مقابل اتزیو که در ابتدا کم تر ویژگی یک اساسین را داشت، بعد از اعدام پدرش و با ادامه دادن راه او، تبدیل به یک اساسین زبده و چیره دست شد. به این ترتیب او به یک اساسین بزرگ تبدیل شد و بعد از آن هم در بازی های بسیاری از این سری و حتی بازی های غیر از سری Assassin’s Creed هم حضور داشته است. همه ی این مسائل باعث شده اند که هنوز هم خیلی ها اتزیو را یکی از بهترین شخصیت این سری از نظر شخصیت پردازی بدانند و این عامل قرار گرفتن او در این لیست است.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

SackBoy

۱۴٫ Sackboy

اولین حضور: Little Big Planet    تاریخ انتشار: ۲۰۰۸  پلتفورم: PS3  ساخته شده توسط: Media Molecule

شهرت: استیکر ها (Stickers)، ساختار منحصر به فرد و بافتنی های قابل ساختن / از بین بردن

بازی Little Big Planet نتیجه یک آزمایش برای خلق زندگی از روی زیبایی هایی خاص بود. Sackboy هم که شخصیت اصلی این بازی بود، یک قهرمان جدید در بازی ها بود. آیا او از تفنگ استفاده می کرد؟ خیر. آیا او از وسایل نقلیه استفاده می کرد؟ اگر اسب های کاغذی و چرخ های اسفنجی را حساب کنیم، بله. سک بوی نمایانگر نوعی جدید از رقابت است: به جای کشتن و رقابت های PVP، چالش شما خلق زیباترین چیز با وسایل و طناب های تقریبا نامحدود است. Little Big Planet و سک بوی، هنوز هم نمایانگر چیزی هستند که خلاقیت شما را به چالش می کشد و از شما می خواهد که به جای کشتن و نابود کردن، به خلاقیت و خلاقیت و خلاقیت فکر کنید.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Ellie

 1. Ellie

اولین حضور: The Last of Us    تاریخ انتشار: ۲۰۱۳ پلتفورم: PS3  ساخته شده توسط: Naughty Dog

شهرت: کشتن کلیکر ها با چاقو و دزدی از مغازه های اسباب بازی فروشی

الی با همه ی قهرمان های مونثی که در بازی ها دیده ایم فرق دارد؛ او یک شخصیت پر حرف و لج باز است و می تواند در حالی که لحظه ی پیش یک دشمن را با آجر از پا در آورده است، حال به دنبال یک کتاب کمیک بگردد. الی نسبت به دنیای ترسناکی که در آن رشد کرده است، یک شخصیت باور پذیر است. البته نباید از نقش اساسی او در داستان نیز غافل شویم؛ عواملی که باعث شده اند او به رتبه ی سیزدهم در لیست ما دست یابد.

 

 

 

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Joel

۱۲٫ Joel

اولین حضور: The Last of Us    تاریخ انتشار: ۲۰۱۳ پلتفورم: PS3  ساخته شده توسط: Naughty Dog

شهرت: شخصیتی که تروی بیکر (صداگذارش) را به پادشاه جدید دنیای بازی تبدیل کرد

*اسپویلر*

جوئل، پدری است که عاشق دخترش بود و بعد از مرگ دخترش، با یک تراژدی بزرگ رو به رو می شود. ۲۰ سال بعد او با دختری به نام الی ملاقات می کند و بعد از مدتی، نوعی احساس پدری نسبت به او می کند و بعد از آن حاضر می شود که از هر وسیله ای برای محافظت از او استفاده کند. جوئل و الی دو شخصیتی هستند که به نوعی باعث شدند داستان The Last of Us تبدیل به یکی از “بهترین داستان های PS3” بشود. عنوانی که با عرضه مجدد بر روی PS4، باز هم موفقیت های قبل خود را تکرار کرد. این دو شخصیت به نوعی ثابت کردند که شرکت ناتی داگ، تبحر خاصی در ساخت عناوین شاهکار (لااقل از نظر شخصیت پردازی) دارد. شرکتی که در ادامه چند بار دیگر نام آن را مشاهده خواهید کرد.

 

 

 

 

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Spyro the Dragon

 1. Spyro the Dragon

اولین حضور: Spyro the Dargon تاریخ انتشار: ۱۹۹۸    پلتفورم: PS1  ساخته شده توسط: Insomniac Games

شهرت: تنها اژدهایی که از مدل موی Mohawk استفاده می کند!

قبل از این که Lombax ها (نژاد Ratchet) وارد دنیای بازی ها بشوند، شرکت Insominac، به دنیا، Spyro را معرفی کرد. نه اشتباه نکنید، این اژدها هیچ شباهتی به Alduin (اژدهای اسکایریم) ندارد و از اژدهایان دیگر بسیار قشنگ تر است. او هیچ نقشه نامردانه ای هم برای به بند کشیدن انسان ها ندارد؛ برعکس تنها هدف او نجات دیگر اژدهایان از اسارت است. این شخصیت شاید در این لیست چندان بزرگ به نظر نرسد اما فراموش نکنید که سری Spyro تا به حال ۲۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است و این یعنی که نباید این شخصیت را دست کم بگیریم.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Batman

 1. Batman

اولین حضور (بسیار چشمگیر): Batman: Arkham Asylum   تاریخ انتشار: ۲۰۰۹   پلتفورم: PS3   ساخته شده توسط: Rocksteady Studios

شهرت: آویزان کردن خلافکاران از گارگویل ها

بله، درست است که Arkham Asylum اولین حضور بتمن در PS3 و کنسول های سونی نبود ولی باید قبول داشت که Batman: Arkham Asylum اولین عنوانی بود که ثابت کرد از روی یک کمیک چه بازی زیبا و چشمگیری می توان خلق کرد. این عنوان با استفاده ی درست از دشمنان بتمن و البته خود او، تبدیل به یکی از موفق ترین عناوین سال ۲۰۰۹ شد و راه را برای عرضه دنباله های عظیم تری چون Arkham City باز گذاشت.  بتمن بعد از این بازی تبدیل به یک شخصیت بسیار موفق در میان شخصیت های بازی های ویدیویی شد و از آن به بعد هر گاه صحبت از شخصیت های تاثیر گذار چند ساله ی اخیر در دنیای بازی ها می شود، نام بتمن هم به چشم می خورد. این موضوع را می توان دلیل اصلی حضور او و همین طور نام Arkham Asylum به عنوان اولین بازی (اصلی) او در این لیست دانست.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Cloud Strife

 1. Cloud Strife

اولین حضور: Final Fantasy VII    تاریخ انتشار: ۱۹۹۷ پلتفورم: PS1   ساخته شده توسط: Square

شهرت: قهرمانی با یک شمشیر بزرگ

Cloud Strife، پروتاگونیست اصلی Final Fantasy VII است. او که در ابتدا غرور و تکبر زیادی دارد فکر می کند که متعلق به یک گروه سربازان ویژه به نام SOLDIER است اما بعدا با کمک دوستانش متوجه می شود که خاطراتش اشتباه بوده است. Cloud Strife، یک شمشیر بسیار بزرگ هم دارد و نام Ultimate Weapon او Ultima Weapon است که در Final Fantasy VII، بیش ترین قدرت را از نظر حمله پایه (Base Attack) دارا بود. او نزدیک به ۲۰ سال است که در دل هواداران Play Station جا خوش کرده و احتمالا نمی خواهد به این زودی ها جایش را به شخصیت دیگری بدهد.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Pyramid Head

 1. Pyramid Head

اولین حضور: Sillent Hill 2    تاریخ عرضه: ۲۰۰۱    پلتفورم: PS2    ساخته شده توسط: Konami

شهرت: حرکات وحشتناک

این شخصیت که به نوعی تجسم گناهان شخصیت اصلی بازی، جیمز، است، نه تنها در طول بازی به شخصیت شما حمله می کند، بلکه دیگر دشمنان را هم سلاخی می کند. این شخصیت با ظاهر و هیبت ترسناک خود، تبدیل به نماد سری سایلنت هیل شده است. برای مقابله با او هم راهی به جز فرار وجود ندارد. مطمئنا این شخصیت یکی از خونین ترین و ترسناک ترین شخصیت های تاریخ بازی های سبک Survival-Horror می باشد.

 

 

 

 

 

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Big Boss

 1. Big Boss

اولین حضور: Metal Gear Solid 3 تاریخ عرضه: ۲۰۰۵ پلتفورم: PS2 ساخته شده توسط: Konami

شهرت: بزرگ ترین سرباز دنیا، استفاده از چشم بند

مانند بتمن، ما حضور او در عناوین اولیه سری در سال ۱۹۸۷ را نادیده گرفتیم و به اولین حضور مهم او در سال ۲۰۰۵ در بازی Metal Gear Solid 3 اشاره کردیم. این شخصیت یکی از محبوب ترین شخصیت های سری Metal Gear Solid است و هنوز هم آنقدر جذابیت دارد که یک بازی با محوریت شخصیت او _یعنی MGSV_ ساخته شود. او در این نسخه قرار است علاوه بر نجات دنیا از شر گروه های نظامی، سربازان دشمن و البته گوسفندان (اشاره به یکی از تصاویر بازی!) را با استفاده از سیستم Fulton Recovery System به هوا بفرستد!

 

 

 

 

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Lara Croft

 1. Lara Croft

اولین حضور:  Tomb Raider تاریخ عرضه: ۱۹۹۶   پلتفورم: PS1  ساخته شده توسط: Core Design

شهرت: دزدیدن آثار سفالی

لارا کرفت، این افتخار را دارد که جایگاه اول را در بین پروتاگونیست های مونث به خود اختصاص دهد. از زمان معرفی این شخصیت در سال ۱۹۹۶، او کار های عجیبی و غریبی را انجام داده است. از دزدیدن عتیقه بگیرید تا دوباره منقرض کردن دایناسور ها. از آن موقع تا به حال بازی هایی زیادی براساس این شخصیت ساخته شده است و آخرین نسخه آن هم Rise of the Tomb Raider است که در حال ساخت برای کنسول های مایکروسافت (Xbox One و Xbox360) می باشد.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Scorpion / Sub Zero

 1. Scorpion / Sub Zero

اولین حضور: Mortal Kombat Trilogy تاریخ عرضه: ۱۹۹۶ پلتفورم: PS1    ساخته شده توسط: Midway Games

شهرت: خشونت بسیار زیاد

درست است که این دو شخصیت، اولین حضورشان را بر روی کنسول های سونی نداشتند اما گفته نشده که سونی با تازه واردان بد رفتاری می کند، به خصوص تازه واردانی که می توانند پوست شما را بسوزانند یا کله منجمد شما را به راحتی از جا بکنند. مطمئنا آن ها شخصیت هایی نیستند که بتوان از آن ها برای اثبات “بازی ها هنر هستند” استفاده کرد ولی با این حال طرفداران بسیار زیادی دارند. خشونت بالای این دو شخصیت (و البته کل سری Mortal Kombat)، آن ها را یک سر و گردن بالاتر از دیگر شخصیت های عناوین مبارزه ای که می توانستند در این لیست باشند، قرار داده است.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Nathan Drake

 1. Nathan Drake

اولین حضور: Uncharted: Drake’s Fortune    تاریخ عرضه: ۲۰۰۷    پلتفورم: PS3    ساخته شده توسط: Naughty Dog

شهرت: تصرف جایگاه لاراکرفت در میان عناوین اکشن ادونچر

شاید هنگام عرضه اولین نسخه سری Uncharted در سال ۲۰۰۷، فکرش را نمی کردیم که به چنین سرعتی این شخصیت تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت های PlayStation بشود. نیتن از نوادگان فرانسیس دریک، دریانورد انگلیسی است و همانند کاشفان قدیمی، راه پیدا کردن گنج را در پیش گرفته است. چهره و قیافه او با تکنیک های بسیار بالای گرافیکی ساخته شده است و به همین علت، چهره ای بسیار دقیق و پر جزئیات از او به تصویر کشیده شده است. او از نظر فیزیکی، بدنی نسبتا متناسب، البته نه کاملا عضلانی، دارد. قد او هم تقریبا ۶ فوت و ۱ اینچ یعنی به اندازه قد نولان نورث (Nolan North) صداگذار این شخصیت تخمین زده می شود. او تا حدودی شخصیتی شوخ دارد و همین طور نسبت به کشته شدن دشمنانش کمی بی عاطفه است که ریشه در سبک زندگی او دارد. با همه ی این ها، این شخصیت به قدری معروف و مشهور است که می تواند به راحتی رتبه چهارم لیست ما را به خود اختصاص دهد. البته باز هم شخصیتی از شرکت Naughty Dog در لیست ما حضور خواهد داشت، پس به خواندن ادامه دهید!

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Kratos

 1. Kratos

اولین حضور: god of War  تاریخ عرضه: ۲۰۰۵   پلتفورم: PS2  ساخته شده توسط: SCE Santa Monica Studio

شهرت: شکنجه شدن توسط خدایان المپ

کم تر بازیکنی پیدا می شود که نام این قهرمان خشن سری god of War به گوشش نخورده باشد. او که در ابتدا از کوه المپ رانده می شود و به بند کشیده می شود، در پی انتقام بر می آید و در این راه از کشتن هیچ موجودی دریغ نمی کند. او انواع مختلف خدایان یونانی را یکی پس از دیگری می کشد و حتی از سر یکی از خدایان یونانی به عنوان چراغ و منبع نور(!) برای خود استفاده می کند. تقریبا در سری god of War، خدای یونانی ای باقی نمانده است که توسط او کشته نشده باشد! به هر حال این قهرمان به دلیل کیفیت بسیار بالای بازی در سبک Hack and Slash، به شهرت بسیار بالایی رسیده و جزو مهم ترین قهرمانان سونی و پلی استیشن محسوب می شود.

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Solid Snake

 1. Solid Snake

اولین حضور: Metal Gear Solid تاریخ عرضه: ۱۹۹۸ پلتفورم: PS1   ساخته شده توسط: Konami

شهرت: اراده غیر قابل رسوخ، حرکت با جعبه!

می دانیم که اولین حضور او بر روی PS1 نبود و قبل تر ها در نسخه اولیه Metal Gear بر روی کنسول هایی قدیمی تر (نظیر NES که با کارتریج کار می کردند) ظاهر شده است ولی اولین حضور او با پلتفورم پلی استیشن در سال ۱۹۹۸ بوده است. این شخصیت مانند بسیاری از شخصیت های این لیست نیاز به معرفی ندارد و البته اگر بخواهیم شروع به صحبت در مورد داستان بازی و این شخصیت بکنیم، مطمئنا باید مقاله ی دیگری بنویسیم. اما اگر کمی بخواهیم در مورد این شخصیت بگوییم، باید گفت که او فرزند Big Boss و همین طور برادر Liquid Snake است. مطمئنا او یکی از تاثیر گذارترین شخصیت های عناوین سری Metal Gear است و طرفداران سونی و پلی استیشن هم خاطرات زیادی با او و البته بازی های با کیفیت هیدئو کوجیما دارند. همه ی این عوامل باعث شده اند که او جایگاه دوم را به خود اختصاص بدهد.

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————

The Greatest PlayStation Characters of All Time

Crash Bandicoot

 1. Crash Bandicoot

اولین حضور: Crash Bandicoot    تاریخ عرضه: ۱۹۹۶ پلتفورم: PS1  ساخته شده توسط: Naughty Dog

شهرت: متحول کردن عناوین پلتفرمینگ سه بعدی برای همیشه

مطمئنا هیچ شخصی نمی تواند اثری که Crash بر روی دنیای بازی ها گذاشت را نادیده بگیرد. Crash مطمئنا یکی از جالب ترین، جذاب ترین و خاطره انگیز ترین شخصیت های دنیای بازی هاست. این باندیکوتِ بامزه (شاید نمی دانستید ولی باندیکوت نام یک حیوان از گروه کیسه داران است)، با عناوین بسیار زیبا و جالبش، به یکی از محبوب ترین کرکتر های کل بازی ها تبدیل شد. این شخصیت علیرغم صامت و بی صدا بودنش، شخصیتی بسیار دلچسب و بامزه بود که در دوران خودش، بر سبک عناوین پلتفرمینگ سه بعدی، حکمرانی می کرد. هنوز هم خیلی ها علاقه دارند که سونی Crash را دوباره احیا کرده و به میدان باز گرداند. سری بازی های Crash Bandicoot از جمله فرنچایز های پرفروش تاریخ بازی ها هستند و همه چیز به نفع این شخصیت است تا رتبه اول لیست ما را به خود اختصاص دهد. حضور این شخصیت در جایگاه به نوعی شرکت برتر این لیست را هم مشخص می کند، Naughty Dog با داشتن ۵ نماینده در این لیست، مطمئنا جایگاه خود را در این لیست به عنوان شرکت برتر تثبیت می کند و ثابت می کند که یکی از بزرگ ترین شرکت های بازی سازی است که تقریبا در طول این سالیان، توانسته کیفیت عناوین خود را همیشه در سطح خوب نگه دارد تا بتواند به این جایگاه دست یابد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • isapor123 گفت:

  1-Kratos
  2-Ellie
  3-Joel
  4-Nathan Drake
  5-Big Boss
  لیست مورد علاقه های من :yes:

  • isapor123 گفت:

   یادم رفت Ezio رو بزارم :sweat: :sweat:
   بهترین شخصیتی که من باهاش ارتباط برقرار کردم البته نه به صورت فیزیکی :footmouth: منظورو بد نگیرید 🙄

   • بسیار عالی اما اقای نامجو من فکر کنم شما بسیاری دیگر از شخصیت های محبوب رو در این مطلب قرار ندادید 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

    • کاری به رتبه ندارم اما
     Sly cooper
     Jack dexter
     Cole mac grath
     Fat princess
     Nathan hill
     و از همه مهمتر
     تعجب بر انگیز تر Gabriel logan شخصیت محبوب و قهرمان syphon filter
     Kazuman kyrio قهرمان Yakuza است 😐 :pain:

     • منظورم عدم حضورشون که فکر کنم فراموش کرده نویسنده

      ویه سوال چرا پست بنده همیشه میره در انتظار دسترسی

      • isapor123 گفت:

       هیچ وقت نام کاربری یا لقبتو تغییر نده اون وقت بیشتره نظراتت میره در انتظار بررسی از کلمات خارجی هم کم استفاده کن تو نظر دادن همیشه مرتب بنویس درهم بر هم ننویس :yes:

 • فقط الی و جوئل و کریتوس و نیتن دریک.

 • last of us گفت:

  ماشاالله کرش که دوباره اوله
  باز هم ناتى داگ حماسه ميافريند
  ممنونمmr.news

  • Kian K گفت:

   دیروز داداش یادی از کراش کردیم امروز رتبه ی اول شد. 😀

   • last of us گفت:

    آره داداش حلال زادست

 • Psycho گفت:

  جای خالی cole شخصیت اصلی infamous به شدت حس میشه توی این لیست. با برخی انتخاب ها ترتیب هاهم مخالفم (سلیقه ای).

 • reza4447 گفت:

  باید کریتوس اول باشه :no:

  • درود بر شما.
   بر چه اساس و منطقی می گید که کریتوس باید جایگاه اول رو داشته باشه؟
   خوش حال میشم دیدگاهتون رو بدونم

   • last of us گفت:

    داداش حامد مطمئنين که تو کنسول ها ى سونى
    بتمن شخصيت معروف ترى نسبت به جول و الى هست؟

    • جواب شما در مقدمه متن ذکر شده
     ” معرفی و ترتیب شخصیت ها و بعضی از توضیحات این مطلب با استفاده از مجله Official PlayStation Magazine نوشته شده است “

     • last of us گفت:

      مرسى فهميدم
      همرو خوندم جز مقدمه

   • isapor123 گفت:

    چونکه از بچه گی باهاش بزرگ شدیم و تا الان هم داریم تجربش میکنیم

    دوم اینکه شخصیت پردازیش فوقلعادستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت مخصوصا رمان و روایت داستانش ما از طرفدارهای پرو پا قرص god of war هستیم و همه هستن 😎

    • فرمایش شما صحیح؛ ولی اگه تاریخچه رو خوانده باشی کاملا واضحه که کاراکتر کراش سن پدر بزرگ کریتوس رو توی PS داره 😀 پس اگه دوران کودکی رو شاخص کار بدونیم، کراش مسن تره!

     • isapor123 گفت:

      مگه ترشی بادمجون :laugh:

 • last of us گفت:

  ماشا الله بيشتر ليست مال ناتى داگه
  شما سر جک اند دکستر نوشتيد که اولين تجربه ناتى داگ در سه بعدى
  ولى کرش هم سه بعدى بود
  اون زمان هم ناتى داگ ماريو رو ميخورد

 • این سالاری که توی رتبه اول قرار گرفته آخه چرا پس بر نمی گرده :weep:

  • last of us گفت:

   داداش تقصير ناتى نيست
   بايد به اکتى بگى

   • Mostafa84 گفت:

    را نداره بش بگیم ؟

    • last of us گفت:

     داداش امکان داره
     سونى به خاطر فروش پى اس فور هم کرشو از اکتى بخره

     • Mostafa84 گفت:

      نه منظورم اینه که خود اکتی بسازی
      اگه سونی بخره میشه انحصاری PS
      خود اکتی بسازه مولتی پلتفرم بشه
      اما اگه بشه انحصاری سونی بخاطره کراش هم شده PS4 میگیرم

      • last of us گفت:

       داداش اکتى خراب ميکنه
       ناتى داگ بسازه بهتره
       موندگار تر ميشه
       به هر حال به نفع سونى هم هست
       چون ممکنه
       دارندگان پى سى و ايک باکس به فکر خريدن کنسول سونى بشن

    • isapor123 گفت:

     چرا یه راه داره ولی قبلش باید مدارک لازم رو تهیه بفرمایید:
     2 عدد فوتو کپی شناسنامه و کارت ملی – 6 عدد عکس 4*3- همراه با والدین :giggle:

 • Mostafa84 گفت:

  کراش جاش عالیه
  همه نسخه هاش رو PC نصبه
  هر 2روز 3ش رو تموم میکردم

 • The KinSlayer گفت:

  واس چی شد؟ 😥

 • mojtaba33 گفت:

  یه نکته بگم تو Tomb Raider شهرت لارا رو زدید دزدیدن اثار سفالی 😮 فکر کنم اثار باستانی باشه نه سفالی 😀

  • badboy X گفت:

   حالا نویسنده اومده تیکه ای هم انداخته باشه دادا
   ولی فقطططط ellie و دیگر هیچ…
   😀

 • boypersia گفت:

  جای لیون اسکات کندی از نسخه 4 رسیدنت ایول
  وینسنت از فاینال فانتزی 7
  cjاز جی تی ای
  واقعا خالیه تو لیست

  • badboy X گفت:

   راس میگی ها cj از قلم افتاد

 • کراش رو عشقه فقط 🙂 🙂 🙂

 • حصین گفت:

  تک تک شخصیتا عشقن :yes:
  نتن دریک :yes:
  Kratos :yes:
  و …
  خلاصه تک تک شون عشقن نمیشه ترتیب بندیشون کرد :yes:
  ممنون

 • :-* :-* فقط کریتوس عاشقشم :-*

 • DMCMRK گفت:

  جای CJ خالیه ، واقعا خالیه!

 • LulzSec گفت:

  Nathan Drake
  اولین حضور: Uncharted: Drake’s Fortune تاریخ عرضه: ۲۰۰۷ پلتفورم: PS3 ساخته شده توسط: Naughty Dog

  شهرت: تصرف جایگاه لاراکرفت در میان عناوین اکشن ادونچر

  لا اله الا الله …. 😐 😐 😐 😐 😐

 • Aragorn گفت:

  پس گابریل لوگان کجاس ؟؟؟؟ (syphon filter) 😥 😥 😥 😥

 • Batman :yes:
  Big boss :yes:
  Solid snake :yes:
  Ezio :yes:
  عجیبه شخصیت های منفی که اصلا معروف نیستن تو این لیست هست بعد شخصیت سال،جوکر بدون شک کل دنیا،می تونم قول بدم حداقل 2،3 میلیارد از این دنیا کم کمش میشناسنش،طرف اصلا گیمر نیست می گه من طرفدار جوکرم بعد تو این لیست نیست،خیلی جالبه :rotfl:

  • Vergil22 گفت:

   حرف حق جواب نداره :yes:

 • oneF گفت:

  لطفا براي XBOX هم همچين چيزي رو تهيه كنيد :shame:

 • پس LEON کجاست شخصیت های اویل

 • bashirbat گفت:

  1.crash
  2.big Boss
  3.kratos
  4.solid snake
  5.nath drake
  6.joel
  7.ellie
  .
  .
  .

 • کراش….من عاشق این شخصیتم..اگه بخواد یه قسمت جدید ازش بسازن من هرچقدر ک باشه حاضرم خرج کنم تا بگیرمش….

 • Kazuhira گفت:

  برای هم دارید؟ PC و xb

 • Kazuhira گفت:

  برای pcوxb هم دارید؟

 • البته من با نویسنده گیمفا کاری ندارم،در ضمن اتاری میکرو داشتم یکی نیاد بگه این اینا رو نمیشناسه حتما کنسول نداشته،شخصیت های خیلی معروف این لیست بدون ترتیب می گم:جویل،بتمن،کراش،کراتوس،الی،بیگ باس،سولید اسنیک،لارا کرافت،نیتین دریک،اتزیو هستن،مطمعن باشید به نسل های قدیمی تر گیمر ها هم بگید بقیه رو نمیشناسن،هر چند برا من اصلا فرق نداره ولی اینا شخصیت هایی هستن که شهرت دارن،کارل جانسون تو این لیست باید باشه البته هیچ وقت یک صفحه ساده مدرک نیست،میلیون ها نفر مردم مدرک هستن.ممنون

 • Pouryakht گفت:

  crash که واقعا محرکست

 • an an گفت:

  همشون عالین :inlove:

 • Mahdyar_svd گفت:

  1-kratos
  2-crash
  3-Spyro the Dragon
  واقعا اینها بهترین بودن

 • Arminwar گفت:

  فقط crash :yes: :yes: :yes:

 • r_dh گفت:

  کرش دنیای بچگی خیلی از ماها رو واقعا ازاین رو به اون رو کرد
  راسته که می گن مدیا مولکول داره رو نسخه ی جدیدش کار می کنه؟!

 • REZ گفت:

  کراش باندیکوت :yes: :yes:

 • مرتضی گفت:

  فقط Kratos…

 • Raul گفت:

  ممنون آقای نامجو
  مقاله ی خوبی بود

 • Kian K گفت:

  جای خیلی ها خالی بود… :-((
  کلا یه لیست بیست تایی برای یه کنسول اسطوره خیییلی کمه.(البته ایرادی به گیمفا نیست ها کلا میگم.)

  الان اشخاصی مثل گیب از syphon filter یا Aya Brea از parasite eve و خیلی های دیگه که یادم نیست جاشون تو این لیست خالیه.
  ولی واقعا حق کرش اول بود. :yes:
  بهترین خاطرات گیمری من با این شخصیت ابله میگذره. 😀

 • X.O.I.T.B گفت:

  فقط الییییییی :disdain:

 • searcher گفت:

  خیلی ساده بود

 • Xbox The Best گفت:

  الی :yes:
  لارا :yes: :yes:
  SackBoy 😯 😯 😯 :yes:
  کراش خدایی دومین شخصیت تاریخ گیمه باسه من :-* :-* :chic:

 • mohsenova گفت:

  دادا crash o خوب اومدی . دقیقا همون عکس هم که گذاشتی خیلی خاطره ارو واسم زنده کرد

 • تک تک نوکرشونم

 • joker گفت:

  جای لیون اس کند خالیه :smug:

  • joker گفت:

   کند=کندی

 • به نظر من واندرم میتونست توی این شخصیتا باشه ?:-)

 • saeed_nl7 گفت:

  پادشاه انحصاری
  البته سابقه ی بسیار زيادش هم مزید علته

  هرچند به دلایل سلیقه ای با رده بندی و اول و دوم کدوم باشه خیلی حال نمیکنم
  اما در کل نوستالژيک بود و بسی لذت برديم

 • ubilove گفت:

  پس نمسیس کو؟ :reallypissed: :reallypissed: :reallypissed:

  • Mostafa84 گفت:

   قهرمانان PS
   نه زد قهرمانان PS

   • ubilove گفت:

    چی؟
    ضد قهرمان؟
    چرا دری وری میگی؟

 • :-/ :yes:

 • Golden Soul گفت:

  جای Delsin Row, Sonic و یکی دو نفر دیگه هم تو این لیست هست 😛

 • EFI WOLVERINE گفت:

  crash اوله؟بنظره من kratos باید اول میشد

  • AliZ گفت:

   crash واقعااااااااااا عالی بود من باهاش زندگی میکردم :-* :-* وبازی ای بود که باهاش حال میکردم نه مث بعضی بازیای الان که فقط گرافیک دارن

 • بی شک کریتوس بهترین و با ابهت ترین شخصیت دنیای گیمه :yes:

  • راستی پس sam fisher کو ؟ :idk:

 • Tomb Raider گفت:

  ایول کرش یکی از محبوب ترین کراکتر های پلی استیشنه

  فقط PS :yes:

  • Tomb Raider گفت:

   و کسانی که میگن چرا کراش اوله باید بگم که شما گیمر های دوران قدیم نیستین وگرنه میدونستید چرا اوله (معمولا این بازی رو گیمر های تازه کار درک نمیکنن)

   • EFI WOLVERINE گفت:

    مرسی دیگه :-/ والا من همه کراش هارو رفتم اما از کریتوس بیشتر خوشم میاد.نظره شخصی ام رو تحمیل نکردم.شما ام بیا نظر شخصیتو بگو.بهش احترام می زارم. :yes:

    • Tomb Raider گفت:

     اقا منظورم گیمر های تازه کاره شما تازه کاری ؟! 😐

 • kinght999 گفت:

  خیلی مقاله ی خوبی بود ولی من کریتوس خیلی حال کردم :yes: :yes:

 • Vergil22 گفت:

  البته این نظر اون مجله و نویسنده بود و هر ادمی نظرش فرق میکنه پس این رتبه بندی برای من متفاوت و بهتر بود نظر سنجی میکردن. :yes:
  برای من که اینطوری:
  1.Kratos
  2.Batman
  3.Big Boss
  4.Nathan Drake
  5.Dante و Virgil
  6.Sephiroth
  خیلی ممنون :yes: