10 چیزی که باید برای تجربه بهتر گیمینگ داشته باشید | قسمت اول

سلام خدمت دوستان گیمفایی. چندی پیش بود که بر روی سایت مقاله‌ای در ارتباط با اعمال نرم افزاری و سخت افزاریی که باید انجام دهید تا گیمینگ یا بازی کردن بهتری داشته باشید قرار دادیم و دوستی پیشنهادی در مورد موارد تخصصی تر داد. حال در این قسمت قصد داریم درباره وسایل مورد نیازی که باید داشته باشید سخن بگوییم. با وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه باشید.

1- در صورت خرابی آچار داشته باشید:

مهم ترین ابزار شما برای هرگونه تعمیرات در کامپیوتر شخصی خود یک آچار خوب با قابلیت آهن ربایی میباشد. شما که نمیتوانید از چکش برای باز کردن کیستان استفاده کنید میتوانید؟ این وسیله پیش نیاز هرگونه عملیات داخل کیس همانند تمیز کاری میباشد. حتی اگر بخواهید سخت افزارتان را ارتقاء بدهید قبل از اینکه به خودتان افتخار کنید که: “من بلد هستم کارت گرافیکم را تعویض کنم (!)” نیاز دارید که بتوانید در کیس خود را باز کنید. پس همیشه به یاد داشته باشید که یک آچار همراهتان داشته باشید. این مساله از چنان اهمیتی برخوردار است که میگویند:

اگر بتوانید یک آچار را بچرخانید، در واقع قادر خواهید بود یک کامپیوتر کامل بسازید.

2- همیشه یک جعبه ابزار خوب نزد خود نگه دارید:

 

شاید فکر کنید اگر یک بار در عمرتان رم یک کامپیوتر را عوض کردید یک تعمیرکار حرفه‌ای هستید. حال اگر فرض را بر این بگذاریم که واقعا هستید، در موقعیت های پیچیده‌تر همچون سوختن قطعه‌ای از مادر برد. لحیم کاری یک قطعه و … از جعبه ابزار ماشین که نمیتوانید استفاده کنید. میتوانید؟ شاید بسیاری فکر کنند که میتوانند اما باید بدانید که اینکار هم جعبه ابزار مخصوص خود را دارد.

3- یک گرد زدای خوب داشته باشید:

در قسمت اول مقاله‌ی قبل گفتیم که تمیز کردن قطعات درون کیس یکی از عواملی است که از سوختن قطعات گران قیمتتان جلوگیری میکند. اما این کار را باید با چه چیزی انجام دهید؟ جارو برقی؟ فوت؟ مطمئنا نه! اگر قرار است این کارها را با همچین ابزارهایی انجام دهید، انجام ندهیدشان بهتر است. چراکه ممکن است به قطعاتتان صدمه بزند. داشتن یک Dust Cleaner خوب همانند دستگاه بالا میتواند تاثیر کار شما را چند برابر کند.

4- کابل‌ها مناسب برای جمع کردن سیمتان: 

اگر در کیس خود را باز کنید سیمهایی را میبینید که توسط کابل‌های همانند عکس بالا بسته شده است. دلیلش را میدانید؟ اول اینکه سیم هایی که همینطور برای خودشان آویزان هستند ممکن است سر راه فن قرار بگیرند و قطع شوند. دوم اینکه ممکن است جلوی دریچه خروج هوا را بگیرند و مشکل گرمایشی ایجاد کنند. پس اگر دست به تعمیر یا ارتقای سیستم خود زدید جمع کردن مجدد این سیمها را فراموش نکنید.

5- از یک موس پد خوب استفاده کنید:

خوب کمی از مسئله‌های تخصصی دور شویم. الان که دارید صفحه را Scroll میکنید زیر دستتان چیست؟ میز خالی؟ کاغذ؟ موس پد؟ مطمئنا موس پد. اگر نیست صد در صد کار اشتباهی میکنید. داشتن یک موس پد نا مناسب هم به همین اندازه اشتباه است. یک موس پد خوب موس پدی نیست که شمایل خوب و قیمت گران داشته باشد. این موس پد باید طوری باشد که موس شما روی آن به آسانی بلغزد و دست شما رویش راحت باشد و ترجیحا یک جا برای قرارگیری مچ شما داشته باشد. در واقع بازی کردن با رایانه بدون موس پد یا با موس پد نا مناسب مثل بسکتبال بازی کردن با کفش پاشنه بلند است!

منتظر قسمت‌ بعدی مقاله باشید. مطالب بالا صرفا جهت اطلاع شما بود و اصلا جنبه‌ی تبلیغاتی نداشت. 

 

12345678910(1 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید