اسپنسر درباره Windows 10 برروی Xbox One می‌گوید

3 بهمن 1393 - 23:30

رابط کاربری Xbox One هنگام عرضه بسیار شبیه محیط Windows 8 بود. به همین دلیل، انتظار می‌رفت که با انتشار Windows 10، سیستم عامل Xbox One نیز آپدیت شود. حال فیل اسپنسر رئیس بخش گیمینگ و Xbox شرکت مایکروسافت از Windows 10 بر روی Xbox One می‌گوید.

این خبر خوبی برای بازیبازان و در نگاهی دیگر، بازار بازی می‌باشد. این یعنی ظهور برنامه جهانی و زیاد شدن احتمال چیز هایی مانند cross-play میان PC و Xbox One، امکان cross-buy و یا استریم کردن بازی از یک پلتفرم به دیگری.

Phil Spencer، رئیس ایکس باکس، توضیح می‌دهد که چگونه تغییر سیستم عامل Xbox One از Windows 8 به Windows 10 بر روی کنسول کار می‌کند و این تغییر چه تاثیری در آپدیت های ماهانه آینده این کنسول دارد.

زمانی که ویندوز ۱۰ منتشر شود، شما می فهمید که تنها دلیل نگران بودن مناین است که من امیدوارم شما به آن به چشم بزرگتر نگاه نکنید، بلکه به چشم بهتر نگاه کنید.

نصب سیستم عامل Windows 10، به گفته اسپنسر این کرنل اصلی Windows 10 نیست، اولین قدم مهم برای آزاد کردن برخی از امکانات ویندوز ۱۰ که در مراسم معرفی ویندوز ۱۰ به آن‌ها پرداخته شد، است.

این امکانات می‌توانند شامل چیز هایی مانند کورتانا باشد. به گفته Spencer اکنون او نمی‌تواند به طور کامل درباره چیز هایی که از Windows 10 به Xbox One می‌رسد صحبت کند.

برنامه Xbox، که خانه ای برای بازی در Windows 10 می‌باشد، هر ماه پس از قدیمی شدن نسخه سیستم عامل آپدیت می‌شود (همانند کنسول Xbox One).

اسپنسر: Windows 10 و Xbox One برروی یک صفحه خواهند بود. شما خواهید دید که هنگامی که آپدیت های ماهانه Xbox می‌آیند، Windows، کنسول Xbox و برنامه هر سه با هم ویژگی های آپدیت را دریافت می‌کنند.

این به مایکروسافت این امکان را می‌دهد شروع به بهبود چیز هایی مانند گیمینگ روی ویندوز و گیمینگ روی Xbox به طور مساوی کند.

با اینکه اسپنسر گفته اطلاعات بیشتری از Windows 10 بر روی Xbox One در GDC امسال منتشر می‌شود، اما به یک نکته دیگر نیز اشاره کرد: اینترفیس جدید Xbox One لزوما آن چیزی نیست که در کنفرانس Windows 10 نشان داده شد.

اسپنسر: من نمی‌خواهم کسی فکر کند که آن (تصاویر) داشبورد آپدیت بعدی Xbox است. ما درباره UI یا چیز دیگری حرف نزده ایم.

همچنین او اضافه کرد که با اینکه مشکلی در طراحی کلی نداریم، اما هنوز به تصمیم نهایی در مورد ظاهر UI نرسیده ایم.

من نمی‌خواهم کسی با دیدن تصاویر گمراه شود. ما این تصویر را انتخاب کرده ایم زیرا تمامی دستگاه های ما را در یک ظاهر متشابه قرار می‌دهد، چیزی که هدف ماست، اما آن لزوما UI نهایی نیست.

نظر شما چیست؟

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید