حتی تا سال ۲۰۱۸ هم برتری فروش PS4 ادامه خواهد داشت!

اخبار بازی ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶

مثل اینکه پلی استیشن ۴ قصد پایین آمدن از تخت پادشاهی در فروش کنسول‌ها را ندارد و حتی قصد دارد تا با کسب فروشی نزدیک به پلی استیشن ۲، فاصله‌ی خودش را با رقیب ردموندی‌اش، اکس باکس وان بیش از پیش افزایش دهد!

در ادامه با گیمفا همراه باشید تا سخنان آنالیزگر این حوزه را درباره ادامه وضعیت فروش این دو کنسول بخوانیم.

تا به امروز پلی استیشن ۴ در زمینه‌ی فروش، بسیار موفق تر نسبت به اکس باکس وان عمل کرده است و از نوامبر سال ۲۰۱۳ تا اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی، هر ماه با فروش بسیار بیشتر نسبت به Xbox One برتری‌اش را حفظ کرده است. این پادشاهی در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی اتمام یافت و این‌بار مایکروسافت بود که با اکس‌باکس وان دوست‌داشتنی‌اش لقب سازنده ی پر‌ فروش ترین کنسول را در این دو ماه به دست آورد. البته طولی نکشید که تعطیلات سال نو تمام شد و باز هم سونی تاج پادشاهی را از مایکروسافت گرفت و موفق به فروش بیشتر کنسولش در ماه اخیر شد; هر چند مایکروسافت با شیوه‌های گوناگون سعی بر کاهش قیمت کنسولش و جذب خریداران را داشت، اما باز هم شکست سنگینی از سونی که این روز‌ها در خیلی از فعالیت‌هایش با ضرر همراه است، خورد.

تا به امروز فروش پلی استیشن ۴ در حد چند میلیون بیشتر از فروش اکس باکس وان بوده است، اگر دقیق‌تر صحبت کنیم باید گفت که فروش کلی پلی استیشن ۴ تا هفته‌ی گذشته تعداد ۱۸.۵ میلیون واحد بوده است که مایکروسافت با فروش تنها ۱۰ میلیون واحد تا ماه نوامبر (خود ماه نوامبر هم حساب شده است) حدود ۸ میلیون از سونی عقب مانده است.

حقیقتا ما از مایکروسافت انتظار نداریم که همین وضعیت را قبول کند و هیچ تلاشی بر حداقل کم کردن فاصله‌ فروش با رقیب ژاپنی‌‌اش انجام ندهد، حتی ممکن است که ساتیا نادلا به همراه فیل اسپنسر نقشه‌های ویژه‌ای برای پیشی گرفتن در فروش از پلی استیشن ۴ نیز داشته باشند; اما علی رغم خیلی زود بودن برای تعین برنده و بازنده‌ی فروش این نسل، به تازگی طبق گزارش و تحقیقی توسط Strategy Analytics، برنده‌ی این نسل سونی پیش‌بینی شده است و آن‌ها معتقدند که میزان فروش پلی استیشن ۴ به بیش از ۴۰٪ نسبت به اکس باکس وان تا سال ۲۰۱۸ خواهد رسید.

طبق گزارش این شرکت آنالیزگر، تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۸۰ میلیون واحد  پلی استیشن ۴ به فروش خواهد رسید- چیزی شبیه به فروش پلی استیشن ۲- و تعداد فروش اکس باکس وان چیزی جز ۵۷ میلیون واحد نخواهد بود.

استراتژی آنالیتیکس (Strategy Analytics) معتقد است که بازار فروش کنسول‌ها زنده و داغ است و مردم واکنش خوبی به سخت‌افزار‌های جدید نشان می‌دهند; هر چند در صورت مشاهده‌ی هرگونه پایین‌ آمدن فروش کنسول‌ها باید در نظر داشت که تعداد زیادی از صاحبان کنسول Wii در نسل گذشته، این نسل به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها رو آورده‌اند و همین دلیل باعث کاهش کلی تعداد فروش کنسول‌ها خواهد شد.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید