در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران؛ تفاهم نامه آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امضا شد/ راه یابی بازی‌های رایانه‌ای به مدارس

در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، روز (دوشنبه)20 بهمن در سازمان دانش آموزی تفاهم نامه‌ای بین معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای در جهت هم افزایی تولید، معرفی و استفاده صحیح از بازی های رایانه ای امضا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای، “حمیدرضا کفاش “معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهم نامه بین معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: پیش از امضا تفاهم نامه در بنیاد ملی بازی های رایانه ای مذاکراتی و جلسات کارشناسی در زمینه راه یابی بازی های رایانه ای مناسب به مدارس برگزار شد.
وی با بیان اینکه این تفاهم نامه با هدف بهره مندی دانش آموزان و فرهنگیان از تولیدات داخلی منعقد می شود، افزود: امروز به برکت یوم الله 22بهمن تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای امضا می شود .
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: این تفاهم‌نامه از جهتی ارزشمند است که مصرف کننده آن بیشتر دانش آموزان هستند و آموزش و پرورش با بهره گیری از بازی‌های رایانه‌ای که بسیار جذاب است می تواند دانش آموزان را با مفاهیم آموزشی و تربیتی و تربیت بدنی که در بازی ها کنجانده شده است آشنا کند و با این روش توسعه آموزشی و پرورشی اتفاق می افتند.
کفاش با ابراز امیدواری افزود: سازمان دانش آموزی که یک سازمان تازه نفس قوی و دارای شعب متعدد در سطح کشور است می تواند در سرعت بخشی و عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه تاثیر گذار باشد.

همچنین “ذبیح الله فیض آبادی” مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این مراسم با تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت : تفاهم نامه همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای را که در روزهای مبارک دهه فجر به امضا می رسد به فال نیک می گیریم.
وی با بیان اینکه بیشترین مخاطبین بازی‌های رایانه‌ای دانش آموزان هستند. افزود: امضا این تفاهم نامه در جهت سالم سازی ، فرهنگ سازی و هدایت دانش آموزان به سوی استفاده از محصولات تولید داخلی است .
مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با یاد آوری اینکه هر صنعتی نیاز به نیروی انسانی متخصص دارد، توضیح داد: پایه های نیروی انسانی در همین 12ساله آموزش ابتدای و متوسطه اتفاق می افتد امیدوار هستیم که در بعد آموزش ساخت بازی رایانه ای به جهت ایجاد یک لشگر انبوه انسانی برای پشتیوانی از این صنعت بتوانیم با آموزش و پرورش همکاری داشته باشیم.
فیض آبادی به دغدغه های فرهنگی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش یک نهاد بسیار بزرگ و موثر فرهنگی است که آینده سازان کشور را تربیت می کند و همچنین شکل دهی شخصیت افراد را بر عهده دارد ما امیدوار هستیم که در حوزه بازی های رایانه ای بتوانیم در جهت فرهنگ سازی و تربیت نیروی انسانی با آموزش و پرورش همکاری داشته باشیم .

12345678910(1 رای, میانگین آرا 1٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.