نقش بازی‌های رایانه‌ای در درمان بیماری‌های حرکتی

روانشناس و نوروسایکولوژیست با بیان اینکه انجام بازی رایانه‌ای سبب هماهنگی بین چشم و دست می شود. گفت: با بهره‌گیری از بازی‌های رایانه‌ای می‌توان بر بیماری‌های حرکتی کودکان ناتوان ذهنی غلبه کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای، “دکتر مهناز استکی” به نقش بازی های رایانه ای اشاره کرد و گفت: قشر وسیعی از جامعه به ویژه کودکان با بازی های رایانه ای آشنا هستند و به نظر می رسد این فناوری دیگر جزئی از فرهنگ و زندگی افراد شده است.
وی ادامه داد: با توجه به همه گیر بودن بازی های رایانه ای می توان از این فناوری برای یادگیری و درمان بیماری های حرکتی استفاده کرد.
روانشناس و نوروسایکولوژیست با بیان اینکه استفاده از بازی‌های رایانه‌ای می توانند برای افراد مفید و مضر باشد. افزود: در ایران رشد زندگی آپارتمانی و در کنار آن افزایش بهره گیری از فناوری سبب شده تا حرکت و انجام کارهای فیزیکی از افراد گرفته شود.
استکی به اعتیاد بازی های رایانه ای اشاره کرد و توضیح داد: واژه اعتیاد به معنای چیزی است که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. در زمینه اعتیاد به بازی و اینترنت نیز وقتی رایانه از فرد گرفته می شود فرد نمی تواند به راحتی زندگی کند و نشانه های ترک اعتیاد در وی مشاهد می شود.
وی به نقش خانواده‌ها در کاهش آسیب های بازی رایانه ای اشاره کرد و گفت: خانواده ها باید به همراه کودکان بازی رایانه ای را انجام دهند و در صورت نظارت خانواده ها بر روی بازی های رایانه ای، جنبه مثبت بازی‌ها رشد می‌کند .
استاد دانشگاه به نقش بازی سازان و طراحان بازی های ایرانی در زمینه جذب مخاطبان اشاره کرد و افزود: تولید بازی‌های رایانه‌ای با محورهای خاص برای جذب مخاطبان نیاز به صرف هزینه دارد .
وی ادامه داد: تولید کنندگان داخلی به دلیل عدم تامین هزینه نمی توانند بازی مناسب ، با کیفیت و با محتوای عالی برای کاربران تولید کنند و در حال حاضر تعداد بازی مناسب در بازار داخلی انگشت شمار است .
استاد دانشگاه در پایان افزود : مشکلات یاد شده در زمینه تولید بازی سبب شده تا بازی های خارجی که انتقال دهنده فرهنگ غربی هستند بازار داخلی را تسخیر کنند .

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • همایون قاسمی گفت:

  این تهاجم های فرهنگی چیه به این کشور انجام میدین بازی رایانه ای بده سعی نکنید طرز فکر این مردم رو غربی کنید، غرب گرایی بده دشمن اسلام اخ بد زشته Hypnotized Sweat

  0Thumb up 0Thumb down
 • محمدامین گفت:

  فرهنگ غربی!!!!
  اینا هم خودشونو راحت کردن فردا میان میگن سوپر ماریو فرهنگ غربی رو ترویج میده و ممنوعش میکنن!!!!!
  خسته نباشی کسری Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 • KOROUSH گفت:

  صد درصد همین طوره چون ذهن تو اون حالت خلاق تر میشه

  0Thumb up 0Thumb down
 • shayan ps gamer گفت:

  من خب اگه جلو فامیلامون 10 ثانیه موبایل دستم بگیرم این قدر از بدی رایانه و موبایل تکنولوژی میگن که میترسم بخدا Thinking Thinking اگه منم یه ذره از این خوبی هایی که گفته شد بگم تا 1سال هی بهم تیکه میندازن میگن برو با فواید ps4خودت حال کن با ما بحث نکن Sweat Sweat Dazed IDK

  0Thumb up 0Thumb down
 • MR.REDFIELD گفت:

  بابا اینا منظورشون از بازیهای حرکتی اینه که برید کنسول امپراطور بخرید Wink

  بعلهههههههه Yes

  0Thumb up 0Thumb down
 • Last Warrior گفت:

  من یه مقاله در مورد استفاده از بازیهای رایانه ای در درمان بیماری های حرکتی البته در یکی از کشور های خارجی خوندم.
  در مورد یه نکته که ” خانواده ها باید همراه کودکان بازی های رایانه ای انجام دهند ”
  هنوز والدین بیشتر این بازیها رو مضر می دونند تا اینکه فوایدی هم برای اون قائل بشن
  باید مقالات بیشتر در سایت ها و جراید در مورد استفاده مثبت از این بازیها نوشته بشه تا شاید مقداری فضا عوض بشه.
  اما در مورد نبود هزینه برای تولید بازی های با محتوای عالی، به نظر من داشتن یه ایده ناب و کار کردن رو اون حتی از هزینه مهم تره، البته پول خیلی مهمه ولی این پول حتی زیادش میتونه در مسیر نادرست خرج بشه و در نهایت بازی بدرد نخوری ساخته بشه.
  اما در مورد انتقال فرهنگ غربی، دیگه در این عصر ارتباطات فرهنگ ها داره به هم نزدیک می شه البته خب نباید هویت ملی فراموش بشه ولی وقتی اکثر بازی های داخلی هنوز به اون درجه جذابیت نرسیدن نمیشه به زور فرهنگ داخلی رو ترویج کرد. باید رو بازیها کار کرد و سطح اونا رو ارتقا داد و فرهنگ داخلی رو هم میشه در لا بلای بازی گنجوند.

  0Thumb up 0Thumb down