NPD – ژانویه 2015: پایان پیروزی دو ماهه Xbox One

شرکت مایکروسافت با توجه به آماری که شرکت NPD (مخصوص آمریکای شمالی) منتشر کرده است، در ماه ژانویه، بسیار موفق ظاهر شده است اما آنها چندان پایکوبی هم به راه ننداخته اند چرا که باز هم سونی به صدر جدول پرفروش ترین کنسول ها بازگشته. اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب موجود می باشد.

مایکروسافت اعلام کرده است که فروش Xbox One در ماه ژانویه “رکوردی تازه به ثبت رسانده و تعداد بازی های فروخته شده بر روی هر کنسول نیز، از دیگر پلتفرم های بازار بیشتر بوده است”. از طرف دیگر آمار عضویت در Xbox Live تا 22 درصد افزایش یافته و بازیکنان ساعات بیشتری را برای انجام باز های ویدئویی صرف کرده اند.

کنسول Xbox One که فعلا در آمریکا با تخفیف به قیمت 350 دلار فروخته می شود، وضعیت بدی ندارد اما خبری که انتظار میرفت مایکروسافت آن را اعلام کند، منتشر نشد و این مهم را از زبان سونی شنیدیم. بله Playstation 4 طبق اعلامیه رسمی سونی، مجددا به عنوان پرفروشترین کنسول در ماه ژانویه معرفی شده است. طبق آمار بدست آمده، شرکت سونی از ماه نوامبر 2013 تا کنون، موفق به فروش 18.5 میلیون دستگاه Playstation 4 به همراه 81.8 نرم افزار در آمریکای شمالی شده است.

این خبر برای مایکروسافت ناامید کننده است منتهی این را هم باید در نظر گرفت که Xbox One در هفته اول ماه ژانویه، به قیمت 400 دلار فروخته می شد و بعد تخفیف خورد. دو کنسول Playstation 4 و Xbox One به مدت 15 ماه می باشد که فروخته می شوند و از این مقدار، تنها ماه های دسامبر و نوامبر را شاهد بودیم که Xbox One پیروز میدان شد.

نینتندو هنوز آمار خود را ارائه نکرده است.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات