سونی کارخانه تولید چیپ‌های پلی استیشن را در ژاپن خواهد بست

اخبار بازی ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۰

شركت سوني سازنده ي كنسول PS4 يكي از موفق ترين كنسول هاي جهان به تازگي مجبور به فروختن و بستن بخش هاي مختلف شركت هاي خود كرده ، حال خبر رسيده كه سوني قصد دارد كارخانه ي توليد چيپ خود را در ژاپن ببندد با ادامه خبر با گيمفا همراه باشيد .خبر رسيده كه كارخانه ي توليد چيپ شركت سوني كه در شهر اويتاي ژاپن قرار دارد به زودي به فعاليت خود پايان داده و تعطيل مي شود . حال شايد اين سوال به ذهن شما برسد كه چرا سوني چنين تصميمي را گرفته است ؟

جواب اين سوال اين است كه سوني مي تواند با تعطيل كردن اين كارخانه تمركز خود را بر سنسور هاي دوربين هاي ديجيتال بيشتر كرده و ساخت اين سنسور هارا از شصت هزار به هشتاد هزار افزايش دهد .

اين شركت كه به نام Oita TEC شناخته مي شد وظيفه ساخت چيپ هاي Cell و RSX را براي كنسول پلي استيشن  ٣ دارد و با كم شدن  فروش پلي استيشن ٣ و متقاضيان اين كنسول  شركت نيز در شرف تعطيل شدن مي باشد . سوني اين تصميم را به خاطر روند فروش كسب و كار خود گرفته و قصد دارد از فناوري اين شركت و نيروي انساني آن در موضوع هاي ديگر استفاده كند . انتظار مي رود كه اين كارخانه تا ماه مارس سال آينده بسته شود .

و اما دويست و بيست كارمند از اين شركت شغل هاي خود را از دست نمي دهند و به كار خود در بقيه ي بخش هاي سوني ادامه مي دهند و اينكه سوني قصد دارد از استعداد اين كارمندان در بخش فناوري نيم رسانا استفاده كند .

به تازگي سوني با سرمايه گذاري كردن صد و پنج میلیارد ین (حدوداً هشتصد و پنج میلیون دلار) در اين بخش اين موضوع را روشن كرد كه تصميمش در افزايش سنسور هاي ديجيتال جدي است و قصد دارد اين بخش را تقويت ببخشد .

شركت فناوري نيم رساناي سوني قصد دارد كه منابع خود را در بخش سنسورهاي تصويري سرمايه گذاري كند جايي كه او در بازار دوربين ها حرف اول را مي زند .

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید