DirectX 12 نیازی به کارت گرافیک جدید ندارد

4 بهمن 1393 - 15:21

DirectX 12 یکی از نرم افزار هایی است که در کنفرانس Windows 10 به آن پرداخته شد. Microsoft DirectX یکی از API های محبوب و مورد استفاده در پلتفرم PC و Xbox می‌باشد.  پس از معرفی DirectX 12، اکثرا این سوال را داشتند که چه کارت گرافیک هایی از این API پشتیبانی می‌کنند.

مایکروسافت اعلام کرد که برای آپدیت  Microsoft Direct X 12 شما نیازی به یک کارت گرافیک جدید ندارید. انویدیا و مایکروسافت هر دو تایید کردند که تمام کارت گرافیک های مدرن از DirectX 12 پشتیبانی می‌کنند.

انویدیا: مایکروسافت به تازگی نمایشی از برخی از بازی های Windows 10، که تحت تاثیر DirectX 12، داد. این باعث شد که مردم بپرسند که چه سخت افزار هایی از این API پشتیبانی می‌کنند.

مایکروسافت: با اینکه ما برای منتشر کردن اطلاعات بیشتر از DirectX 12 آماده نیستیم، ما در حال کار کردن با همه شرکای سخت افزاری خود هستیم تا مطمئن شویم اکثر سخت افزار های مدرن امکان پشتیبانی از DirectX 12 را داشته باشند. NVIDIA Maxwell، سخت افزار های Fermi-based و Keplar، نسل چهارم (و جدید تر) CPU های Intel، کارت گرافیک هایی که بر پایه GCN ساخته شده اند از شرکت AMD، از سخت افزار های تایید شده برای DirectX 12 می‌باشند. ما اطلاعات بیشتری از DirectX 12 در GDC ماه مارس منتشر می‌کنیم.

اما این تمام ماجرا نیست، اگر شما می‌خواهید از تمام امکانات DirecX 12 استفاده کنید، باید حتما از یک کارت گرافیک جدید استفاده کنید. آقای Mike Ybarra در جواب سوال “آیا برای استفاده از تمام امکانات DirectX 12 باید از یک کارت گرافیک جدید استفاده کنیم؟” گفتند:

برای استفاده داشتن تمام مزایا DirectX 12، بله، باید از یک گارت گرافیک جدید استفاده کنید. با اینکه سخت افزار هایی که Direct X 11.1 دارند، از بسیاری از امکاناتی که ما به Windows 10 می‌آویم برخوردار خواهند بود، برای استفاده از تمام قابلیت های Windows 10، باید یک کارت گرافیک با DirecX 12 تهیه کنید.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید