Phil Spencer از گسترش تعامل بازی ها بر روی Xbox One و PC می گوید

۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۳

دیشب در زمان برگزاری کنفرانس Windows 10 شرکت مایکروسافت، ما شاهد تعامل هرچه بیشتر Xbox One و PC بودیم. نسخه PC بازی Fable Legends با پشتیبانی از قابلیت cross-platform معرفی شد و در ادامه هم آقای Phil Spencer از توانایی استریم بازی های Xbox One به دستگاه هایی رونمایی کردند از سیستم عامل Windows 10 بهره می برند. مایکروسافت تا چقدر این برنامه خود را گسترش خواهد داد؟ آقای Spencer پاسخ داده اند.

صرف نظر از معرفی هایی که صورت گرفته است، ظاهرا خیلی به همین راحتی هم نیست که تمامی امکانات بین پلتفرمی اجرا شوند. به عنوان مثال cross-buy هنوز تایید نشده است، قابلیتی که به شما این اجازه را می دهد تا با خرید یک بازی برای Xbox One، در صورت وجود نسخه PC، آن هم را به صورت رایگان دریافت کنید و بلعکس. حتی برخی تصمیمات هم از عهده خود مایکروسافت خارج هستند و ناشرین نقش تعیین کننده دارند.

آقای Phil Spencer به عنوان رئیس بخش Xbox در شرکت مایکروسافت گفته اند:

ما صاحب پلتفرم هستیم. ما این اجازه را به ناشرین می دهیم تا اینکه کارهای مد نظر خود را با بازی هایشان پیاده سازی کنند. من محتویات هیچ کس را به کس دیگری نمیدهم چرا که این نقش ما نیست. اینکه چطور یک بازی برای دو پلتفرم ارائه می شود، تصمیمی است که آن را ناشرین می گیرند.

ما اجازه می دهیم که ناشرین خودشان تصمیم گیرنده سبک های تجاری عناوین خود باشند.

این صحبت ها و تصمیم گیری ها در حالی هستند که شرکت سونی مدت زیادی است قابلیت cross-buy را برای کنسول های PlayStation 3 ،PlayStation 4 و PlayStation Vita در دسترس قرار داده. حتی بازی به صورت cross-platform بین Playstation و PC نیز به تازگی با بازی Street Fighter 5 قرار است که ارائه شود.

آقای Spencer در ادامه گفته اند که مایکروسافت هنوز مشغول بررسی گسترش روابط بین بازی های Xbox One و PC، مخصوصا بر روی عناوین انحصاری که توسط استدیوهای داخلی ساخته می شوند است. ایشان ادامه می دهند:

ما می بایست بر روی برنامه ها و بازی های خود بیشتر کار کنیم. این قابلیت ها فعلا بازی به بازی فعال می شوند.

در آخر هم گفته شده Windows 10 بر خلاف Games for Windows Live، دسترسی کاملی به Xbox Live و “تمامی چیزهایی که یک برنامه نویس در Xbox One از آن بهره مند است” خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید